• Peryferia

Jaka drukarka laserowa? Sprawdź nasze Top 10!

Vobis.pl, 15-12-2021


Z uwagi na szeroki wybór drukarek laserowych przyjrzeliśmy się im wszystkim. Na tej podstawie stworzyliśmy ranking. Wzięliśmy pod uwagę zarówno cenę, jak i ich wydajność, koszty eksploatacyjne czy komfort obsługi. Jaka drukarka laserowa będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie? Sprawdź nasze Top 10 i wybierz urządzenie, spełniające Twoje potrzeby.

Drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne – ranking 

Jaka drukarka laserowa będzie najlepsza? Przede wszystkim ta, która sprosta Twoim oczekiwaniom – będzie wydajna, tania w eksploatacji i niezawodna. To główne cechy tego typu urządzeń, na które zwracają uwagę użytkownicy. Uwzględniając potrzeby klientów, dokonaliśmy rewizji i zestawiliśmy ze sobą 10 drukarek laserowych, które w naszej opinii zasługują na to, aby przyjrzeć się im nieco bliżej. 

Oto jak przedstawia się nasz ranking.

 1. HP LaserJet Pro M102w,

 2. HP LaserJet Pro M203dw,

 3. HP LaserJet Pro MFP,

 4. HP LaserJet Enterprise,

 5. HP LaserJet Professional M15w,

 6. Lexmark MS621dn,

 7. HP LaserJet Pro M28w,

 8. Xerox VersaLink B600DN,

 9. Brother DCP-L2532DW,

 10. Lexmark B2236dw. 

Jaka drukarka laserowa do małego biura, firmy i domu

Sprawdźmy, czego możemy oczekiwać po każdym modelu zamieszczonym w zestawieniu. Pod uwagę wzięliśmy również miejsce przeznaczenia – małe biuro, większą firmę oraz home office. Zobacz, jaka drukarka laserowa sprawdzi się u Ciebie. 

Drukarka laserowa do 1000 zł? Zamów HP LaserJet Pro M102w 

LaserJet Pro od amerykańskiego  producenta Hewlett Packard otwiera ranking urządzeń. Drukarka laserowa została stworzona z myślą o małych biurach, jak i domach. Wydajna i kompaktowa. Charakteryzuje ją oszczędność energii i dość szybki wydruk. Dzięki możliwości drukowania mobilnego nie musisz łączyć urządzenia bezpośrednio z komputerem za pomocą kabla. LaserJet Pro należy do segmentu urządzeń monochromatycznych. Obsługuje takie formaty, jak A4, A5, A6 czy B5. Szybkość druku jest na poziomie 22 stron na minutę. Maksymalna rozdzielczość to 600 x 600 dpi. Koszt drukarki nie przekracza 800 zł.  

Laserowa drukarka WiFi – wydajność w Twoim domu i biurze

Drugie miejsce zajął ten sam producent. Urządzenie jest bezprzewodowe, wydajne, charakteryzuje się niskim zużyciem energii i pracuje z prędkością 28 stron na minutę. Maksymalna rozdzielczość to 1200 x 1200 dpi. Obsługuje takie formaty drukowania, jak: A4, A5, A6, B5. Drukarkę wyróżnia funkcja drukowania mobilnego. Wydruki wykonasz za pomocą aplikacji AirPrint, która sama zeskaluje wydruk do formatu papieru. Łatwość w drukowaniu zapewnia także usługa HP ePrint. Urządzenie idealnie sprawdzi się w warunkach domowych, jak i w małych firmach. Drukarka kosztuje około 1200 zł. 

Jaka drukarka laserowa ze skanerem? HP LaserJet Pro MFP skonfigurujesz w prosty sposób

Podium zamyka drukarka laserowa, która  gwarantuje proste drukowanie z urządzeń mobilnych, dzięki technologii WiFi i NFC. Sprzęt należy do segmentu urządzeń wielofunkcyjnych. Maksymalna rozdzielczość to 1200 x 1200 dpi. Szybkość druku oscyluje w granicach 28 stron na minutę. W standardzie drukarka obsługuje format A4. Sprzęt nie należy do kompaktowych, ale sprawdzi się również w warunkach domowych. Cena urządzenia nie przekracza 1 950 zł. 

Drukarka laserowa z drukiem dwustronnym od Hewlett Packard

Czwarte miejsce zajmuje szybka i wydajna drukarka HP LaserJet Enterprise. Czas drukowania to 43 strony na minutę przy rozdzielczości 4800 x 600 dpi. Dzięki portom USB możesz drukować nie tylko z komputera, ale też z dysków przenośnych czy pendrive’a. Urządzenie zostało zaprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem poszanowania środowiska. Opcja druku dwustronnego zapewnia mniejsze zużycie papieru. Panel z wyświetlaczem ułatwi zarządzanie całym procesem drukowania. Urządzenie można kupić za niecałe 2 000 zł. 

Jaka drukarka laserowa do domu - HP LaserJet Professional, która sprawdzi się w każdym miejscu 

Amerykański producent po raz kolejny pokazuje, że wie, czego potrzebują dzisiejsi użytkownicy. Szybkość drukowania wynosi 18-19 stron na minutę. Urządzenie ma kompaktową obudowę, co sprawia, że mogą z niej korzystać również osoby pracujące w domu, które mają do dyspozycji ograniczoną przestrzenią roboczą. Pomimo małego rozmiaru jakość wydruków w niczym nie odstaje od większych drukarek. Model został zaprojektowany w inteligentny sposób - użytkowanie jest intuicyjne. Drukarka laserowa obsługuje formaty A4, A5, A6, a także dużo mniejsze. Maksymalna rozdzielczość druku to 600 x 600 dpi. Cena sprzętu to nieco ponad 650 zł. 

Drukarka laserowa sieciowa Lexmark, która łączy w sobie szybkość, jakość i niezawodność

Producent Lexmark prezentuje urządzenie warte uwagi. Drukarka laserowa umożliwia zarządzanie zasobami na odległość. Drukowanie bezprzewodowe to wygoda, którą zapewnisz sobie, dzięki temu modelowi. Sprzęt charakteryzuje się wysoką jakością wydruku w maksymalnej rozdzielczości 1200 x 1200 dpi. W przeciągu jednej minuty jesteś w stanie wydrukować aż 47 stron. Co jeszcze zyskujesz? Drukarka ma ergonomiczną obudowę o wymiarach 430 x 420 mm, co ułatwi ustawienie sprzętu również w domu. Drukarkę możesz obsłużyć za pomocą panelu i funkcjonalnego systemu zarządzania. Cena urządzenia nie przekracza 2 600 zł. 

Jaka drukarka laserowa 3w1 do 1000 zł? 

Jedno z mniejszych urządzeń producenta, które sprawdzi się tam, gdzie do dyspozycji jest ograniczona przestrzeń robocza. Drukarka laserowa łączy w sobie funkcje skanera i kopiarki. Możliwy jest wydruk z poziomu smartfona lub tabletu. Nie da się oprzeć wrażeniu, że tym razem producent pomyślał o sektorze mikroprzedsiębiorstw. Maksymalna rozdzielczość drukowania wynosi 600 x 600 dpi. Szybkość wydruku to natomiast 18 stron na minutę. Cena nie przekracza 1000 zł. 

Niezawodna drukarka laserowa do firmy - szybki Xerox VersaLink

To bez wątpienia najszybsze urządzenie w tym rankingu. Xerox VersaLink umożliwia wydrukowanie aż 55 stron na minutę w maksymalnej rozdzielczości 1200 x 1200 dpi. Drukarka laserowa zapewnia wysoką jakość wydruków. Możliwe jest zarówno drukowanie bezpośrednio z komputera, jak i pendrive’a – zapewniają to wbudowane porty USB. Ergonomiczna obudowa (427,4 x 443,4 mm) sprawia, że korzystać z niej mogą zarówno osoby pracujące w firmach, jak i mikroprzedsiębiorstwach. Wbudowany panel ułatwia zarządzanie całym procesem druku. Drukarka należy do modeli z wyższej półki, dlatego cena sprzętu oscyluje w granicach 3 600 zł. 

Jaka drukarka laserowa wielofunkcyjna czarno-biała? Tylko od producenta Brother!

Urządzenie wielofunkcyjne jest stylowe i znacznie odbiega designem od wcześniej wymienionych drukarek. Trzeba przyznać, że pod względem estetyki sprzęt przykuwa oko. Urządzenie jest małe, ciche i wydajne. Sprawdzi się zarówno podczas pracy w domu, w małych biurach, jak i dużych firmach. Szybkość druku to 30 stron na minutę. Produkt wykonano z trwałych elementów, które zapewniają długotrwałą eksploatację. Niskie zużycie energii i automatyczny druk dwustronny sprawiają, że dzieło producenta można zaliczyć do drukarek przyjaznych środowisku. Urządzenie łączy się bezprzewodowo. Drukarkę kupisz w cenie 1300 zł. 

Jaka drukarka laserowa do 700 zł? Kup drukarkę Lexmark 

Ranking zamyka produkt producenta Lexmark. Drukarka laserowa jest kompaktowa i wydajna. Jej wymiary (355 x 333 mm) sprawiają, że może ona zasilić firmy, jak i biura zatrudniające mniejszą liczbę osób. Tryb oszczędności energii i druk dwustronny pozwalają obniżyć koszty eksploatacji i zaliczyć urządzenie do przyjaznych środowisku. Maksymalna rozdzielczość to 2400 x 2400 dpi oraz szybkość druku na poziomie 34 stron na minutę. Cena drukarki to niecałe 600 zł. 

W Vobis podpowiemy Ci, jaka drukarka laserowa do domu, firmy i biura sprawdzi się najlepiej  

Znajdź urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania. Sprawdź nasze drukarki i produkty wielofunkcyjne. Jaka drukarka laserowa będzie najlepsza? W naszym sklepie możesz liczyć na profesjonalne doradztwo. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego lub napisz do nas na czacie. Dołącz do Vobis w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. 


Podobne artykuły

Peryferia

Jak działa drukarka laserowa? Zaglądamy do wnętrza urządzenia

Drukarki laserowe to dziś jedne z najchętniej wybieranych urządzeń zarówno do domu, jak i biura. Choć jeszcze nie tak dawno były finansowo w zasięgu jedynie firm, obecnie wykorzystywane są do pracy także w warunkach domowych. Jak działa drukarka laserowa i jakie zasady fizyki wykorzystują tego typu urządzenia? Odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Vobis.pl, 11-02-2022
Peryferia

Drukarka bezprzewodowa czy przewodowa? Skorzystaj z porady naszego eksperta

Moduł WiFi lub funkcja Bluetooth w drukarkach - dla jednych niepotrzebny dodatek dla innych konieczność. Czy możliwość połączenia komputera i drukarki bezprzewodowej jest faktycznie praktycznym rozwiązaniem czy jedynie funkcją, która wpływa wyłącznie na różnice w cenie.

Vobis.pl, 11-02-2022
Peryferia

Drukarka kolorowa czy monochromatyczna? Wybierz urządzenie do domu i biura

Rynek oferuje nam wiele urządzeń, których możliwości zostały skrojone do konkretnych wymagań użytkowników. Nie inaczej jest z drukarkami. W zależności od tego czy będzie ona stanowiła wyposażenie w domu czy też w firmie producenci zadbali o ich szeroką funkcjonalność. Poza drukarkami kolorowymi dostępne są również te czarno-białe. Czym się one od siebie różnią i która z nich spełni Twoje oczekiwania?

Vobis.pl, 11-02-2022
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

  Proponowane produkty