Nie znaleziono produktów

Zmień treść wyszukiwanej frazy
Spróbuj użyć mniejszej ilości filtrów (usuń mniej istotne)

Powrót

Wzmacniacze słuchawkowe będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie dobrą jakość dźwięku. Przyda się on kiedy moc zakupionego sprzętu nie spełnia naszych oczekiwań. Słuchawki są bardzo wygodnym sprzętem audio, jednak jakość ich dźwięku często zależy od źródła muzyki. W takiej sytuacji zakup takiego małego urządzenia może okazać się wyjątkowo trafny. Wzmacniacze, które znajdują się w asortymencie naszego sklepu nie tylko sprawią, że brzmienie muzyki będzie lepsze, ale będzie możliwe zbudowanie niewielkiego, podręcznego systemu audio o wielu możliwościach. 

Do czego służy wzmacniacz?  

Wzmacniacz słuchawkowy to wzmacniacz o małej częstotliwości i jest przeznaczony do wysterowania słuchawek. Takie urządzenie sprawdzi się szczególnie przy słuchawkach o większej impedancji. Może on być wyposażony w układ elektroniczny symulujący odsłuch na stacjonarnych podzespołach głośnikowych. 

Wszystkie wzmacniacze dostępne w naszym sklepie idealnie sprawdzą się w roli wzmacniacza słuchawkowego do komputera. Pomoże to w poprawie jakości dźwięku naszego laptopa lub komputera stacjonarnego. Bardzo popularne są wzmacniacze przenośne, które łatwo schować do kieszeni czy torby. Akumulator, który mają wbudowany gwarantuje im niezależność od sieci zasilającej. Niektóre modele mogą pełnić rolę odtwarzacza. 

Wzmacniacze można podzielić na: 

  • Przenośny - małe urządzenie, jest wykorzystywane z odtwarzaczem mp4, iPodem, telefonem lub tabletem, to urządzenie przyda się szczególnie osobom, które lubią słuchać muzyki w drodze do szkoły lub pracy. Można je dostać w bezprzewodowej wersji bluetooth, ale warto pamiętać, że przewodowe połączenie jest bardziej stabilne. 

  • Stacjonarny - jest znacznie większy i oferuje większą moc wyjściową. Ma to duży wpływ na lepsze parametry dźwięku. Będą one dobre dla użytkowników komputerów, telewizorów i odtwarzaczy muzycznych. Przykładem takiego urządzenia jest wzmacniacz lampowy. Działa w oparciu o starsza technologię i wykorzystuje zestaw lamp elektronowych. Najczęściej wybierane są przez audiofilów, którzy lubią ich oryginalne brzmienie. 


Czym jest impedancja? 

Celem słuchawek jest dostarczenie odbiorcy dźwięku z wybranego sprzętu zewnętrznego. Żeby było to możliwe potrzebne są dwie rzeczy - napięcie i prąd. Wielkość, która określa zależność między natężeniem prądu a napięciem w obwodach prądu to właśnie opór pozorny - impedancja. Wyraża się ją w omach. W zależności od całej konstrukcji słuchawek, opór pozorny może wynosić od 8 do 200 omów. Im większa będzie wartość, tym lepsza powinna być jakość dźwięku. Słuchawki wysokoimpedancyjne mogą się nie sprawdzić z niektórymi urządzeniami, mogą wtedy grać cicho. Wtedy pojawia się sytuacja, w której trzeba zastosować wzmacniacz. Ogólnie ten parametr odnosi się do głośności, a także zniekształcenia dźwięku i odporności na szumy. Słuchawki o niższej mocy omów będą głośniejsze niż te o wyższej, ponieważ stwarzają mniejszy opór dla odtwarzacza. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wzmacniacza?

Przede wszystkim trzeba się zdecydować na to jaki rodzaj wzmacniacza chcemy kupić. Lampowy wzmacniacz będzie idealnym rozwiązaniem dla koneserów muzyki. Ma on starą technologię, która ceniona jest również przez muzyków. Wzmacniacz do telefonu jest niewielkim urządzeniem pozwalającym na wzmocnienie sygnału na wyjściu. Sprawia to, że dźwięk w słuchawkach jest bardziej zbilansowany i dostrojony. Zanim go kupimy trzeba sprawdzić czy jest kompatybilny z systemem operacyjnym, z którym chcemy go łączyć. Oprócz tego powinno się zwrócić uwagę na moc na wyjściu słuchawkowym, aby mieć pewność, że wzmacniacz poradzi sobie z wysterowaniem słuchawek. Dodatkowo ważnym aspektem jest dopasowanie brzmienia do indywidualnych preferencji muzycznych. Do najważniejszych parametrów należy zaliczyć także stosunek sygnału do szumu i pasmo przenoszenia. Im parametr jest większy, tym urządzenie lepiej gra. Czasami może się okazać, że aby wykorzystać cały potencjał wzmacniacza będzie konieczny zakup nowych słuchawek. 

Jakie słuchawki wybrać? 

Dzięki słuchawkom możemy słuchać muzyki i swoich ulubionych podcastów wszędzie, podczas drogi do pracy, szkoły czy na zakupach. Dobrze jest dobrać słuchawki, które zapewnią najwyższą jakość dźwięku i nie będą narażać naszego słuchu na uszkodzenia. W zależności od sytuacji w jakiej będziemy odtwarzać dźwięk, powinniśmy zaopatrzyć się we właściwe urządzenie. Najczęściej spotykane rodzaje słuchawek to: nauszne, douszne, dokanałowe, wokółuszne. Wiele osób decyduje się na słuchawki nauszne, ponieważ są wygodniejsze i mogą dawać lepszą jakość brzmienia. Przede wszystkim wygłuszają dźwięki z zewnątrz co daje dodatkowy komfort użytkowania. Natomiast słuchawki douszne są najpopularniejszym modelem używanym do słuchania muzyki. Mają niższą cenę i są o wiele bardziej mobilne. Ważne jest też to czy słuchawki mają być przewodowe czy bezprzewodowe. Przewodowe gwarantują brzmienie najwyższej jakości, ponieważ mają stabilne łącze, omijają zjawisko kompresji co ma na to wpływ. Słuchawki bezprzewodowe z pewnością będą wygodniejszym rozwiązaniem, ale również droższym. 

Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty