Nie znaleziono produktów

Zmień treść wyszukiwanej frazy
Spróbuj użyć mniejszej ilości filtrów (usuń mniej istotne)

Powrót

Gofr jest z pewnością słodkim przysmakiem, który kojarzy nam się z wakacjami. Jest to jedna z nadmorskich przekąsek, które uwielbiane są w szczególności przez dzieci. Najczęściej ma on kształt prostokąta i podaje się go z różnymi dodatkami takimi jak: bita śmietana, owoce, dżem, polewa czy lody. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby gofry zrobić samemu w domu i cieszyć się niesamowitym, chrupiącym waflem. Na rynku dostępnych jest wiele gofrownic. Jeśli nie możemy zdecydować się na odpowiednią, wystarczy zapoznać się z parametrami i wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania. 

Rodzaje gofrownic 

Dostępnych jest wiele modeli gofrownic, które oferują różne możliwości i ułatwienia podczas pieczenia. Gofrownice to niezastąpione, bardzo proste w obsłudze i niedrogie sprzęty kuchenne, które umożliwiają nam szybkie przygotowanie ciepłych smakołyków chętnie jedzonych przez dzieci i dorosłych. Przede wszystkim można je podzielić ze względu na przeznaczenie - domowe i przemysłowe. Gofrownice domowe są mniejsze, mają mniejszą moc i są tańsze. Gofrownice przemysłowe są przystosowane do ciągłej pracy, do pieczenia dużej ilości gofrów w ciągu dnia. Warto zastanowić się nad tym czy chcemy gofrownicę żeliwną czy teflonową. Model żeliwny zawsze wymaga dobrego natłuszczenia przed nałożeniem ciasta na płytę grzewczą. Z kolei teflonowy ma już pokrycie zabezpieczone przed przywieraniem. 

Płyty grzewcze 

Jest to jeden z ważniejszych parametrów. To od materiału, z jakiego są wykonane zależy czy gotowe gofry będzie się łatwo wyjmować, czy będą przywierać do powierzchni. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na gofrownicę z teflonowymi płytkami - to do wyjmowania gofrów można używać wyłącznie narzędzi, które nie będą rysowały powłoki (drewniane, plastikowe, silikonowe). Używanie do tego celu stalowych noży wyraźnie skróci żywotność urządzenia. Podobnie jest z czyszczeniem urządzenia. 

Moc i regulacja temperatury 

Im większa moc, tym bardziej prawdopodobne, że płytki osiągną odpowiednią temperaturę i wypieką idealne gofry. W mniejszych urządzeniach moc może wynosić 800 W jednak w większych powinna ona być większa - 1000 - 1200 W. Dodatkową zaletą jest regulacja temperatury, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie przygotować idealnie wypieczone gofry. Moc gofrownic waha się od 700 do 2000 W. Te najpopularniejsze mają moc 1400 W. Dzięki odpowiedniej mocy otrzymamy chrupiące, złociste wafle, a nie ugotowane i miękkie ciastka. 

Obudowa 

Obudowa powinna być zrobiona z trwałych i bezpiecznych dla użytkownika materiałów. Jest to urządzenie, w którym przygotowuje się jedzenie więc istotne jest, aby nie emitowało szkodliwych substancji. Niektóre z tworzyw sztucznych pod wpływem wysokiej temperatury niestety mogą tak działać. Materiał, z którego jest wykonana obudowa gofrownicy ma także wpływać na trwałość i żywotność urządzenia. Lepszym wyborem będą wszystkie modele wykonane ze stali nierdzewnej. Co więcej, ważnym elementem będzie też termoizolacja obudowy. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie, które będzie zapobiegało ewentualnym poparzeniom. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również zamontowana lampka na obudowie gofrownicy. Będzie ona nas informować kiedy urządzenie będzie odpowiednio nagrzane oraz pokażą kiedy nasze gofry będą już upieczone. Dodatkowo niektóre modele dają możliwość powieszenia gofrownicy na specjalną zawieszką lub takie, które można postawić pionowo. Z pewnością pozwoli to zaoszczędzić miejsce w kuchni. 

Urządzenie do smażenia naleśników 

Innym urządzeniem, które pomaga zaoszczędzić czas w kuchni i usprawnić cały proces jest naleśnikarka. Służy ona, jak sama nazwa wskazuje, do smażenia naleśników. Domowa naleśnikarka to urządzenie elektryczne, wyposażone w podstawę z grzałką oraz okrągły blat, na którym smaży się naleśniki. Mogą one mieć różną średnicę. Dzięki temu urządzeniu przygotowywanie naleśników będzie bardzo proste. Wystarczy gotową masę wlać na rozgrzany blat i drewnianą szpatułką rozprowadzić po całości. 

Na co zwrócić uwagę kupując gofrownicę? 

Dobra gofrownica powinna mieć kilka cech i funkcji, które ułatwią nam przygotowywanie idealnych gofrów. Ważna jest powłoka, w dużym stopniu wpływa na szybkość i komfort przygotowywania gofrów. Musi ona być zrobiona z nieprzywierającego materiału, w krótkim czasie się nagrzewać i łatwo przekazywać ciepło. Jej obudowa powinna być termoizolowana, ponieważ po nagrzaniu bardzo łatwo można się oparzyć. Niektóre osoby posiadające większą rodzinę powinny zainwestować w urządzenie, które zrobi kilka gofrów jednocześnie. Moc to również parametr, na który warto zwrócić uwagę, im większa moc, tym urządzenie będzie się szybciej nagrzewało. Regulacja temperatury powinna być możliwa w większości gofrownic, niektóre z nich oferują również wymienne płyty, dzięki którym w tym urządzeniu można robić inne przysmaki - wtedy regulacja temperatury będzie bardzo przydatna. Opcja, która pozwoli zaoszczędzić trochę czasu i ułatwi korzystanie z gofrownicy to możliwość mycia części w zmywarce. Dla niektórych może to być istotna cecha. 

Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty