Krajalnice
wyświetlono 3 z 3 produktów
KRAJALNICA SEVERIN AS 3915
4008146012518, AS 3915
Kategoria: Krajalnice
- Minimalna grubość krojenia: 0 mm
- Maksymalna grubość krojenia: 15 mm
- Moc: 180 W
Krajalnica elektryczna Blaupunkt FMS501 200W
5901750503450, BLAUPUNKT FMS501
Kategoria: Krajalnice
- Minimalna grubość krojenia: 0 mm
- Maksymalna grubość krojenia: 20 mm
- Moc: 200 W
Krajalnica elektryczna MPM MKR-04M 150W
5903151000699, MKR-04M
Kategoria: Krajalnice
- Minimalna grubość krojenia: 0 mm
- Maksymalna grubość krojenia: 15 mm
- Moc: 150 W
298,99 zł
Produkt jest chwilowo niedostępny
Krajalnica - równe kromki i plasterki
Krajalnica to niezwykle przydatny przedmiot w każdej kuchni. Jest to bardzo przydatna alternatywa dla noża do krojenia chleba czy wędlin i serów. Ukrojenie równego, cienkiego plasterka, podobnie jak odcięcie odpowiedniej grubości kromki dla wielu osób jest nie lada wyzwaniem. Właśnie dla nich idealnie sprawdzi się to urządzenie, które wyeliminuje ten problem, a dodatkowo pozwoli na rezygnację z gotowych, krojonych produktów, które często odbiegają swoją jakością od odpowiedników sprzedawanych w kawałku.
Jakie są rodzaje krajalnic?
Wybierając krajalnicę do domu, można zauważyć, iż poszczególne modele różnią się od siebie poszczególnymi modelami. Generalnie możemy podzielić je na wolnostojące i do zabudowy. Pierwsze z nich to samodzielne, przenośne urządzenia zbudowane z obrotowego nożna, podajnika oraz korpusu. Są najczęściej spotykane na sklepowych półkach. Można postawić na urządzenie wielofunkcyjne tego typu lub dedykowane, na przykład do krojenia chleba czy sera. Krajalnice do zabudowy są zaś przeznaczone do kuchni, które są dopiero na etapie projektowania. Wówczas można “schować” je za frontem szafki lub szuflady, dzięki czemu idealnie pasują do całości wnętrza i nie zajmują miejsca na blacie.
Kryterium podziału krajalnic może być także sposób ich działania - na elektryczne i mechaniczne. Pierwsze z wymienionych wymagają podłączenia do prądu, ze względu na posiadany silnik. Są szybkie w użyciu i nie wymagają żadnego wysiłku od użytkownika. Drugie mają mniejsze rozmiary i są przeznaczone do konkretnego, jednego rodzaju produktów. Nie wymagają podłączenia do energii elektrycznej, jednak są wolniejsze.
Jak wybrać najlepszą krajalnicę?
Podczas wyboru krajalnicy, gdy wiemy już, czy interesuje nas urządzenie wolnostojące czy do zabudowy, powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze kilka bardzo istotnych kwestii. To od nich tak naprawdę zależy satysfakcja z zakupu.
Obrotowy nóż w krajalnicy
Nóż zamontowany w krajalnicy jest jej najważniejszym elementem. To on jest odpowiedzialny za przecinanie produktu na kromki i plastry. Powinien być przede wszystkim trwały i ostry, warto więc wybierać noże wykonane z nierdzewnej stali, tytanu lub ze stali chromowo - węglowej. Jego ostrze może być gładkie lub z ząbkami. Drugi typ noża jest o wiele bardziej uniwersalny i sprawdzi się zarówno do twardych, jak i miękkich artykułów.
Podajnik w krajalnicy
Podajnik w krajalnicy czyli miejsce, w którym należy umieścić produkt, który chcemy pokroić. Może mieć formę przesuwanej tacki, która znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia. Może być wykonana ze stali, dzięki czemu będzie bardzo trwała i wytrzymała lub z plastiku. Druga opcja jest tańsza i znacznie lżejsza, jednak mniej wytrzymała.
Korpus krajalnicy
Cały korpus krajalnicy również może być wykonany z różnych materiałów. Ważny jest również design, jeśli mówimy o krajalnicach wolnostojących. Wówczas warto dobrać wygląd urządzenia do całej aranżacji kuchni.
Korpus krajalnicy może być wykonany z tworzywa sztucznego, dzięki czemu będzie lekki i w zupełności wystarczający do domowych potrzeb. Może być także zrobiony ze stali lub metalu - tego typu krajalnice zwykle spotykamy w sklepach lub lokalach.
Regulacja pracy krajalnicy
Krajalnica może posiadać tryb pracy ciągłej, który sprawia, iż podczas działania urządzenia nie trzeba nieprzerwanie trzymać przycisku. Może mieć również tryb działania na żądanie, czyli działające pod wpływem naciśnięcia na przycisk. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej bezpieczne.
Grubość krojenia kromek i plastrów
Regulacja grubości kromek czy plastrów w krajalnicy jest bardzo przydatną opcją. Przy pomocy pokrętła możemy z łatwością decydować o grubości krojonego produktu, dzięki czemu będzie on idealnie taki, jak chcemy.
Moc krajalnicy
Krajalnice przeznaczone do użytku domowego zazwyczaj mają moc mieszczącą się w przedziale od 100 do 200 W. Jest to wystarczająca wartość do zaspokojenia codziennych potrzeb domowników. Tym samym nie pobierają zbyt dużej ilości energii elektrycznej, dzięki czemu nie musimy martwić się o zbyt duży wpływ na wysokość rachunku za prąd.
Zabezpieczenia krajalnicy
Podczas użytkowania krajalnicy koniecznie należy uważać na szybko obracające się ostrze oraz na dostęp do urządzenia dzieci, które mogą wyrządzić sobie nim krzywdę. Producenci krajalnic stosują więc różnego rodzaju zabezpieczenia, w celu uniknięcia skaleczeń. Najpopularniejsza jest osłona palców, która chroni dłonie przed obracającym się ostrzem noża oraz zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem, które sprawia, że zwiększa się bezpieczeństwo dzieci oraz innych osób, które mogłyby niechcąco uruchomić urządzenie.
Dodatkowe wyposażenie krajalnicy
Do krajalnicy mogą być dołączone różnego rodzaju akcesoria, które zwiększą jej funkcjonalność oraz ułatwią korzystanie z urządzenia. Wśród dodatkowego wyposażenia możemy znaleźć między innymi dociskacz, który zwiększy komfort krojenia oraz zapewnia bezpieczeństwo naszym dłoniom. Często producenci dołączają również ostrzałkę do noża oraz tackę na pokrojoną żywność.