Oczyszczacze powietrza
wyświetlono 20 z 50 produktów
Oczyszczacz powietrza Hoover HHP50CA H-PURIFIER 500
8059019015651, HHP50CA 011
Kategoria: Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacz powietrza Hoover HHP30C H-PURIFIER 300
8059019015668, HHP30C 011
Kategoria: Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacz powietrza TCL KJ255F WIFI czarny
5907720775490, KJ255F BLACK
Kategoria: Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacz powietrza TCL BREEVA A2 WIFI
6921732890056, BREEVA A2WB
Kategoria: Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacz powietrza TCL BREEVA A3 WIFI
6921732890100, BREEVA A3WW
Kategoria: Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacz powietrza TCL BREEVA A3 WIFI
6921732890032, BREEVA A3WB
Kategoria: Oczyszczacze powietrza
Oczyszczacz powietrza TCL BREEVA A5 WIFI
6921732890018, BREEVA A5WB
Kategoria: Oczyszczacze powietrza
Filtr do oczyszczacza powietrza TCL A1C FILTR H13
6921732891909, A1C FILTR H13
Kategoria: Oczyszczacze powietrza
Filtr do oczyszczacza powietrza TCL A2 FILTR H13
6921732891732, A2 FILTR H13
Kategoria: Oczyszczacze powietrza
Jakość powietrza, którym oddychamy stale się pogarsza. Oczyszczacze są w stanie pomóc z tym uciążliwym problemem. Najlepiej sprawdzą się dla alergików, którzy są wyjątkowo podatni na wszelkiego rodzaju alergeny. Poprawi to nasz komfort oddychania i zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego.
W naszym sklepie internetowym Vobis.pl dostępnę są oczyszczacze wielu różnych producentów takich jak: Xiaomi, Air Free, Viomi, Toshiba, Sharp, Samsung, Philips, Oukitel, Neebo, Gotie, Esperanza, Coway, Beurer czy Art.
Czym są oczyszczacze powietrza?
Oczyszczacze powietrza to urządzenia, które posiadają układ filtracyjny powietrza. Mają one za zadanie dbanie o czyste powietrze. Wbrew pozorom może nam się wydawać, że nasz dom jest czysty i posprzątany. Co jednak jeśli chodzi o niewidoczne gołym okiem cząsteczki? Do tego właśnie służy oczyszczacz. Dzięki niemu pozbędziemy się wszystkich małych zanieczyszczeń takich jak: alergeny roztoczy, sierść zwierząt, wirusy, bakterie, zarodniki pleśni, drobne cząsteczki, pyłki, smog, kurz, lotne związki organiczne. Przykładem oczyszczacza dostępnego w naszym sklepie jest Samsung AX40R3030WM. Oczyszcza do 40 m2, posiada kolorowy wskaźnik jakości powietrza, alarm zużycia filtra, czujnik gazów i tryb nocny.
Podstawą w oczyszczaczu powietrza jest wentylator oraz filtr. Radzą one sobie z pleśnią, roztoczami i alergenami. Niwelują również nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia takie jak dym papierosowy. Kluczową rolę pełnią w oczyszczaczu powietrza filtry. Istnieje wiele rodzajów filtrów, które mogą znaleźć się w takim urządzeniu. Oprócz filtra, warto zwrócić uwagę na system wymiany powietrza. Musi być skuteczny i gwarantować przepuszczalność zanieczyszczonego powietrza przez filtry. Dodatkowo ważna jest regulacja przepływu powietrza. Co więcej, dobrze, aby oczyszczacz nie był bardzo głośny. Może on pracować przez cały dzień dlatego cicha praca będzie zaletą.
Rodzaje oczyszczaczy powietrza
Oczyszczacze na smog - podczas okresu grzewczego bardzo wzrasta poziom zanieczyszczenia powietrza spowodowany przez piece. Wiele z substancji zawartych w dymie wydostającym się z kominów przedostaje się niestety do naszych płuc.
Oczyszczacze dla alergików - takie urządzenia sprawdzą się doskonale osobom, które każdej wiosny borykają się z pyłkami. Dzięki oczyszczaniu powietrza możemy się ich pozbyć i zadbać o swoje drogi oddechowe. Tego typu urządzenia wykorzystują zestaw różnych filtrów, które eliminują alergeny. Tutaj przyda się również funkcja jonizacji. Posiadają one przydatną funkcję czujnika pyłów. Jednym z takich urządzeń jest oczyszczacz powietrza Sharp FP - J30EUP. Łączy system filtrów i technologię Plasmacluster, dzięki czemu powietrze w całym pomieszczeniu ulega poprawie. Ten model oczyszczaczy jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.
Oczyszczacze z funkcją nawilżania powietrza - jest to dobre rozwiązanie na okres grzewczy, kiedy powietrze w naszych domach jest suche i utrudnia oddychanie. Nawilżacz może działać na trzy sposoby:
Nawilżacz ultradźwiękowy - tego typu nawilżacz wytwarza ultradźwięki, które rozbijają cząsteczki wody i uwalnia je do powietrza. W ten sposób powstaje para wodna, która jest świeża i chłodna, jest bardzo cichy, ale może drażnić zwierzęta.
Nawilżacz parowy - podgrzewa wodę do temperatury wrzenia, co sprawia, że zaczyna pracować i uwalniać się do powietrza, mgiełka jest ciepła więc może prowadzić do podniesienia temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo wrzątek eliminuje bakterie i drobnoustroje.
Nawilżacz ewaporacyjny - zasysa powietrze z pomieszczenia i przepuszcza je przez wkład nawilżający, z którego odparowuje woda. Sprawia to, że drobinki wody są wydmuchiwane na zewnątrz. Jest to urządzenie nawilżające i oczyszczające jednocześnie.
Jonizatory powietrza - ich głównym zadaniem jest wytwarzanie jonów ujemnych i uwalnianie ich do otoczenia. Jonizatory pracują bardzo cicho. Są dosyć tanimi urządzeniami i występują w różnych opcjach kolorystycznych oraz modelach. Zdecydowanie poprawiają jakość powietrza.
Rodzaje filtrów powietrza
Oczyszczacze powietrza zyskały w ostatnim czasie na popularności dlatego jest dostępnych wiele modeli z różnymi rodzajami filtrów. Każdy producent stosuje coraz nowsze filtry i określenia, sprawia to, że ich dostępność na rynku jest bardzo duża.
Najbardziej popularnymi filtrami są:
filtry wstępne - zatrzymują duże cząsteczki pyłów w początkowym etapie filtracji. Zazwyczaj jest on wykonany z tworzywa sztucznego, można go prać i odkurzać.
filtry HEPA - umożliwiają one usunięcie najbardziej szkodliwych dla zdrowia pyłków PM 2,5. Te filtry mają odpowiednie klasy, im wyższa klasa, tym większa skuteczność w pochłanianiu zanieczyszczeń.
filtry węglowe - pochłaniają nieprzyjemne zapachy, odzwierzęce oraz dym tytoniowy, są one bardzo wydajne.
filtry wodne - są to maty, które umożliwiają nawilżanie powietrza i parowanie wody, dodatkowo gromadzą sole i osady pozostałe po odparowaniu wody.
To tylko niektóre z filtrów wykorzystywanych w oczyszczaczach powietrza. Wiele z nich są autorskimi pomysłami producentów. Dostępne są także filtry na przykład z wkładami do aromaterapii, dzięki czemu podczas oczyszczania powietrza uwalniane są olejki eteryczne.