• AGD

Jaką zmywarkę wybrać? Praktyczne porady dla niezdecydowanych

Vobis.pl, 19-04-2022

Zmywarka  jest urządzeniem, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Niewiele osób może dziś pozwolić sobie na kilkugodzinne zmywanie naczyń. Czas to pieniądz, a nowoczesne zmywarki pozwalają ten czas zaoszczędzić. Stając przed niełatwym wyborem, jaką wybrać zmywarkę, należy przede wszystkim uświadomić sobie swe własne potrzeby. W tym przypadku nie warto kierować się emocjami. To, co sprawdziło się u kogoś bliskiego, nie zawsze będzie idealnym rozwiązaniem dla naszego domu. Czym się zatem kierować, co w wyborze zmywarki jest najważniejsze i jak kupić mądrze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Wolnostojąca, czy do zabudowy – jaką zmywarkę kupić?

Trzeba to powiedzieć jasno, jeśli zastanawiasz sięnad tym, jak wybrać zmywarkę, pierwszą i najważniejszą kwestią jest to, czy będzie to urządzenie wolnostojące, czy do zabudowy. Od odpowiedzi na to pytanie powinien zacząć się proces wyboru konkretnego modelu.

Zmywarka wolnostojąca

Jest to kompletne urządzenie, które możesz ustawić praktycznie wszędzie. Jedynym ograniczeniem jest konieczność bliskiego dostępu do przyłącza wodnego i kanalizacyjnego oraz sąsiedztwo gniazdka elektrycznego. Wolnostojąca zmywarka ma obudowę i blat, a kolory, w jakich występuje to najczęściej srebrny i biały. Tego typu sprzęt polecany jest osobom, które w zabudowie swojej kuchni nie uwzględniły miejsca na zmywarkę lub chcą kupić urządzenie, którego cechą będą wysokie walory estetyczne. Wówczas jedynym wyjściem będzie właśnie zmywarka wolnostojąca.

Zmywarka do zabudowy

Tego typu urządzenia ustawiane są w ciągu szafek zabudowy kuchennej w miejscu specjalnie do tego przeznaczonym. Wygląd zewnętrzny nie ma praktycznie żadnego znaczenia, zmywarka jest bowiem w całości (drzwi również mogą być przykryte frontem meblowym) schowana w zabudowie. Dostępne są również modele do zabudowy z widocznym panelem. Jest to praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Zmywarka do zabudowy jest częściej wybieranym typem urządzeń. Jej zaletą jest to, że swoim wyglądem nie zaburza spójnego stylu, w jakim urządzono całe pomieszczenie.Jaką zmywarkę kupić? – Zwróć uwagę na te czynniki

Wiesz już, który typ zmywarki sprawdzi się w Twojej kuchni. Wciąż jednak nie znasz odpowiedzi na pytanie, jaką kupić zmywarkę? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by stać się właścicielem urządzenia szytego na miarę naszej rodziny.

  1. Pojemność urządzenia – przemawia za tym rozmiar samego urządzenia. Najczęściej spotykane są zmywarki o szerokości 45 lub 60 cm. Rozmiar 45 cm jest odpowiedni dla singla lub pary. Dla rodziny z dzieckiem odpowiednia będzie szersza wersja.
  2. Klasa energetyczna – wpływa nie tylko na nasze poczucie troski o środowisko, ale też na zawartość portfela. W 2020 roku zmieniono oznaczenie klas energetycznych. Obecnie obowiązuje skala od A do G. Najbardziej energooszczędne zmywarki oznaczone są literą "B".
  3. Poziom hałasu – zalecamy, aby wybierać urządzenia, w których generowany hałas mieści się w przedziale od 36 do 41 dB. To najcichsze zmywarki na rynku.
  4. Programy i funkcje – warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z programami oferowanymi w porównywanych modelach. Może się okazać, że za tę samą cenę zyskamy np. dodatkowe funkcje (program samoczyszczenia, mycie delikatnego szkła itp.).
  5. Rodzaj sygnalizacji programu i zakończenia pracy – jest to bardzo istotny szczegół. Urządzenia z niższej półki cenowej oznajmiają zakończenie cyklu sygnałem dźwiękowym. W bardziej zaawansowanych modelach możliwe jest śledzenie na bieżąco postępów programu (np. wyświetlanie na podłodze) oraz wizualne, prócz dźwiękowego sygnalizowanie końca pracy.

Zmywarka – jak wybrać tę właściwą?

Producenci prześcigają się w wymyślaniu rozwiązań, które, choć z pozoru nieistotne, mogą znacząco podnieść notowania danego modelu względem innych. Przy tak dużym wyborze, zaoferowanie np. dodatkowego koszyka na sztućce lub opcji regulacji wysokości górnego kosza może sprawić, że to właśnie ten model uznamy za bardziej atrakcyjny. Bez względu jednak na to, zakup każdego urządzenia powinien być poprzedzony wnikliwą analizą wielu czynników. Kierując się powyższymi wskazówkami, kupisz swą wymarzoną zmywarkę, idealnie zaspokajającą potrzeby Twojej rodziny.

Podobne artykuły

AGD

Pralki ładowane od góry – ranking 2023

Pralki ładowane od góry mają wiele zalet. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością – i to nie tylko wśród właścicieli kawalerek. Przymierzasz się do zakupu tego typu sprzętu? Jeśli nie wiesz, jak znaleźć najlepszą pralkę ładowaną od góry do swojego domu, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim nie tylko praktyczne wskazówki zakupowe, ale też zestawienie rekomendowanych modeli. Sprawdź ranking pralek ładowanych od góry 2023 przygotowany przez ekspertów Vobis i wybierz najlepszy sprzęt do swojego domu!

Vobis.pl, 20-04-2023
AGD

Jak wybrać pralkę do małej łazienki?

W wielu domach pomieszczenie przeznaczone na łazienkę ma dość niewielki metraż. Wtedy musi być szczególnie dobrze zorganizowane, ponieważ jest niezwykle ważnym miejscem w domu. Mieszkańcy dbają w nim nie tylko o higienę i urodę, ale też piorą swoje ubrania oraz pościele, zasłony i inne tekstylia użytkowe. Przez to przy kompletowaniu wyposażenia trzeba szczególnie zwrócić uwagę na ergonomię. Podpowiadamy, jak wybrać pralkę do małej łazienki!

Vobis.pl, 06-02-2023
AGD

Ranking odkurzaczy bezworkowych – poznaj najlepsze modele

Chcesz kupić dobry odkurzacz bezworkowy i zastanawiasz się, na jaki model się zdecydować? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze – które parametry mają znaczenie i jakie funkcje są najbardziej przydatne? Nie mogłeś trafić lepiej! W tym artykule znajdziesz zarówno praktyczne wskazówki zakupowe, jak i ranking odkurzaczy bezworkowych – zestawienie najlepszych modeli, przygotowane przez naszych ekspertów. Przeczytaj poradnik i wybierz najlepszy dla siebie sprzęt, dzięki któremu sprzątanie stanie się bajecznie proste!

Vobis.pl, 06-02-2023
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty