Płyty gazowe
wyświetlono 20 z 57 produktów
850,00 zł
chwilowo niedostępny
688,00 zł
chwilowo niedostępny
647,00 zł
chwilowo niedostępny
883,00 zł
chwilowo niedostępny
Płyta Gazowa Electrolux EGH6342BOX (4-polowa Stal szlachetna)
7332543421367, EGH 6342 BOX
Kategoria: AGD
658,00 zł
chwilowo niedostępny
Płyta Gazowa Electrolux EGH6343BOR (4-polowa czarna matowa)
7332543421381, EGH 6343 BOR
Kategoria: AGD
797,00 zł
chwilowo niedostępny
Płyta Gazowa Hotpoint-Ariston PC 750 T (AN) R/HA (5-polowa antracytowa)
8050147022016, PC 750 T (AN) R/HA
Kategoria: AGD
677,00 zł
chwilowo niedostępny
1 714,00 zł
chwilowo niedostępny
Płyta Gazowa Hotpoint-Ariston PC 640T (WH)/HA EE (4-polowa biała)
8007842848076, PC 640T (WH) / HA EE
Kategoria: AGD
754,00 zł
chwilowo niedostępny
Wybór płyty gazowej - jak go dokonać, by być z niej zadowolonym?
Podczas gdy jeszcze kilka lat temu w polskich mieszkaniach wciąż królowały najbardziej tradycyjne modele kuchenek, dziś od klasycznej kuchenki gazowej bardzo szybko się odchodzi, stawiając na rozwiązania nowocześniejsze i po prostu bardziej funkcjonalne. Popularności nabrała płyta grzewcza, która również umożliwia gotowanie na gazie - z tym, że na nieco innych warunkach. W naszym sklepie doskonale wiemy, jak łatwo jest się pogubić w olbrzymim wyborze jej modeli - dlatego też postaraliśmy się o dokładne wyselekcjonowanie tych, które są zdecydowanie najlepsze, a przy okazji najatrakcyjniejsze cenowo. Wciąż jednak trzeba wybrać któryś z nich. Jakie są więc podstawowe rodzaje płyt gazowych i na który model postawić, by być z niego zadowolonym? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.
Rodzaje płyt gazowych dostępnych na rynku
Choć wydawałoby się, że w przypadku produktu tego typu nie ma zbytnio miejsca na kombinacje, płyta gazowa tak naprawdę występuje w wielu rodzajach, co w znacznym stopniu utrudnia jej wybór. Aktualnie na rynku znaleźć można cztery podstawowe jej rodzaje:
płyty żeliwne - te płyty gazowe do zabudowy, jak sama ich nazwa sugeruje, powstają z żelaza i stali, co gwarantuje ich niesamowitą wytrzymałość - również w trakcie czyszczenia. Stanowią opcję na długie lata użytkowania;
płyty emaliowane - jest to opcja praktyczna i najtańsza z wszystkich możliwych. W przypadku tego modelu można mieć pewność, że to właśnie jego najłatwiej utrzymamy w czystości. Płyty tego typu są funkcjonalne, a ze względu na swój wygląd, doskonale pasują do bardziej klasycznych aranżacji;
płyty ze stali - to ten model króluje obecnie na półkach sklepowych, gdyż łączy w sobie wysoką jakość mechaniczną, a jednocześnie bardzo uniwersalny wygląd;
płyty ze szkła - bardzo ciekawy rodzaj, który stara się upodobnić płytę gazową do tej indukcyjnej. Wygląda zdecydowanie najbardziej "designersko", ale jednocześnie jest najbardziej narażony na uszkodzenia.
Oczywiście wybór któregoś z rodzajów płyty to kwestia czysto indywidualna. W przypadku wątpliwości co do którejkolwiek z opcji, nasz sklep służy fachową poradą - kontaktując się z nami można mieć pewność, że dobierzemy model idealny do konkretnych potrzeb i oczekiwań, a zarazem taki, który będzie dostosowany do możliwości finansowych i mocno indywidualnych ustaleń
Na co patrzeć przy zakupie płyty gazowej?
Idealna płyta gazowa to taka z czterema palnikami - dwoma o średniej mocy, jednym mniejszym i jednym większym. Nie każdy jednak ma miejsce na to, aby taki sprzęt zamontować u siebie. Właśnie dlatego pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jeszcze przed zakupem płyty gazowej jest poznanie własnych wymagań, oczekiwań, a przede wszystkim możliwości technicznych. Płyta gazowa musi się zmieścić w kuchni. Kropka.
Chcąc zakupić produkt jak najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb, należy zwrócić uwagę na jego przygotowanie względem codziennej eksploatacji. Duże znaczenie ma tutaj ruszt, na którym stawia się garnki i innego rodzaju naczynia. Może on być żeliwny lub emaliowany, przy czym jego konstrukcja różni się w zależności od producenta, z którym ma się do czynienia. Rodzaj rusztu wpływa na łatwość w utrzymaniu jego czystości, kluczową właśnie przy codziennym korzystaniu z płyty. Najlepiej jest postawić na taki o mniejszych rozmiarach, emaliowany. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że cechował się będzie mniejszą stabilnością.
Warto zwrócić też uwagę na to, jak w konkretnym modelu została rozwiązana kwestia bezpieczeństwa. Prawo zmusza producentów płyt do zabezpieczenia ich przed wypływaniem z nich gazu - specjalne czujniki odcinają jego dostęp do palnika, gdy płomień zgaśnie. Są też takie modele, które automatycznie doprowadzają do ponownego zapłonu gazu. Sprawia to, że płomień przypadkowo nie zgaśnie, a gotowanie będzie kontynuowane. Bardzo przydatna i funkcjonalna jest też obecność głównego wyłącznika, który po wciśnięciu automatycznie i natychmiastowo zgasi wszystkie zapalone palniki, kompletnie odcinając dopływ gazu do płyty. Taki wyłącznik przydaje się chociażby na wyjazdy, gdyż daje on absolutną gwarancję bezpieczeństwa.
Każda płyta gazowa do zabudowy spełnia się na nieco innym polu - właśnie dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie którejkolwiek z nich warto porównać co najmniej kilka modeli. Doskonały materiał do porównywania daje nasz sklep, skupiający się wyłącznie na modelach godnych uwagi i tylko na takich, których jakość wykonania jest niezaprzeczalnie wysoka.
Podsumowanie
Dobra płyta gazowa to coś, co w dzisiejszych czasach - w których rynek zalewa masa produktów prosto z Chin - nie należy do najłatwiejszych. Z pomocą przychodzi nasz sklep, który oferuje wyłącznie produkty znanych marek. Dokładamy wszelkich starań, aby jakość każdego z nich była najwyższa, a jego ostateczna cena - jak najbardziej atrakcyjna dla naszych klientów. Jesteśmy gwarantem obu tych rzeczy, a zarazem firmą, co do której można mieć absolutną pewność. Bezpieczeństwo i zadowolenie klientów to nasz priorytet, jakość płyt gazowych coś, o co dbamy każdego dnia.