Nie znaleziono produktów

Zmień treść wyszukiwanej frazy
Spróbuj użyć mniejszej ilości filtrów (usuń mniej istotne)

Powrót

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety jak i mężczyzny. Dodatkowo samodzielne zrobienie manicure lub pedicure nie jest trudne. Potrzebne są odpowiednie narzędzia, które pomogą w całym procesie. Przede wszystkim przyda się klasyczny zestaw do manicure, który ułatwi przygotowanie paznokcia do dalszych zabiegów. Zestaw do manicure powinien zawierać obcinaczkę do paznokci, cążki, pilniczki, blok, a także akcesoria do usuwania skórek. Żeby samodzielnie zatroszczyć się o elegancki wygląd dłoni i paznokci, warto zaopatrzyć się w elektryczny zestaw do manicure. 

Frezarka do manicure i pedicure 

Do pielęgnacji paznokci frezarka może okazać się niezbędna. Ma ona wiele zastosowań, dzięki czemu możemy za jej pomocą zdjąć hybrydę, nadać kształt i długość paznokcia. Sprawdzi się przy każdego rodzaju paznokciach - w wymagających, łamliwych, delikatnych oraz twardych i mocnych. Frezarka służy do usuwania stylizacji na paznokciach i skórek. Zestaw powinien zawierać różne rozmiary frezów. Frezarki wybierane są przez osoby, które regularnie dbają o swoje paznokcie i robią to samodzielnie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze frezarki? Od mocy frezarki zależy siła pracy całego urządzenia. Jest bardzo istotnym parametrem, który zależeć powinien od tego, jak będziemy wykorzystywać naszą frezarkę. Frezarka do użytku domowego powinna wynosić do 35 W. Natomiast ta, która będzie używana profesjonalnie - 40 - 45 W. Warto także sprawdzić obroty, najlepsze urządzenia mają możliwość regulowania tego parametru. Frezarka powinna zapewniać 20 000 - 30 000 obrotów na minutę. Uchwyt frezarki powinien być ergonomiczny. Jest to urządzenie, które używamy przez długi czas, dlatego warto, żeby było wygodne i dobrze leżało w dłoni. Głośność - zapewni komfort pracy.

Zestaw hybrydowy 

Samodzielne wykonanie paznokci hybrydowych nie jest skomplikowane i nie wymaga odwiedzin w salonie kosmetycznym. Trzeba jednak zdecydować się na odpowiedni zestaw, który będzie się składał ze wszystkich niezbędnych produktów. Lampa do paznokci to niezbędny element, bez którego nie da się wykonać manicure hybrydowego. 

Lampa LED

Składa się ona z kilku lub kilkunastu diod LED, których nie trzeba wymieniać. Ma bardzo długą żywotność i niski pobór energii elektrycznej. O wiele krócej naświetla paznokcie niż lampa UV. Utwardza w czasie od 15 do 60 sekund. Te lampy posiadają zazwyczaj inteligentny przycisk, który powoduje wzrost mocy lampy. 

Lampa UV 

Posiada dwie lub cztery żarówki, które trzeba wymieniać co jakiś czas. Czas naświetlania przy takiej lampie wynosi 2 minuty, a bardziej napigmentowane kolory około 4 minut. Lampy UV są znacznie tańsze niż lampy LED. 

Lampa Dual LED 

Ten rodzaj lampy łączy cechy lampy UV i lampy LED. Można dzięki niej utwardzić wszystkie lakiery hybrydowe, żele i akrylożele. Jest ona najbardziej zaawansowaną lampą. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy do hybrydy? 

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się jaka technologia światła nam najbardziej odpowiada. Od tego w dużym stopniu zależy ile czasu zajmie nam stylizacja. Kształt lampy jest ważny jeśli często przewozimy swoją lampę. Mniejsza, w kształcie mostka lepiej się sprawdzi w takiej sytuacji. Drugi kształt lamp to tak zwane budki. Są one zabudowane z każdej strony, często posiadają światła tylko na górnej ściance, ale niektóre mają je na wszystkich. Są one zdecydowanie szybsze. Są to lampy nieco większe, a więc często stosowane w gabinetach kosmetycznych. Moc lampy to najważniejszy parametr, na który powinno się zwrócić uwagę. Za optymalną moc uznaje się jednak 48-54W. Lampy typu mostek mają na ogół moc do 24W.  Bardziej zabudowane lampy mają moc 36W. 

Oprócz odpowiedniej lampy trzeba również wybrać i kupić odpowiednie akcesoria i dodatki. Papierowe pilniczki pomogą w nadaniu kształtu paznokciom. Bloczkiem polerskim należy zmatowić płytkę, a bezpyłowym wacikiem nasączonym cleanerem, ją odtłuścić. Najważniejsze są jednak lakiery. Dobrze nałożony i zabezpieczony lakier hybrydowy nie odpryskuje. To zależy od odpowiedniego lakieru oraz lampy, którą wybierzemy. 

Pilnik elektryczny do stóp 

Stopy, tak jak i dłonie, wymagają odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok. Są one cały czas narażone na odciski, ucisk i otarcia. Trzeba je odpowiednio nawilżać i ścierać martwy naskórek. Zazwyczaj decydujemy się na tradycyjną tarkę. Nie do końca jest to dobry wybór, ponieważ może przynieść odwrotne efekty niż oczekujemy. Dodatkowo używanie ręcznej tarki jest czasochłonne i pracochłonne. Jeśli chcemy skutecznie i szybko zadbać o swoje stopy - warto wybrać elektryczny pilnik do stóp. Może być on dla każdego, zapewni szybkie rezultaty, a jego obsługa jest łatwa. Dzięki niemu sprawnie i bez wysiłku można usunąć martwy naskórek. Wybór odpowiedniego pilnika zależy w dużej mierze od kondycji naszych pięt. Jeśli skóra jest przesuszona i popękana należy wybrać urządzenie wyposażone w kilka głowic. Pilnik elektryczny posiada wiele zalet: szybkość pielęgnacji (ścieranie martwego naskórka zajmuje mało czasu), poręczność, uniwersalność (wymienne nakładki), długie działanie, dokładność. 

Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty