• AGD

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać? Zestawienie popularnych modeli

Vobis.pl, 20-04-2022

Decyzja o zakupie zmywarki już zapadła. Wiesz już, że będzie to urządzenie przeznaczone do zabudowy. To jednak nie wszystko, przed Tobą bowiem najtrudniejsze zadanie – wybór konkretnego modelu. Producenci oferują dużą liczbę atrakcyjnych i funkcjonalnych zmywarek, a każda z nich wydaje się lepsza od poprzedniej. Co wybrać, na co zwrócić uwagę i nad jakimi modelami warto się zastanowić. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Zmywarki do zabudowy – jaką wybrać?

Zebraliśmy dla Ciebie kilka interesujących propozycji wartych do rozważenia w 2022 roku. Lista zawiera 10 modeli zmywarek do zabudowy ułożonych w przypadkowej kolejności.

 • Samsung DW60M6050
 • Whirlpool WSIO 3T1256
 • Bosch SPV6ZMX23E
 • Beko DIN25411
 • Bosch Serie 4 SPV4EMX21E
 • Electrolux ESL2500RO
 • Beko DIS28023
 • Electrolux EEQ67410W
 • Whirlpool WIO 3T133
 • Beko DIN24310

Jeśli nie wiesz jaką zmywarkę do zabudowy kupić, lepiej skoncentrować się na kilku konkretnych modelach. Ich porównanie będzie znacznie łatwiejsze niż wybór z całości asortymentu.Zmywarka do zabudowy – jak wybrać właściwą?

Wybór urządzenia, które co do zasady ma być użytkowane przez lata, nigdy nie jest prosty. Pochopna decyzja może wiązać się z późniejszą uciążliwą eksploatacją lub innymi negatywnymi aspektami jak choćby niepotrzebnie wydane pieniądze. Dlatego odpowiedź na pytanie, jak wybrać zmywarkę do zabudowy jest stosunkowo prosta. Wystarczy, że zastanowisz się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Przeanalizuj parametry poszczególnych zmywarek i wiedząc, co jest dla Ciebie najważniejsze, po prostu wybierz właściwe urządzenie.

 1. Klasa energetyczna – parametr ten jest określany za pomocą zaktualizowanej w 2020 roku skali. Obejmuje ona litery od "A" do "G", przy czym "A" jest urządzeniem najbardziej energooszczędnym. Obecnie najbardziej zaawansowane zmywarki do zabudowy oznaczone są literą "B". "A" pozostawiono dla nowych technologii.
 2. Wymiary zmywarki do zabudowy – najpopularniejszy rozmiar to szerokość 45 cm i 60 cm. Węższa zmywarka do zabudowy będzie idealna dla singla lub pary. W sytuacji, gdy w gospodarstwie domowym znajdują się trzy osoby lub więcej, bez wahania wybieraj urządzenia o szerokości 60 cm. Zmieścisz w nich kilka kompletów naczyń.
 3. Kultura pracy urządzenia – zmywarka to urządzenie, które będzie uruchamiane o różnych porach, również w nocy. Z tego względu musi ona spełniać określone wymagania dotyczące generowanego hałasu. Najcichsze zmywarki do zabudowy generują hałas na poziomie od 36 do 41 dB. Taka głośność nie będzie uporczywa dla domowników.
 4. Zużycie wody – istotne z punktu widzenia kosztów eksploatacji zmywarki i troski o środowisko jest także zużycie wody. Najlepsze zmywarki do zabudowy nie powinny zużywać więcej niż 15 litrów wody na cykl. Z reguły jest to znacznie mniejsza ilość, są bowiem programy zużywające np. tylko 9 litrów wody.
 5. Wyposażenie – zwróć uwagę na elementy będące częścią zestawu. Są to wszelkiego rodzaju półki, kosze na naczynia, stojaki, uchwyty na kieliszki itp. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom łatwiej Ci będzie utrzymać porządek w zmywarce, myjąc jednocześnie różne elementy zestawu naczyń.
 6. Dostępne programy – zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem programów w porównywanych urządzeniach. Pamiętaj, że więcej nie oznacza lepiej. Czasem dobrze wybrać zmywarkę o mniejszej liczbie ściśle dobranych programów. Po co Ci kilkanaście programów, skoro na co dzień i tak użyjesz tylko kilku z nich?

Zmywarka do zabudowy – jaką wybrać?

Ostateczny wybór będzie należał do Ciebie. Zachęcamy do tego, aby sięgać zarówno po sprawdzone rozwiązania, jak i po nowości na rynku. Sprawdzeni producenci oferują tylko najlepszy i niezawodny sprzęt. Szukaj okazji tak, by za mniej otrzymać więcej. Bywa tak, że szalę na korzyść danego modelu przechyla niewielka, z pozoru nieistotna cecha, która jednak jest wartością dodaną i wyróżnia urządzenie na tle konkurencji.

Przykładem może być choćby układ dysz. Wielu producentów utrzymuje, że system zastosowany w ich zmywarkach podnosi skuteczność mycia. Jak jest w rzeczywistości, trudno powiedzieć. Niemniej można przyjąć założenie, że im więcej dysz skierowanych w różne strony, tym mycie będzie dokładniejsze i bardziej precyzyjne.

Podobne artykuły

AGD

Pralki ładowane od góry – ranking 2023

Pralki ładowane od góry mają wiele zalet. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością – i to nie tylko wśród właścicieli kawalerek. Przymierzasz się do zakupu tego typu sprzętu? Jeśli nie wiesz, jak znaleźć najlepszą pralkę ładowaną od góry do swojego domu, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim nie tylko praktyczne wskazówki zakupowe, ale też zestawienie rekomendowanych modeli. Sprawdź ranking pralek ładowanych od góry 2023 przygotowany przez ekspertów Vobis i wybierz najlepszy sprzęt do swojego domu!

Vobis.pl, 20-04-2023
AGD

Jak wybrać pralkę do małej łazienki?

W wielu domach pomieszczenie przeznaczone na łazienkę ma dość niewielki metraż. Wtedy musi być szczególnie dobrze zorganizowane, ponieważ jest niezwykle ważnym miejscem w domu. Mieszkańcy dbają w nim nie tylko o higienę i urodę, ale też piorą swoje ubrania oraz pościele, zasłony i inne tekstylia użytkowe. Przez to przy kompletowaniu wyposażenia trzeba szczególnie zwrócić uwagę na ergonomię. Podpowiadamy, jak wybrać pralkę do małej łazienki!

Vobis.pl, 06-02-2023
AGD

Ranking odkurzaczy bezworkowych – poznaj najlepsze modele

Chcesz kupić dobry odkurzacz bezworkowy i zastanawiasz się, na jaki model się zdecydować? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze – które parametry mają znaczenie i jakie funkcje są najbardziej przydatne? Nie mogłeś trafić lepiej! W tym artykule znajdziesz zarówno praktyczne wskazówki zakupowe, jak i ranking odkurzaczy bezworkowych – zestawienie najlepszych modeli, przygotowane przez naszych ekspertów. Przeczytaj poradnik i wybierz najlepszy dla siebie sprzęt, dzięki któremu sprzątanie stanie się bajecznie proste!

Vobis.pl, 06-02-2023
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

  Proponowane produkty