Nie znaleziono produktów

Zmień treść wyszukiwanej frazy
Spróbuj użyć mniejszej ilości filtrów (usuń mniej istotne)

Powrót

Kawy kapsułkowe - intensywny smak i aromat

Ekspresy kapsułkowe niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem, dzięki niskiej cenie i szerokiemu wyborowi kaw. We własnym domu, przy pomocy jednego przycisku można uzyskać kawę jak z kawiarni, aromatyczną, pyszną i pięknie wyglądającą. Jaką kawę w kapsułkach wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania?

Jakie są rodzaje kaw w kapsułkach?

Obecnie na rynku możemy spotkać wiele różnych rodzajów kaw i napojów zamkniętych w małych kapsułkach. Wszystkie firmy produkujące kawę posiadają własną ofertę produktów do ekspresów kapsułkowych. Większość oprócz stałej oferty w swoim asortymencie ma także ofertę sezonową, wyróżniającą się wariantami smakowymi lub dodatkami. Zwykle jednak możemy spotkać:

 • espresso - dla miłośników intensywnego smaku, skoncentrowanego w małej ilości płynu;

 • kawy czarne - lungo lub americano oraz inne. W swoim składzie mogą zawierać Arabicę, Robustę lub mieszankę obu rodzajów;

 • kawy smakowe -  każda z marek oferuje inne warianty smakowe, między innymi kokosowe, waniliowe czy karmelowe;

 • kawy z mlekiem - cappuccino, latte macchiato lub caffe latte dla zwolenników mlecznej pianki;

 • kawy bezkofeinowe - dla osób chcących przerwy od kofeiny;

 • kakao i napoje smakowe - szczególnie polecane dla dzieci. 

Jak wybrać kawę w kapsułkach? Czym się kierować?

Przede wszystkim, podczas wybierania kapsułek z kawą należy wziąć pod uwagę rodzaj posiadanego ekspresu kapsułkowego. Wybrane kapsułki muszą być z nim kompatybilne, gdyż urządzenia poszczególnych firm różnią się tym standardem. Istotny jest także rodzaj kawy, którą najbardziej lubimy - czarna, z mlekiem czy może smakowa? Warto też uwzględnić w wyborze odwiedzających nas gości. Kapsułki z kawą różnią się od siebie także intensywnością, kwasowością, zawartością kofeiny i wyczuwalnymi nutami smakowymi. Producenci umieszczają informacje o tych parametrach na opakowaniach, co jest bardzo przydatne. Nie bez znaczenia jest też cena kapsułek. Każda z firm je produkujących ma nieco odmienny cennik swoich produktów. Na rynku dostępne są też tańsze zamienniki, jednak w tym wypadku nie mamy gwarancji jakości kawy ani jej walorów smakowych. Poszczególne rodzaje kaw mogą się różnić od siebie ilością kapsułek, pomimo posiadania takiego samego opakowania. Warto przeliczyć, jaka cena wychodzi za pojedynczą kapsułkę.

Czy kawa w kapsułkach nie szkodzi zdrowiu?

Można spotkać się z różnymi opiniami dotyczącymi kawy w kapsułkach. Niektórzy nawet twierdzą, iż jest ona niezdrowa. Czy mają rację?

Kawa umieszczona w kapsułkach to mielona kawa wysokiej jakości. Nie ustępuje niczym tradycyjnej kawie mielonej marek, których kapsułki wybieramy. Ich opakowania są hermetycznie zamknięte, dzięki czemu aromat kawy nie wydobywa się na zewnątrz. Nie ma tu ryzyka wietrzenia jak w przypadku klasycznego opakowania z kawą, która po pewnym czasie traci swoje właściwości. Kawy kapsułkowe nie zawierają żadnych dodatków, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia. W swoim składzie są identyczne, jak kawy sprzedawane w dużych opakowaniach. W przypadku kaw mlecznych lub smakowych może występować dodatek mleka w proszku lub substancji aromatyzujących, ale je również możemy znaleźć w tradycyjnych kawach. Kawa w kapsułkach nie ma więc szkodliwego wpływu na nasze zdrowie, a dodatkowo chroni aromat przed wietrzeniem. 

Czy wszystkie kapsułki pasują do każdego ekspresu?

Niestety, nie wszystkie kapsułki pasują do każdego ekspresu kapsułkowego. Wynika to z konkurencji pomiędzy poszczególnymi producentami. Stosują oni specjalnie stworzone kapsułki, pasujące wyłącznie do ich urządzeń. Przez to różnią się one od siebie rozmiarem i innymi detalami i nie są kompatybilne z innymi ekspresami. Przez zakupem kawy należy więc zweryfikować, czy nasz wybór na pewno będzie pasował do posiadaneog ekspresu. Wśród najpopularniejszych systemów kapsułkowych możemy wymienić:

 • Nespresso - ekspresy tej marki mogą korzystać z kapsułek Nespresso lub z tańszych zamienników, które posiadają stosowne oznaczenie;

 • Dolce Gusto - ekspresy Krups oraz Dolce Gusto korzystają wyłącznie z kapsułek Dolce Gusto. Oczywiście, podobnie jak w przypadku poprzednika, tu również można szukać tańszych rozwiązań;

 • Tassimo - do ekspresów Bosch Tassimo pasują kapsułki Tassimo oraz zamienniki, których kompatybilność należy zweryfikować;

 • Tchibo - ekspresy tej marki używają kapsułek Tchibo Cafissimo.

Wybierając kapsułki z kawą należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Najlepiej jeszcze przed zakupem ekspresu zrobić mały research na rynku i dobrać model odpowiedni nie tylko ze względu na wygląd czy funkcje urządzenia, ale także i na późniejszy zakup kapsułek. Dobrze, jak wybierzemy markę, która oferuje szeroki wybór różnych smaków i rodzajów kaw, dzięki czemu nie będziemy skazani na monotonność.


W naszym sklepie znaleźć można szeroką ofertę kaw kapsułkowych. Posiadamy kawy najbardziej znanych marek, dzięki czemu bez problemu można dobrać kapsułki do posiadanego ekspresu. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi rodzajami oferowanych przez nas kaw i ekspresów.

Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

  Proponowane produkty