Kategoria: Komputery

Laptopy, Komputery

Jaki wpływ na gry ma dysk SSD?

Współczesne tytuły gier są niesamowicie rozbudowane i zaawansowane, przez co zajmują wiele miejsca na dysku i mają wysokie wymagania sprzętowe. Niektóre gry mogą nie działać w pełni lub w ogóle nie włączać się na urządzeniach, które są za słabe. Spore znaczenie ma tutaj zastosowany dysk. W tym artykule podpowiadamy, jaki wpływ na gry ma dysk SSD. Omawiamy, jak działa dysk SSD i jaki model kupić, gdy chcesz go wykorzystywać do gier. Sprawdź nasz poradnik!

Vobis.pl, 06-02-2023
Laptopy, Komputery

Jak wybrać mysz bezprzewodową?

Myszy bezprzewodowe cieszą się dużą popularnością – zarówno wśród użytkowników laptopów, jak i komputerów stacjonarnych. Nic dziwnego! Urządzenia nie odstają swoimi parametrami od gryzoni elektronicznych z kablem, a zapewniają większą wygodę i mobilność. Jak wybrać mysz bezprzewodową? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Przeczytaj poradnik ekspertów Vobis.pl i wybierz model skrojony na miarę Twoich potrzeb! 

Vobis.pl, 06-02-2023
Komputery

Skanery - jaki wybrać?

Skaner to dziś nie tylko urządzenie biurowe - wiele osób posiada ten sprzęt również w domu, dzięki czemu wszystkie dokumenty czy zdjęcia może trzymać także na dysku swojego komputera. Pomimo tego, że smartfony robią dobre jakościowo zdjęcia i mogą posłużyć, w celu wysłania na przykład papierowej faktury pocztą e - mail, nie zastąpią jakości i możliwości prawdziwego skanera. W jaki sposób wybrać najodpowiedniejsze urządzenie tego typu? Jakie będzie lepsze do domu, a jakie do biura?

Vobis.pl, 21-05-2021
Komputery

Która matryca w monitorze będzie najlepsza?

Wybór monitora, jak każdego innego urządzenia, powinien być podyktowany przede wszystkim osobistymi potrzebami i preferencjami jego użytkownika. W pierwszej chwili zwracamy zazwyczaj uwagę na jego rozmiar i rozdzielczość, cenę oraz wygląd zewnętrzny. To, czemu jeszcze powinniśmy się przyjrzeć, zwłaszcza, gdy szukamy profesjonalnego sprzętu, to z pewnością odwzorowanie kolorów, wyrazisty kontrast, czas reakcji oraz kąty widzenia. Te parametry zależą od zastosowanej matrycy - zwykle jest to VA, IPS bądź też TN. Każdy z wymienionych rodzajów ma inne cechy, dlatego też dobrze sprawdzają się przy różnego typu zastosowaniach.

Vobis.pl, 21-04-2021
Komputery

Dyski zewnętrzne - na co zwrócić uwagę?

Dyski zewnętrzne to te same dyski 3.5 lub 2.5 calowe, które stosowane są w komputerach stacjonarnych i laptopach, jednak znajdują się w specjalnej, osobnej obudowie. Podłącza się je przy pomocy przewodu, najczęściej ze złączem USB. System pokazuje nam je tak samo, jak dyski wewnętrzne. Mogą służyć do zwiększenia ilości miejsca na pliki, gdy nie możemy dodać drugiego dysku do posiadanego urządzenia, do przenoszenia dużej ilości danych, do przechowywania kopii zapasowych oraz wielu innych czynności.

Vobis.pl, 07-04-2021
Komputery

Wielofunkcyjny Brother MFC-T920DW – pierwsze wrażenia

Urządzenia wielofunkcyjne często kojarzą się z olbrzymim „kombajnem”, dla którego w biurach konieczne jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Tymczasem dziś tego typu urządzenia mają już swoje „domowe” wersje, dzięki czemu możemy wykorzystywać możliwości urządzeń w domowym zaciszu, bez konieczności zastawiania połowy pokoju. Świetnym przykładem jest Brother MFC-T920DW, którego rozmiary to jedynie: 435 x 439 x 195 mm.

Vobis.pl, 02-04-2021
Komputery

Ile pamięci RAM powinien mieć komputer?

Pamięć RAM (z ang. Random - Access Memory) to operacyjna, tymczasowa pamięć komputerów. Zapisywane w niej dane nie są przechowywane - po wyłączeniu urządzenia znikają, w przeciwieństwie do tych znajdujących się na dysku twardym. W porównaniu jednak do dysków twardych, czy kart pamięci, pamięć RAM działa z o wiele większą prędkością.

Vobis.pl, 17-03-2021
Komputery, Peryferia

Zasilacze UPS - jaki wybrać?

Dzisiaj większość urządzeń w domu i biurze ma zasilanie elektryczne. W związku z tym, w sieci występują różnego rodzaju zakłócenia, powstające w wyniku pracy podłączonych sprzętów lub innych działań zewnętrznych. Trwają zwykle kilka sekund, jednak mogą spowodować poważne uszkodzenia. Dlatego też powinniśmy odpowiednio chronić się przed skutkami nagłych skoków lub spadków napięcia.

Vobis.pl, 10-03-2021
Laptopy, Komputery

Drukarki - jaką wybrać?

Drukarka jest jednym z najważniejszych urządzeń biurowych. Warto posiadać ją również w domu, nie tylko do wykonywania służbowych obowiązków - przydaje się także do drukowania notatek, potrzebnych wniosków, a nawet kolorowanek dla dzieci. Coraz większą popularność zyskują również urządzenia wielofunkcyjne, które dodatkowo posiadają funkcję kserowania i skanowania. 

Vobis.pl, 03-03-2021
Komputery

Dyski twarde – Poradnik dla tych, którzy myśleli, że to proste

Jeszcze parę lat temu wydawało się, że w temacie dysków twardych wszystko jest jasne. Do dużych ilości danych używamy dysków HDD. Do przenoszenia mniejszych ilości danych (np. pojedynczych plików) wykorzystujemy pamięć flash (pendrive'y). Dziś sytuacja na rynku jest bardziej skomplikowana. Ale to dobrze dla konsumenta, który ma znacznie większy wybór. Bez względu na to, czy chcesz ocenić parametry komputera, czy zamierzasz właśnie kupić same podzespoły lub akcesoria, temat dysków twardych może spędzać sen z powiek. Nawet jeśli pominiemy kwestię producentów dysków i ich pojemności, pozostaje jeszcze kilka rzeczy, które warto rozważyć przed zakupem.

Vobis.pl, 15-10-2020
Komputery

Jaką kolorową drukarkę laserową wybrać do domu?

Przez wiele lat drukarki laserowe były częścią wyposażenia biurowego firm lub narzędziem pracy profesjonalistów. Przyczyną takiego stanu rzeczy były z jednej strony wysoka wydajność, a z drugiej również wysoka cena. Do użytku domowego kupowano z reguły drukarki atramentowe. Zwykle tańsze, ale również mniej dokładne.

Wraz z rozwojem technologii producenci zaczęli dostrzegać istniejącą na rynku lukę. Chodzi o drukarki laserowe zapewniające wysoką jakość wydruków, ale nie przeznaczone do druku przemysłowego. W ten sposób na rynku pojawiły się kolorowe drukarki laserowe zaprojektowane z myślą o małych biurach i użytku domowym.

Vobis.pl, 11-12-2019
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty