Nowe artykuły

Laptopy, Peryferia

Jak podłączyć monitor do laptopa?

Używanie zewnętrznego monitora do laptopa jest dosyć powszechne. Wiele osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, ponieważ jest ono wygodne i usprawnia pracę. W tym przypadku laptop zastępuję komputer stacjonarny. Takie rozwiązanie powinny wziąć pod uwagę szczególnie osoby, które pracują na laptopie lub komputerze i chcą ułatwić sobie to zajęcie oraz odciążyć wzrok od małego monitora. Dodatkowo podłączając monitor do laptopa można rozszerzyć wyświetlacz do dwóch pełnych ekranów. Aby podłączyć laptop do monitora, wystarczy wykonać proste instrukcje.

Vobis.pl, 27-07-2021
AGD

Jaką pralkę kupić?

Pralki zmieniały się na przestrzeni lat wielokrotnie, wraz z postępującym rozwojem technologii. Dziś spełniają nie tylko swoją podstawową funkcję, ale też suszą ubrania i umożliwiają zdalne sterowanie przy pomocy telefonu. Wprowadzane rozwiązania zmieniają się tak szybko, że nie sposób za wszystkimi nadążyć. Jak więc wybrać najlepszą pralkę do domu? Jak dopasować urządzenie do ilości domowników?

Vobis.pl, 20-07-2021

Hulajnoga dla dziecka - jaką wybrać?

Coraz częściej na ulicach spotkać można elektryczne rowery, skutery, deskorolki czy hulajnogi. Kolejne miasta stawiają na elektromobilność i wprowadzają możliwość wynajmu tych urządzeń na minuty, przy pomocy specjalnych aplikacji. Nic dziwnego - takie rozwiązania mają wiele plusów: mniej samochodów porusza się po centrum, a mieszkańcy mogą zaznać ruchu i oddychać świeżym powietrzem.

Vobis.pl, 18-06-2021
Laptopy, Mobile, Multimedia

Ile trwa gwarancja na sprzęt RTV?

Gwarancja jest dobrowolnym świadczeniem, wydawanym przez gwaranta (producenta bądź sprzedawcę). Jej warunki zawierają wszystkie uprawnienia konsumenta, obowiązki gwaranta, a także zakres i czas trwania oraz nazwę i adres gwaranta. Standardowa forma gwarancji trwa od daty zakupu sprzętu i obejmuje urządzenia z wadami produkcyjnymi. Rękojmia zaś chroni dodatkowo przed skutkami wad prawnych, to znaczy, gdy zakupiony towar jest przedmiotem roszczeń osób trzecich.

Vobis.pl, 02-06-2021
Mobile

Tablety - na co zwrócić uwagę?

Tablet jest urządzeniem, które łączy w sobie cechy smartfona oraz notebooka. Jest wygodnym dodatkiem dla osób, które zajmują się grafiką komputerową i wykonują różnego rodzaju projekty graficzne. Tablet może służyć jako samodzielne urządzenie lub jako część zintegrowanego systemu. Jakie parametry będą najważniejsze przy wyborze tabletu i co wpłynie na komfort jego użytkowania? 

Vobis.pl, 26-05-2021
Komputery

Skanery - jaki wybrać?

Skaner to dziś nie tylko urządzenie biurowe - wiele osób posiada ten sprzęt również w domu, dzięki czemu wszystkie dokumenty czy zdjęcia może trzymać także na dysku swojego komputera. Pomimo tego, że smartfony robią dobre jakościowo zdjęcia i mogą posłużyć, w celu wysłania na przykład papierowej faktury pocztą e - mail, nie zastąpią jakości i możliwości prawdziwego skanera. W jaki sposób wybrać najodpowiedniejsze urządzenie tego typu? Jakie będzie lepsze do domu, a jakie do biura?

Vobis.pl, 21-05-2021
Multimedia

Telewizory - jaki kupić?

Telewizor to jeden z głównych sprzętów domowych dostarczających rozrywkę. Zwykle zajmuje miejsce w salonie, jednak można go spotkać również w sypialniach i kuchni. W przeszłości służył jedynie do oglądania ogólnodostępnych kanałów. Dziś umożliwia granie na konsoli, podłączenie komputera, korzystanie z platform internetowych i wiele innych czynności. 

Vobis.pl, 12-05-2021
Laptopy

Jaką wybrać podstawkę chłodzącą?

Laptopy, zwłaszcza te najbardziej wydajne, prędzej czy później mogą zacząć się przegrzewać, co wpływa między innymi na gorsze działanie urządzenia. Wówczas ich praca może stać się niestabilna, a nawet prowadzić do wyłączenia się sprzętu w najmniej oczekiwanym momencie. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup podstawki chłodzącej pod laptopa, która pozwoli na uniknięcie przegrzania się urządzenia.

Vobis.pl, 28-04-2021
Komputery

Która matryca w monitorze będzie najlepsza?

Wybór monitora, jak każdego innego urządzenia, powinien być podyktowany przede wszystkim osobistymi potrzebami i preferencjami jego użytkownika. W pierwszej chwili zwracamy zazwyczaj uwagę na jego rozmiar i rozdzielczość, cenę oraz wygląd zewnętrzny. To, czemu jeszcze powinniśmy się przyjrzeć, zwłaszcza, gdy szukamy profesjonalnego sprzętu, to z pewnością odwzorowanie kolorów, wyrazisty kontrast, czas reakcji oraz kąty widzenia. Te parametry zależą od zastosowanej matrycy - zwykle jest to VA, IPS bądź też TN. Każdy z wymienionych rodzajów ma inne cechy, dlatego też dobrze sprawdzają się przy różnego typu zastosowaniach.

Vobis.pl, 21-04-2021
Komputery

Dyski zewnętrzne - na co zwrócić uwagę?

Dyski zewnętrzne to te same dyski 3.5 lub 2.5 calowe, które stosowane są w komputerach stacjonarnych i laptopach, jednak znajdują się w specjalnej, osobnej obudowie. Podłącza się je przy pomocy przewodu, najczęściej ze złączem USB. System pokazuje nam je tak samo, jak dyski wewnętrzne. Mogą służyć do zwiększenia ilości miejsca na pliki, gdy nie możemy dodać drugiego dysku do posiadanego urządzenia, do przenoszenia dużej ilości danych, do przechowywania kopii zapasowych oraz wielu innych czynności.

Vobis.pl, 07-04-2021
Komputery

Wielofunkcyjny Brother MFC-T920DW – pierwsze wrażenia

Urządzenia wielofunkcyjne często kojarzą się z olbrzymim „kombajnem”, dla którego w biurach konieczne jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Tymczasem dziś tego typu urządzenia mają już swoje „domowe” wersje, dzięki czemu możemy wykorzystywać możliwości urządzeń w domowym zaciszu, bez konieczności zastawiania połowy pokoju. Świetnym przykładem jest Brother MFC-T920DW, którego rozmiary to jedynie: 435 x 439 x 195 mm.

Vobis.pl, 02-04-2021
Multimedia

Jaki czytnik e - book?

Czytanie książek jest wciąż popularną formą rozrywki i relaksu dla wielu osób. Choć statystyki pokazują, że jako naród nadal czytamy za mało, zainteresowanie nowymi pozycjami na rynku utrzymuje się na zadowalającym poziomie. Dużą zasługę mają w tym czytniki e-booków, które są lekkie, bardzo poręczne i wygodne w transporcie. Na takim urządzeniu można mieć ze sobą wszystkie swoje ulubione powieści, bez konieczności noszenia ciężkich tomów papierowych wydań.

Vobis.pl, 01-04-2021
AGD Drobne

Roboty sprzątające - jaki wybrać?

W każdej dziedzinie życia obserwujemy nieustanny rozwój technologii. Coraz więcej sprzętów możemy obsługiwać zdalnie, przy pomocy swojego smartfona lub innego wybranego urządzenia mobilnego. Dotyczy to również AGD - przebywając poza domem możemy włączyć zmywarkę, zaprogramować pralkę czy też uruchomić piekarnik. Dzięki wprowadzaniu innowacji zyskaliśmy także pomoc w sprzątaniu, w postaci odkurzaczy automatycznych.

Vobis.pl, 24-03-2021
Komputery

Ile pamięci RAM powinien mieć komputer?

Pamięć RAM (z ang. Random - Access Memory) to operacyjna, tymczasowa pamięć komputerów. Zapisywane w niej dane nie są przechowywane - po wyłączeniu urządzenia znikają, w przeciwieństwie do tych znajdujących się na dysku twardym. W porównaniu jednak do dysków twardych, czy kart pamięci, pamięć RAM działa z o wiele większą prędkością.

Vobis.pl, 17-03-2021
AGD

„Wyjdzie w praniu” - jakie tajemnice mają nowoczesne pralki?

Rynek elektroniki przyzwyczaił nas do gwałtownych zmian. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat postęp technologiczny na arenie urządzeń mobilnych, zwłaszcza tych spod znaku „smart” zdefiniował kierunek rozwoju całej branży.

Częsta wymiana urządzeń na nowe to domena głównie rynku smartfonów.  Tu ekspansja nowych rozwiązań następuje najszybciej. Nawet w ciągu jednego roku producenci są w stanie zaprezentować mnóstwo nowinek, z których duża część wchodzi do świadomości klienta w sposób trwały i kształtuje dalszy kierunek rozwoju marki.

Vobis.pl, 11-03-2021
Mobile

Wydajny smartfon do 1200 złotych - czy to jest w ogóle możliwe?

Poprzedni rok obfitował w premiery smartfonów z różnych kategorii cenowych. Nie zabrakło premier zarówno flagowych modeli, wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jak i bardziej budżetowych pozycji. A i wymagania użytkowników wobec smartfona stale rosną. Dziś to już nie tylko urządzenie do wykonywania połączeń, czy pisania wiadomości tekstowych, ale również odtwarzacz multimedialny, aparat do robienia zdjęć, narzędzie do pracy czy przenośna konsola do gier. Coraz bardziej też stawiamy na jego funkcje smart, chociażby do sterowania za jego pomocą urządzeniami w naszym otoczeniu – dla przykładu włączając nim robota sprzątającego. Czego w takim razie możemy oczekiwać od urządzeń tego typu w cenie do 1200 złotych?

Vobis.pl, 11-03-2021
Mobile

Smartwatch – czyli czym są urządzenia typu wearables?

W ciągu ostatnich lat ogromną popularność zyskały urządzenia „noszone”, czyli tzw. wearables. Mianem takim określamy wszelkiego rodzaju inteligentne gadżety. Najbardziej popularne wśród nich są te noszone na nadgarstku, czyli smartwatch’e – bardzo nowoczesne zegarki.

Vobis.pl, 11-03-2021
Komputery, Peryferia

Zasilacze UPS - jaki wybrać?

Dzisiaj większość urządzeń w domu i biurze ma zasilanie elektryczne. W związku z tym, w sieci występują różnego rodzaju zakłócenia, powstające w wyniku pracy podłączonych sprzętów lub innych działań zewnętrznych. Trwają zwykle kilka sekund, jednak mogą spowodować poważne uszkodzenia. Dlatego też powinniśmy odpowiednio chronić się przed skutkami nagłych skoków lub spadków napięcia.

Vobis.pl, 10-03-2021
Laptopy, Komputery

Drukarki - jaką wybrać?

Drukarka jest jednym z najważniejszych urządzeń biurowych. Warto posiadać ją również w domu, nie tylko do wykonywania służbowych obowiązków - przydaje się także do drukowania notatek, potrzebnych wniosków, a nawet kolorowanek dla dzieci. Coraz większą popularność zyskują również urządzenia wielofunkcyjne, które dodatkowo posiadają funkcję kserowania i skanowania. 

Vobis.pl, 03-03-2021
Multimedia, Peryferia

Jaka kamerka internetowa do Skype, Teams lub Zoom?

Kamery internetowe niewątpliwie są aktualnie na szczycie swojej popularności. Służą do wideokonferencji ze współpracownikami, spotkań z kontrahentami, uczestniczenia

w lekcjach online i utrzymywania kontaktu z bliskimi, których nie możemy zobaczyć osobiście. Dodatkowo, wiele osób używa ich do streamowania na znanych serwisach internetowych, jak Twitch czy YouTube.

Vobis.pl, 24-02-2021
Zapisz się do newslettera

Szanowny Użytkowniku w naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce Prywatności.

Potwierdzam

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty