Kategoria: Mobile

Mobile

Pierwszy telefon dla dziecka – jak wybrać?

Zakup telefonu dla dziecka to w dzisiejszych czasach właściwie nieodzowna decyzja każdego rodzica. Niektórzy podejmują ją dość wcześnie, inni czekają, aż będzie to absolutnie konieczne. Niezależnie więc od tego, czy Twoje dziecko ma 7, 10 czy 12 lat – jeśli właśnie planujesz kupić mu pierwszy smartfon, ten poradnik na pewno Ci pomoże w tym zadaniu. Podpowiadamy, jak wybrać pierwszy telefon dla dziecka.

Vobis.pl, 20-04-2023
Mobile

Smartfon na raty 0% – przegląd modeli 2023

Dobre smartfony mają zwykle wysoką cenę. Za ich zakupem przemawiają jednak parametry – wytrzymałość, długa żywotność baterii, sprawne działanie, bardzo dobre aparaty i inne funkcje dodatkowe. Jeśli rozważasz taki zakup, ale jednocześnie nie chcesz pozbywać się gotówki, możesz zdecydować się na atrakcyjną ofertę i wybrać smartfon na raty 0%. Jaki model jest wart uwagi? Sprawdź nasz przegląd smartfonów 2023!

Vobis.pl, 22-03-2023
Mobile

Jak wybrać iPhone do zdjęć?

Smartfony Apple to jedne z chętniej wybieranych urządzeń na rynku. W połowie 2022 roku udział gadżetów z iOS w rynku wynosił blisko 28%. Użytkownicy chwalą je z uwagi na jakość, przyjazny system i oczywiście aparaty fotograficzne. Poszukujesz smartfonu z dobrym aparatem? Sprawdź, jak wybrać iPhone do zdjęć! Prezentujemy wskazówki i przedstawiamy najbardziej polecane modele.

Vobis.pl, 06-02-2023
Mobile

Na co zwrócić uwagę przy zakupie karty pamięci?

Karty pamięci to niewielkie akcesoria, które mają ogromne znacznie dla działania wielu różnych sprzętów. Pozwalają na przechowywanie danych i stanowią nieocenione wsparcie, gdy zależy Ci na zwiększeniu ilości dostępnej pamięci np. w smartfonie, aparacie fotograficznym czy tablecie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie karty pamięci? Jakie są rodzaje kart pamięci? Jaką kartę pamięci wybrać? Podpowiadamy!

Vobis.pl, 02-01-2023
Mobile

Smartwatch męski. Ranking 2022

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie urządzeń. Do takich należą zdecydowanie smartwatche – inteligentne zegarki, które swoimi możliwościami potrafią dorównać niejednemu smartphone’owi. Z roku na rok pojawia się ich coraz więcej. Z roku na rok także wyposaża się je w coraz to ciekawsze funkcje. Przymierzasz się do zakupu jednego z nich? Wybór nie jest łatwy – aby Ci w nim pomóc, przygotowaliśmy specjalny poradnik „smartwatch męski ranking 2022”. W nim garść praktycznych wskazówek zakupowych oraz to, co najważniejsze – zestawienie najlepszych smartwatchy męskich 2022!

Vobis.pl, 05-07-2022
Mobile

Smartwatch damski. Ranking 2022

Aktywne, pewne siebie kobiety uwielbiają gadżety, które ułatwiają życie. Elektronika w stylu „smart” zdominowała już naszą codzienność, ponieważ jest niezwykle przydatna i pomocna. Komputer, tablet czy smartphone to nie wszystko. Warto mieć pod ręką akcesorium, które oferuje wiele ciekawych funkcji oraz dostarcza przydatne informacje, współpracując z innymi wykorzystywanymi urządzeniami. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy elektroniczny zegarek – sprawdź nasz ranking smartwatchy damskich 2022!

Vobis.pl, 05-07-2022
Laptopy, Mobile, Multimedia

Ile trwa gwarancja na sprzęt RTV?

Gwarancja jest dobrowolnym świadczeniem, wydawanym przez gwaranta (producenta bądź sprzedawcę). Jej warunki zawierają wszystkie uprawnienia konsumenta, obowiązki gwaranta, a także zakres i czas trwania oraz nazwę i adres gwaranta. Standardowa forma gwarancji trwa od daty zakupu sprzętu i obejmuje urządzenia z wadami produkcyjnymi. Rękojmia zaś chroni dodatkowo przed skutkami wad prawnych, to znaczy, gdy zakupiony towar jest przedmiotem roszczeń osób trzecich.

Vobis.pl, 02-06-2021
Mobile

Tablety - na co zwrócić uwagę?

Tablet jest urządzeniem, które łączy w sobie cechy smartfona oraz notebooka. Jest wygodnym dodatkiem dla osób, które zajmują się grafiką komputerową i wykonują różnego rodzaju projekty graficzne. Tablet może służyć jako samodzielne urządzenie lub jako część zintegrowanego systemu. Jakie parametry będą najważniejsze przy wyborze tabletu i co wpłynie na komfort jego użytkowania? 

Vobis.pl, 26-05-2021
Mobile

Wydajny smartfon do 1200 złotych - czy to jest w ogóle możliwe?

Poprzedni rok obfitował w premiery smartfonów z różnych kategorii cenowych. Nie zabrakło premier zarówno flagowych modeli, wyposażonych w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jak i bardziej budżetowych pozycji. A i wymagania użytkowników wobec smartfona stale rosną. Dziś to już nie tylko urządzenie do wykonywania połączeń, czy pisania wiadomości tekstowych, ale również odtwarzacz multimedialny, aparat do robienia zdjęć, narzędzie do pracy czy przenośna konsola do gier. Coraz bardziej też stawiamy na jego funkcje smart, chociażby do sterowania za jego pomocą urządzeniami w naszym otoczeniu – dla przykładu włączając nim robota sprzątającego. Czego w takim razie możemy oczekiwać od urządzeń tego typu w cenie do 1200 złotych?

Vobis.pl, 11-03-2021
Mobile

Smartwatch – czyli czym są urządzenia typu wearables?

W ciągu ostatnich lat ogromną popularność zyskały urządzenia „noszone”, czyli tzw. wearables. Mianem takim określamy wszelkiego rodzaju inteligentne gadżety. Najbardziej popularne wśród nich są te noszone na nadgarstku, czyli smartwatch’e – bardzo nowoczesne zegarki.

Vobis.pl, 11-03-2021
AGD Drobne, Mobile

Inteligentne oświetlenie domu

Smart Home to coraz popularniejszy system, który pozwala na zautomatyzowanie sterowania urządzeniami elektronicznymi. Dzięki konfiguracji naszego domowego sprzętu

w zintegrowaną całość, możemy kontrolować wszystkie jego elementy przy pomocy smartfona lub innego urządzenia mobilnego.

Vobis.pl, 27-01-2021
Mobile

Powerbanki - jaki wybrać?

Smartfony, tablety czy smartwatche to urządzenia, bez których nie jesteśmy już w stanie wyobrazić sobie codzienności. Służą nam do utrzymywania kontaktów, pracy, rozrywki czy wyszukiwania niezbędnych informacji. Niestety, mimo rosnących wymagań użytkowników

i postępu technologicznego, dostępne baterie Li-Ion wciąż mają za małą pojemność, jak na nasze potrzeby.

Vobis.pl, 20-01-2021
Mobile, Multimedia

Jaki tablet dla ucznia?

Pierwszym mobilnym urządzeniem, którego właścicielem staje się nasze dziecko jest zazwyczaj smartfon. Pełni on głównie funkcję komunikacyjną, pozwala na kontrolowanie miejsca, w którym znajduje się nasza pociecha, często też zapewnia rozrywkę. Jednak wraz z rozwojem, młody człowiek ma nie tylko większe potrzeby, ale i rosną jego wymagania.

Vobis.pl, 06-01-2021
AGD, AGD Drobne, Mobile, Multimedia

Co kontroluje inteligentny dom?

Inteligentny dom to zintegrowany system, służący do kontroli i zautomatyzowania sterowania urządzeniami znajdującymi się w domu lub biurze. Przy pomocy smartfona bądź tabletu pozwala na porozumiewanie się i wydawanie poleceń, dotyczących na przykład temperatury w pomieszczeniach, włączenia piekarnika czy światła w wybranym pokoju. Jego działanie opiera się o tak zwany Internet Rzeczy (IoT), czyli koncepcję gromadzenia i wymiany danych przez urządzenia za pomocą sieci komputerowej lub inteligentnej instalacji elektrycznej KNX.

Vobis.pl, 23-12-2020
Mobile

Smartfon dla dziecka - czym się kierować?

Decyzja o zakupie pierwszego telefonu dla dziecka nie jest łatwa i powinna zostać podjęta dopiero po dokładnym przemyśleniu wszystkich za i przeciw. Aspekt, który się od razu nasuwa to odpowiedni wiek - w tym przypadku jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy między innymi od dojrzałości emocjonalnej naszej pociechy, a także od rzeczywistej potrzeby posiadania takiego urządzenia. Czy powinien być to najdroższy model? Czy dobrym pomysłem jest to, aby był to prezent na wybraną okoliczność od innej osoby, niż rodzice?

Vobis.pl, 16-12-2020
Mobile

5 najciekawszych premier smartfonów 2019

Każdego roku podczas targów branżowych, ale również w trakcie indywidualnych konferencji prasowych, poznajemy wiele nowych urządzeń mobilnych. Każdego roku zmieniają się ich podzespoły (choćby coraz szybsze i efektywniejsze procesory). W tym artykule przedstawiamy subiektywny wybór najciekawszych premier z rynku smartfonowego w 2019 roku. Na koniec rzucimy jeszcze okiem na to, co czeka nas w ostatnich miesiącach przed Sylwestrem.

Vobis.pl, 15-10-2020
Mobile

Czy wiesz, jak założyć szkło hartowane na telefon?

Tym tekstem odpowiadamy na wątpliwości wszystkich, którzy zastanawiają się, jak porządnie przykleić szkło ochronne na ekran dotykowy. Jeśli masz wątpliwości, czy dasz sobie radę, to ten artykuł da Ci wszystko, czego potrzebujesz. Przeczytasz w nim o zastosowaniu szkła hartowanego, błędach, jakie możesz popełnić no i oczywiście o tym, jak samodzielnie założyć szkło hartowane.

Vobis.pl, 25-12-2019
Mobile

Misja: Ochronić smartfon i tablet

Producenci smartfonów i tabletów co parę tygodni proponują nam coraz to nowsze urządzenia. Jednak nawet jeśli wymieniacie swoje telefony co kilka miesięcy, warto
o nie zadbać, żeby po pierwszym weekendzie nie obudzić się z pajęczyną na ekranie.

Oczywiście, można kupić iPhone 11, który powinien wytrzymać lot z pierwszego piętra i lądowanie w kałuży.

Vobis.pl, 18-12-2019
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty