Deski do prasowania
wyświetlono 5 z 5 produktów
Deska do prasowania Leifheit AirSteam Premium M 72565
4006501725653, 72565
Kategoria: Deski do prasowania
Deska do prasowania Leifheit Air Board Express L Solid MAXX 72592
4006501725929, 72592
Kategoria: Deski do prasowania
Deska do prasowania Leifheit AirBoard Compact M 72585
4006501725851, AIRBOARD COMPACT M 72585
Kategoria: Deski do prasowania
279,00 zł
Produkt jest chwilowo niedostępny
Deska do prasowania Leifheit Air Board Express L Solid
4006501725677, 72567
Kategoria: Deski do prasowania
349,00 zł
Produkt jest chwilowo niedostępny
Deska do prasowania jest niezbędnym akcesorium dla osób, które prasują wszystkie swoje ubrania. Ta czynność wykonywana na nierównej powierzchni nie będzie miała żadnego sensu. O wiele przyjemniejsze może być prasowanie kiedy mamy dobraną odpowiednią deskę i żelazko. Niektóre parametry z pewnością poprawią jej funkcjonalność i warto na nie zwrócić uwagę. Kiedy nie wiemy na jaką deskę się zdecydować warto wziąć w pierwszej kolejności zastanowić się do czego i czy często będziemy z niej korzystać. Dodatkowo od wielkości mieszkania zależy jaki rozmiar będzie odpowiedni.
Rodzaje desek do prasowania
Jak wiadomo idealnie wyprasowane ubrania, pościel czy zasłony to dla wielu osób priorytet. Szybkie, wygodne, komfortowe prasowanie zależy głównie od tego na jakim podłożu rozkłada się tkaninę. Dobierając odpowiedni model deski sprawisz, że prasowanie stanie się nie tylko bardziej efektywne, ale też łatwiejsze. Deska powinna być także łatwa w rozkładaniu oraz złożeniu. Należy również zwrócić uwagę na kształt blatu.
Deski do prasowania można podzielić na elektryczne i nieelektryczne. Różnią się przede wszystkim gniazdkiem elektrycznym, przewodem i budową blatu.
Deski tradycyjne nie mają systemu pary ani możliwości bezpośredniego podłączenia żelazka, są bardzo proste w obsłudze i można je kupić w przystępnej cenie.
Deski elektryczne mają bardziej skomplikowaną budowę. Wyposażone są w antenki i zintegrowany z deską przedłużacz, dzięki któremu żelazko zostaje podłączone bezpośrednio do deski. Dostępne są również deski z generatorem pary, systemem nadmuchu, zasysania czy z wentylatorem.
Blat
Najczęściej blat wykonywany jest z płyty wiórowej albo metalowej kratki. Blat z płyty wiórowej jest częściej spotykany, ale również jest dosyć ciężki. Czasami para wodna, która unosi się z żelazka opada na drewnianą deskę i może powodować jej uszkodzenia. Dzieje się tak oczywiście tylko z nieodpowiednio zabezpieczonymi deskami. Blaty, które wykonane są z metalu z pewnością posłużą przez dłuższy czas. Są znacznie lżejsze i odporne na wysoką temperaturę oraz wilgoć.
Od jakiegoś czasu występują blaty z aluminium, w których można montować system odprowadzania pary lub wody.
Na rynku dostępne są także blaty, które służą jedynie do prasowania rękawów. Są to małe deski, które można postawić na stole i łatwo schować. Duże blaty umożliwiają jednak prasowanie większych i szerszych materiałów. Zwężane na końcach ułatwiają prasowanie mankietów.
Stelaż
Wybierając deskę do prasowania warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów jej wykonania. Jednym z nich jest możliwość regulacji wysokości deski. To sprawia, że możemy cały stelaż dopasować do swojego wzrostu, a prasowanie będzie przyjemniejsze i pozbawione bólu pleców. Stelaż deski do prasowania powinien być zabezpieczony przed korozją, wykonany z metalu lub stali i przede wszystkim stabilny oraz bezpieczny.
Pokrowce
Niektóre deski do prasowania mają dodatkową technologię, na przykład Thermo Reflect, która odbija ciepło wydobywające się z żelazka do pokrowca. Sprawia to, że za jednym razem prasowane są obie strony tkaniny. Pomaga to zaoszczędzić dużo czasu.
W przypadku każdej deski, na jej blacie znajduje się powłoka. Jej celem jest zabezpieczenie powierzchni. Warto zwrócić uwagę czy jest wykonana z bawełny, ponieważ jest ona najbardziej naturalna i odporna na wysokie temperatury. Jeśli dodatkowo powłoka jest wypełniona pianką, zwiększy to komfort prasowania.
Zazwyczaj pokrowce są w komplecie, ale od czasu do czasu należy go wymienić. Co więcej często pokrowce dołączane do desek są najniższej jakości, nie ułatwiają prasowania i nie odprowadzają wilgoci.
Dodatkowe funkcje
Z pewnością dodatkowe funkcje usprawnią cały proces prasowania. Dzięki temu ta czynność będzie szybsza i łatwiejsza. Odpowiednio dobrana deska do prasowania zapewnia również wygodę, regulacja wysokości pomoże odciążyć kręgosłup. Wszystkie dodatkowe funkcje zależą od tego na jaką deskę się zdecydujemy - elektryczną czy tradycyjną.
Podstawka pod żelazko - jest to zazwyczaj metalowa półeczka, którą można wysunąć lub jest przymocowana na stałe do deski, można na niej postawić rozgrzane żelazko, bez obaw o przypalenie ubrań lub poparzenie dłoni
Odsysanie pary wodnej - przyspiesza suszenie i stygnięcie nawilżonych parą wodną ubrań
Półki na prasowane rzeczy - wygodne miejsce, na którym można posegregować i ułożyć wyprasowane ubrania
Funkcja nadmuchu - przydaje się podczas delikatnych tkanin, materiał unoszony jest przez nadmuch, dzięki czemu nie trzeba mocno dociskać żelazka
Zasysanie ubrań - ta opcja sprawdzi się podczas prasowania śliskich i lekkich ubrań, które łatwo mogą ześlizgnąć się z deski
Wyrzut pary - jest on wykonywany przez żelazka ze stacji parowej, umożliwia to wyprasowanie wszystkich materiałów za jednym razem
Podgrzewanie blatu jest dużym ułatwieniem w momencie, gdy ubrania są jeszcze trochę wilgotne
Rękawnik - deska do prasowania z rękawem, służy do wygładzania drobnych elementów odzieży
Uchwyt na wieszak - najbardziej docenią go osoby, które prasują koszule i sukienki