Nowe artykuły

Laptopy

Jaką wybrać podstawkę chłodzącą?

Laptopy, zwłaszcza te najbardziej wydajne, prędzej czy później mogą zacząć się przegrzewać, co wpływa między innymi na gorsze działanie urządzenia. Wówczas ich praca może stać się niestabilna, a nawet prowadzić do wyłączenia się sprzętu w najmniej oczekiwanym momencie. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup podstawki chłodzącej pod laptopa, która pozwoli na uniknięcie przegrzania się urządzenia.

Vobis.pl, 28-04-2021
Komputery

Która matryca w monitorze będzie najlepsza?

Wybór monitora, jak każdego innego urządzenia, powinien być podyktowany przede wszystkim osobistymi potrzebami i preferencjami jego użytkownika. W pierwszej chwili zwracamy zazwyczaj uwagę na jego rozmiar i rozdzielczość, cenę oraz wygląd zewnętrzny. To, czemu jeszcze powinniśmy się przyjrzeć, zwłaszcza, gdy szukamy profesjonalnego sprzętu, to z pewnością odwzorowanie kolorów, wyrazisty kontrast, czas reakcji oraz kąty widzenia. Te parametry zależą od zastosowanej matrycy - zwykle jest to VA, IPS bądź też TN. Każdy z wymienionych rodzajów ma inne cechy, dlatego też dobrze sprawdzają się przy różnego typu zastosowaniach.

Vobis.pl, 21-04-2021
Komputery

Dyski zewnętrzne - na co zwrócić uwagę?

Dyski zewnętrzne to te same dyski 3.5 lub 2.5 calowe, które stosowane są w komputerach stacjonarnych i laptopach, jednak znajdują się w specjalnej, osobnej obudowie. Podłącza się je przy pomocy przewodu, najczęściej ze złączem USB. System pokazuje nam je tak samo, jak dyski wewnętrzne. Mogą służyć do zwiększenia ilości miejsca na pliki, gdy nie możemy dodać drugiego dysku do posiadanego urządzenia, do przenoszenia dużej ilości danych, do przechowywania kopii zapasowych oraz wielu innych czynności.

Vobis.pl, 07-04-2021
Komputery

Wielofunkcyjny Brother MFC-T920DW – pierwsze wrażenia

Urządzenia wielofunkcyjne często kojarzą się z olbrzymim „kombajnem”, dla którego w biurach konieczne jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Tymczasem dziś tego typu urządzenia mają już swoje „domowe” wersje, dzięki czemu możemy wykorzystywać możliwości urządzeń w domowym zaciszu, bez konieczności zastawiania połowy pokoju. Świetnym przykładem jest Brother MFC-T920DW, którego rozmiary to jedynie: 435 x 439 x 195 mm.

Vobis.pl, 02-04-2021
Multimedia

Jaki czytnik e - book?

Czytanie książek jest wciąż popularną formą rozrywki i relaksu dla wielu osób. Choć statystyki pokazują, że jako naród nadal czytamy za mało, zainteresowanie nowymi pozycjami na rynku utrzymuje się na zadowalającym poziomie. Dużą zasługę mają w tym czytniki e-booków, które są lekkie, bardzo poręczne i wygodne w transporcie. Na takim urządzeniu można mieć ze sobą wszystkie swoje ulubione powieści, bez konieczności noszenia ciężkich tomów papierowych wydań.

Vobis.pl, 01-04-2021
AGD Drobne

Roboty sprzątające - jaki wybrać?

W każdej dziedzinie życia obserwujemy nieustanny rozwój technologii. Coraz więcej sprzętów możemy obsługiwać zdalnie, przy pomocy swojego smartfona lub innego wybranego urządzenia mobilnego. Dotyczy to również AGD - przebywając poza domem możemy włączyć zmywarkę, zaprogramować pralkę czy też uruchomić piekarnik. Dzięki wprowadzaniu innowacji zyskaliśmy także pomoc w sprzątaniu, w postaci odkurzaczy automatycznych.

Vobis.pl, 24-03-2021
Komputery

Ile pamięci RAM powinien mieć komputer?

Pamięć RAM (z ang. Random - Access Memory) to operacyjna, tymczasowa pamięć komputerów. Zapisywane w niej dane nie są przechowywane - po wyłączeniu urządzenia znikają, w przeciwieństwie do tych znajdujących się na dysku twardym. W porównaniu jednak do dysków twardych, czy kart pamięci, pamięć RAM działa z o wiele większą prędkością.

Vobis.pl, 17-03-2021
AGD

„Wyjdzie w praniu” - jakie tajemnice mają nowoczesne pralki?

Rynek elektroniki przyzwyczaił nas do gwałtownych zmian. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat postęp technologiczny na arenie urządzeń mobilnych, zwłaszcza tych spod znaku „smart” zdefiniował kierunek rozwoju całej branży.

Częsta wymiana urządzeń na nowe to domena głównie rynku smartfonów.  Tu ekspansja nowych rozwiązań następuje najszybciej. Nawet w ciągu jednego roku producenci są w stanie zaprezentować mnóstwo nowinek, z których duża część wchodzi do świadomości klienta w sposób trwały i kształtuje dalszy kierunek rozwoju marki.

Vobis.pl, 11-03-2021
Mobile

Wydajny smartfon do 1200 złotych - czy to jest w ogóle możliwe?

Poprzedni rok obfitował w premiery smartfonów z różnych kategorii cenowych. Nie zabrakło premier zarówno flagowych modeli, wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jak i bardziej budżetowych pozycji. A i wymagania użytkowników wobec smartfona stale rosną. Dziś to już nie tylko urządzenie do wykonywania połączeń, czy pisania wiadomości tekstowych, ale również odtwarzacz multimedialny, aparat do robienia zdjęć, narzędzie do pracy czy przenośna konsola do gier. Coraz bardziej też stawiamy na jego funkcje smart, chociażby do sterowania za jego pomocą urządzeniami w naszym otoczeniu – dla przykładu włączając nim robota sprzątającego. Czego w takim razie możemy oczekiwać od urządzeń tego typu w cenie do 1200 złotych?

Vobis.pl, 11-03-2021
Mobile

Smartwatch – czyli czym są urządzenia typu wearables?

W ciągu ostatnich lat ogromną popularność zyskały urządzenia „noszone”, czyli tzw. wearables. Mianem takim określamy wszelkiego rodzaju inteligentne gadżety. Najbardziej popularne wśród nich są te noszone na nadgarstku, czyli smartwatch’e – bardzo nowoczesne zegarki.

Vobis.pl, 11-03-2021
Komputery, Peryferia

Zasilacze UPS - jaki wybrać?

Dzisiaj większość urządzeń w domu i biurze ma zasilanie elektryczne. W związku z tym, w sieci występują różnego rodzaju zakłócenia, powstające w wyniku pracy podłączonych sprzętów lub innych działań zewnętrznych. Trwają zwykle kilka sekund, jednak mogą spowodować poważne uszkodzenia. Dlatego też powinniśmy odpowiednio chronić się przed skutkami nagłych skoków lub spadków napięcia.

Vobis.pl, 10-03-2021
Laptopy, Komputery

Drukarki - jaką wybrać?

Drukarka jest jednym z najważniejszych urządzeń biurowych. Warto posiadać ją również w domu, nie tylko do wykonywania służbowych obowiązków - przydaje się także do drukowania notatek, potrzebnych wniosków, a nawet kolorowanek dla dzieci. Coraz większą popularność zyskują również urządzenia wielofunkcyjne, które dodatkowo posiadają funkcję kserowania i skanowania. 

Vobis.pl, 03-03-2021
Multimedia, Peryferia

Jaka kamerka internetowa do Skype, Teams lub Zoom?

Kamery internetowe niewątpliwie są aktualnie na szczycie swojej popularności. Służą do wideokonferencji ze współpracownikami, spotkań z kontrahentami, uczestniczenia

w lekcjach online i utrzymywania kontaktu z bliskimi, których nie możemy zobaczyć osobiście. Dodatkowo, wiele osób używa ich do streamowania na znanych serwisach internetowych, jak Twitch czy YouTube.

Vobis.pl, 24-02-2021
Multimedia

Jak działają kamery Wi-Fi?

Kamery Wi-Fi to jeden z elementów systemu inteligentnego domu. Spełniają swoją podstawową funkcję monitoringu i ochrony przed kradzieżą mienia, jednak posiadają także kilka innych możliwości. To, co odróżnia je od standardowych kamer to stały kontakt z pozostałymi ogniwami Smart Home oraz z mieszkańcami

Vobis.pl, 17-02-2021
Laptopy

Jaki laptop wybrać do domu? Porady dla kupujących

Laptopy dziś możemy spotkać nie tylko w biurach, lecz także w domach, na uczelniach

 i w wielu innych miejscach. Stały się coraz chętniej wybieraną alternatywą dla komputerów stacjonarnych dzięki swojej mobilności, wymiarom i małej wadze. Dzisiejsze modele nie ustępują swoimi możliwościami większym urządzeniom, dzięki czemu wciąż rośnie ich popularność.

Vobis.pl, 10-02-2021
Laptopy, Peryferia

Jakie głośniki bezprzewodowe do laptopa wybrać?

Jednym ze zdecydowanie największych atutów laptopów jest ich mobilność. Możemy je zabierać z domu do pracy, na uczelnię, w podróż i wiele innych miejsc. Nawet, jeśli nie wynosimy urządzenia poza mieszkanie, łatwo możemy przenosić je między pokojami, postawić przy łóżku podczas oglądania filmów czy też podłączyć do telewizora.

Vobis.pl, 03-02-2021
AGD Drobne, Mobile

Inteligentne oświetlenie domu

Smart Home to coraz popularniejszy system, który pozwala na zautomatyzowanie sterowania urządzeniami elektronicznymi. Dzięki konfiguracji naszego domowego sprzętu

w zintegrowaną całość, możemy kontrolować wszystkie jego elementy przy pomocy smartfona lub innego urządzenia mobilnego.

Vobis.pl, 27-01-2021
Mobile

Powerbanki - jaki wybrać?

Smartfony, tablety czy smartwatche to urządzenia, bez których nie jesteśmy już w stanie wyobrazić sobie codzienności. Służą nam do utrzymywania kontaktów, pracy, rozrywki czy wyszukiwania niezbędnych informacji. Niestety, mimo rosnących wymagań użytkowników

i postępu technologicznego, dostępne baterie Li-Ion wciąż mają za małą pojemność, jak na nasze potrzeby.

Vobis.pl, 20-01-2021
AGD

Co oznacza klasa energetyczna pralki?

Poszukując sprzętu RTV lub AGD w sklepach stacjonarnych często możemy zauważyć etykiety z kolorowymi paskami, umieszczone między innymi na kuchenkach, lodówkach czy telewizorach. W zależności od urządzenia, znajduje się na nich kilka istotnych informacji,
w tym znak towarowy, identyfikator modelu, roczne zużycie wody, pojemność, klasa efektywności wirowania, poziom emitowanego hałasu oraz klasa energetyczna urządzenia.

Vobis.pl, 13-01-2021
Mobile, Multimedia

Jaki tablet dla ucznia?

Pierwszym mobilnym urządzeniem, którego właścicielem staje się nasze dziecko jest zazwyczaj smartfon. Pełni on głównie funkcję komunikacyjną, pozwala na kontrolowanie miejsca, w którym znajduje się nasza pociecha, często też zapewnia rozrywkę. Jednak wraz z rozwojem, młody człowiek ma nie tylko większe potrzeby, ale i rosną jego wymagania.

Vobis.pl, 06-01-2021
Zapisz się do newslettera

Szanowny Użytkowniku w naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce Prywatności.

Potwierdzam

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty