Nowe artykuły

Laptopy, Komputery

Drukarki - jaką wybrać?

Drukarka jest jednym z najważniejszych urządzeń biurowych. Warto posiadać ją również w domu, nie tylko do wykonywania służbowych obowiązków - przydaje się także do drukowania notatek, potrzebnych wniosków, a nawet kolorowanek dla dzieci. Coraz większą popularność zyskują również urządzenia wielofunkcyjne, które dodatkowo posiadają funkcję kserowania i skanowania. 

Vobis.pl, 03-03-2021
Multimedia, Peryferia

Jaka kamerka internetowa do Skype, Teams lub Zoom?

Kamery internetowe niewątpliwie są aktualnie na szczycie swojej popularności. Służą do wideokonferencji ze współpracownikami, spotkań z kontrahentami, uczestniczenia

w lekcjach online i utrzymywania kontaktu z bliskimi, których nie możemy zobaczyć osobiście. Dodatkowo, wiele osób używa ich do streamowania na znanych serwisach internetowych, jak Twitch czy YouTube.

Vobis.pl, 24-02-2021
Multimedia

Jak działają kamery Wi-Fi?

Kamery Wi-Fi to jeden z elementów systemu inteligentnego domu. Spełniają swoją podstawową funkcję monitoringu i ochrony przed kradzieżą mienia, jednak posiadają także kilka innych możliwości. To, co odróżnia je od standardowych kamer to stały kontakt z pozostałymi ogniwami Smart Home oraz z mieszkańcami

Vobis.pl, 17-02-2021
Laptopy

Jaki laptop wybrać do domu? Porady dla kupujących

Laptopy dziś możemy spotkać nie tylko w biurach, lecz także w domach, na uczelniach

 i w wielu innych miejscach. Stały się coraz chętniej wybieraną alternatywą dla komputerów stacjonarnych dzięki swojej mobilności, wymiarom i małej wadze. Dzisiejsze modele nie ustępują swoimi możliwościami większym urządzeniom, dzięki czemu wciąż rośnie ich popularność.

Vobis.pl, 10-02-2021
Laptopy, Peryferia

Jakie głośniki bezprzewodowe do laptopa wybrać?

Jednym ze zdecydowanie największych atutów laptopów jest ich mobilność. Możemy je zabierać z domu do pracy, na uczelnię, w podróż i wiele innych miejsc. Nawet, jeśli nie wynosimy urządzenia poza mieszkanie, łatwo możemy przenosić je między pokojami, postawić przy łóżku podczas oglądania filmów czy też podłączyć do telewizora.

Vobis.pl, 03-02-2021
AGD Drobne, Mobile

Inteligentne oświetlenie domu

Smart Home to coraz popularniejszy system, który pozwala na zautomatyzowanie sterowania urządzeniami elektronicznymi. Dzięki konfiguracji naszego domowego sprzętu

w zintegrowaną całość, możemy kontrolować wszystkie jego elementy przy pomocy smartfona lub innego urządzenia mobilnego.

Vobis.pl, 27-01-2021
Mobile

Powerbanki - jaki wybrać?

Smartfony, tablety czy smartwatche to urządzenia, bez których nie jesteśmy już w stanie wyobrazić sobie codzienności. Służą nam do utrzymywania kontaktów, pracy, rozrywki czy wyszukiwania niezbędnych informacji. Niestety, mimo rosnących wymagań użytkowników

i postępu technologicznego, dostępne baterie Li-Ion wciąż mają za małą pojemność, jak na nasze potrzeby.

Vobis.pl, 20-01-2021
AGD

Co oznacza klasa energetyczna pralki?

Poszukując sprzętu RTV lub AGD w sklepach stacjonarnych często możemy zauważyć etykiety z kolorowymi paskami, umieszczone między innymi na kuchenkach, lodówkach czy telewizorach. W zależności od urządzenia, znajduje się na nich kilka istotnych informacji,
w tym znak towarowy, identyfikator modelu, roczne zużycie wody, pojemność, klasa efektywności wirowania, poziom emitowanego hałasu oraz klasa energetyczna urządzenia.

Vobis.pl, 13-01-2021
Mobile, Multimedia

Jaki tablet dla ucznia?

Pierwszym mobilnym urządzeniem, którego właścicielem staje się nasze dziecko jest zazwyczaj smartfon. Pełni on głównie funkcję komunikacyjną, pozwala na kontrolowanie miejsca, w którym znajduje się nasza pociecha, często też zapewnia rozrywkę. Jednak wraz z rozwojem, młody człowiek ma nie tylko większe potrzeby, ale i rosną jego wymagania.

Vobis.pl, 06-01-2021
AGD, AGD Drobne, Mobile, Multimedia

Co kontroluje inteligentny dom?

Inteligentny dom to zintegrowany system, służący do kontroli i zautomatyzowania sterowania urządzeniami znajdującymi się w domu lub biurze. Przy pomocy smartfona bądź tabletu pozwala na porozumiewanie się i wydawanie poleceń, dotyczących na przykład temperatury w pomieszczeniach, włączenia piekarnika czy światła w wybranym pokoju. Jego działanie opiera się o tak zwany Internet Rzeczy (IoT), czyli koncepcję gromadzenia i wymiany danych przez urządzenia za pomocą sieci komputerowej lub inteligentnej instalacji elektrycznej KNX.

Vobis.pl, 23-12-2020
Multimedia

Kilka porad o tym, jak wybrać telewizor

Kiedyś było prościej. Telewizory były kineskopowe. Kolorowy albo czarno biały.

Teraz trzeba wybierać spośród wielu opcji, które sprawiają, że rozrywka jest znacznie lepsza. Telewizory służą dziś nie tylko do oglądania „Dziennika Telewizyjnego” i „Stawki większej niż życie”. Z prostych odbiorników stały się platformami rozrywki, a czasem i pracy.

Vobis.pl, 18-12-2020
Mobile

Smartfon dla dziecka - czym się kierować?

Decyzja o zakupie pierwszego telefonu dla dziecka nie jest łatwa i powinna zostać podjęta dopiero po dokładnym przemyśleniu wszystkich za i przeciw. Aspekt, który się od razu nasuwa to odpowiedni wiek - w tym przypadku jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy między innymi od dojrzałości emocjonalnej naszej pociechy, a także od rzeczywistej potrzeby posiadania takiego urządzenia. Czy powinien być to najdroższy model? Czy dobrym pomysłem jest to, aby był to prezent na wybraną okoliczność od innej osoby, niż rodzice?

Vobis.pl, 16-12-2020
AGD Drobne

Depilator - jaki wybrać?

Depilator to urządzenie usuwające owłosienie wraz z cebulkami. Jego przewagą nad innymi, znanymi metodami depilacji, jak na przykład goleniem jednorazową maszynką, jest pozostawianie skóry gładkiej aż na kilka tygodni. Dodatkowo, odrastające włoski stają się coraz słabsze.

 Depilator często kojarzy się z bólem odczuwanym podczas zabiegu. To błędne myślenie! Wystarczy dobrać urządzenie odpowiednie do potrzeb swoich i swojego ciała, aby zniwelować ten dyskomfort.

Vobis.pl, 09-12-2020
Mobile

5 najciekawszych premier smartfonów 2019

Każdego roku podczas targów branżowych, ale również w trakcie indywidualnych konferencji prasowych, poznajemy wiele nowych urządzeń mobilnych. Każdego roku zmieniają się ich podzespoły (choćby coraz szybsze i efektywniejsze procesory). W tym artykule przedstawiamy subiektywny wybór najciekawszych premier z rynku smartfonowego w 2019 roku. Na koniec rzucimy jeszcze okiem na to, co czeka nas w ostatnich miesiącach przed Sylwestrem.

Vobis.pl, 15-10-2020
Komputery

Dyski twarde – Poradnik dla tych, którzy myśleli, że to proste

Jeszcze parę lat temu wydawało się, że w temacie dysków twardych wszystko jest jasne. Do dużych ilości danych używamy dysków HDD. Do przenoszenia mniejszych ilości danych (np. pojedynczych plików) wykorzystujemy pamięć flash (pendrive'y). Dziś sytuacja na rynku jest bardziej skomplikowana. Ale to dobrze dla konsumenta, który ma znacznie większy wybór. Bez względu na to, czy chcesz ocenić parametry komputera, czy zamierzasz właśnie kupić same podzespoły lub akcesoria, temat dysków twardych może spędzać sen z powiek. Nawet jeśli pominiemy kwestię producentów dysków i ich pojemności, pozostaje jeszcze kilka rzeczy, które warto rozważyć przed zakupem.

Vobis.pl, 15-10-2020
Peryferia

Drukarka laserowa ze skanerem do domu

Kiedyś uważano, że drukarka laserowa jest jedynie narzędziem do pracy, a jej miejsce jest w

biurach i sekretariatach. Czasy się zmieniają, a drukarki laserowe już dawno zagościły w wielu domach. Jest co najmniej kilka powodów, dla których planując zakup drukarki, powinniśmy wziąć pod uwagę drukarkę laserową i to najlepiej z wbudowanym skanerem.

Vobis.pl, 01-01-2020
Mobile

Czy wiesz, jak założyć szkło hartowane na telefon?

Tym tekstem odpowiadamy na wątpliwości wszystkich, którzy zastanawiają się, jak porządnie przykleić szkło ochronne na ekran dotykowy. Jeśli masz wątpliwości, czy dasz sobie radę, to ten artykuł da Ci wszystko, czego potrzebujesz. Przeczytasz w nim o zastosowaniu szkła hartowanego, błędach, jakie możesz popełnić no i oczywiście o tym, jak samodzielnie założyć szkło hartowane.

Vobis.pl, 25-12-2019
Mobile

Misja: Ochronić smartfon i tablet

Producenci smartfonów i tabletów co parę tygodni proponują nam coraz to nowsze urządzenia. Jednak nawet jeśli wymieniacie swoje telefony co kilka miesięcy, warto
o nie zadbać, żeby po pierwszym weekendzie nie obudzić się z pajęczyną na ekranie.

Oczywiście, można kupić iPhone 11, który powinien wytrzymać lot z pierwszego piętra i lądowanie w kałuży.

Vobis.pl, 18-12-2019
Komputery

Jaką kolorową drukarkę laserową wybrać do domu?

Przez wiele lat drukarki laserowe były częścią wyposażenia biurowego firm lub narzędziem pracy profesjonalistów. Przyczyną takiego stanu rzeczy były z jednej strony wysoka wydajność, a z drugiej również wysoka cena. Do użytku domowego kupowano z reguły drukarki atramentowe. Zwykle tańsze, ale również mniej dokładne.

Wraz z rozwojem technologii producenci zaczęli dostrzegać istniejącą na rynku lukę. Chodzi o drukarki laserowe zapewniające wysoką jakość wydruków, ale nie przeznaczone do druku przemysłowego. W ten sposób na rynku pojawiły się kolorowe drukarki laserowe zaprojektowane z myślą o małych biurach i użytku domowym.

Vobis.pl, 11-12-2019
Laptopy

Jaki laptop wybrać dla studenta?

Żyjemy w czasie, kiedy na studia wybierają się młodzi ludzie, którzy urodzili się już w XXI w. Ich rodzice pamiętają jeszcze czasy, kiedy dostęp do Internetu był rzadkością, a profesjonalne komputery miały mniejszą moc obliczeniową niż dzisiejsze smartphony.

Te czasy to już na szczęście przeszłość. Dziś osoba wykształcona, jeśli chce być na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w świecie oraz pozostać aktywnym uczestnikiem tej rzeczywistości, musi potrafić wykorzystywać możliwości, jakie dają dzisiejsze komputery. Żeby tak było, konieczny jest dostęp do komputera i do Internetu.

Vobis.pl, 04-12-2019
Zapisz się do newslettera

Szanowny Użytkowniku w naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce Prywatności.

Potwierdzam

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty