Systemy alarmowe

wyświetlono 3 z 3 produktów

Widok

PLN

Kategoria: Systemy alarmowe

1 699,00 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny

PLN

Kategoria: Systemy alarmowe

579,00 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny

PLN

Bezprzewodowa kamera EUFY SoloCam L40

0194644052607, SOLOCAM PRO

Kategoria: Systemy alarmowe

799,00 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny

Wyników na stronie:

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne. W obecnych czasach z tak rozwiniętą technologią możemy pozwolić sobie, żeby wybrać system alarmowy, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które możemy dopasować do swoich preferencji. W naszym sklepie internetowym Vobis.pl można znaleźć wiele propozycji alarmów, które będą idealnym systemem do zapewnienia bezpieczeństwa w domu i mieszkaniu. 

Systemy alarmowe mogą skutecznie pomóc w zwiększeniu ochrony obiektów, domowych, ale również firmowych. Będzie to gwarancja komfortu i poczucia spokoju. Ważne jest to, żeby nasz dom był bezpieczny nawet kiedy nie jesteśm w nim obecni. W takiej sytuacji warto wyposażyć dom w nowoczesne, elektroniczne rozwiązanie, które pomoże nam w tym. Tego typu urządzenia chronią nasz dom przed złodziejami, różnymi wypadkami oraz awariami. Dzięki takim systemom możemy obserwować nasz dom na przykład podczas dłuższej nieobecności. Systemy alarmowe mogą komunikować o nietypowych zdarzeniach za pomocą różnych dźwięków lub sygnałów świetlnych. 

Rodzaje systemów alarmowych

Alarmy przewodowe 

Mają one sprawdzone i tańsze rozwiązania. Ich główną zaletą jest stabilność połączenia i spójność systemu. Wszystkie rodzaje systemów mają takie same działanie i podobny sposób reagowania. Różni je jedynie sposób instalacji. Przewodowe instalacje najlepiej jest stosować w przypadku nowych domów lub podczas renowacji i remontów. Będą one idealne do średnich i większych obiektów - do biur, hal fabrycznych. Alarmy przewodowe są korzystne pod względem ekonomicznym, mają dużą liczbę zintegrowanych sygnalizatorów, są odporne na różnego rodzaju zakłócenia. 

Alarmy bezprzewodowe 

Są one bardziej rozwinięte technologicznie niż alarmy przewodowe. System bezprzewodowy często jest instalowany już po zakończeniu budowy lub w budynkach, w których nie ma możliwości zainstalowania alarmu przewodowego. Alarmy bezprzewodowe są zasilane za pomocą akumulatorów lub baterii. Mogą działać w taki sposób nawet przez kilka lat, ale trzeba to kontrolować. W tego typu systemach są stosowane techniki, które mają na celu zwiększenie odporności na celowe próby zakłócenia transmisji radiowej. Typowy system bezprzewodowy współpracuje z centralą alarmową, która musi mieć stały dostęp do zasilania. Większość takich systemów ma możliwość rozbudowania o dodatkowe akcesoria takie jak: czujniki ruchu, kamery, czujniki dymu czy przyciski napadowe. Tego typu alarmy nadają się idealnie do domów prywatnych oraz mieszkań. Można je stosować w trudno dostępnych miejscach, ma nieskomplikowany montaż, można go rozszerzyć w każdym momencie, łatwo przenieść w razie przeprowadzki. Takie systemy mogą dawać znać o niepożądanych wydarzeniach za pomocą aplikacji na telefon lub wysyłając wiadomość sms. 

Czujniki czadu 

Są one niewielkimi urządzeniami, które są niezbędne w domu. Mogą być częścią rozbudowanej instalacji lub osobnym urządzeniem. Czujnik gazu cały czas monitoruje poziom niebezpiecznego tlenku węgla w powietrzu. W przypadku kiedy czujnik jest częścią rozbudowanej instalacji i włączy się alarm, zostaje wysłane powiadomienie w aplikacji. Natomiast jeśli jest to osobne urządzenie, włączy się alarm dźwiękowy, który będzie informował o niebezpieczeństwie. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze czujnika czadu? 

Dostępne są w wielu różnych wydaniach. Są one małych wymiarów, ale powinny być obecne w każdym domu, pomogą wykryć potencjalne niebezpieczeństwo i mogą uchronić przed wypadkiem. Przed zakupem czujnika warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Typ czujnika - na rynku dostępne są czujniki jednofunkcyjne lub takie, które łączą kilka rozwiązań, na przykład czujnik czadu i dymu albo czujnik gazu, dymu i czadu. Częstotliwość pomiarów także jest ważną cechą, ponieważ im wyższa częstotliwość pomiarów, tym szybciej zostanie wykryte zagrożenie. Czujniki mogą być zasilane za pomocą baterii lub akumulatora. Trzeba pamiętać o tym, że baterie raz na jakiś czas należy wymienić. Sposób sygnalizacji wykrytego tlenku węgla - czujnik powinien wydawać odpowiedni dźwięk lub sygnał świetlny, który w jasny sposób poinformuje domowników o wykryciu czadu. Sposób montażu również nie jest bez znaczenia. Niektóre modele nadają się wyłącznie do zawieszenia, inne można także postawić na półce. 

Inteligentny dom i kamery bezpieczeństwa 

W obecnych czasach technologia jest istotną częścią naszego życia. Powstaje wiele możliwości, które mogą ułatwić codzienne funkcjonowanie. Jednym z takich ułatwień jest możliwość posiadania inteligentnego domu. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć swój dom pod kontrolą podczas nieobecności. Smartdom działa dzięki specjalnemu systemowi, który wszystkim zarządza. Do tego potrzebne jest urządzenie centralne, które rozbudowuje się o dodatkowe urządzenia. Bez centrali akcesoria i dodatki nie mogłyby działać. Centrala zbiera informacje z wszystkich urządzeń i komunikuje je ze sobą. Jednym z urządzeń, które można podłączyć pod system inteligentnego domu są kamery bezpieczeństwa. 


Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty