• Mobile

Misja: Ochronić smartfon i tablet

Vobis.pl, 18-12-2019

Producenci smartfonów i tabletów co parę tygodni proponują nam coraz to nowsze urządzenia. Jednak nawet jeśli wymieniacie swoje telefony co kilka miesięcy, warto
o nie zadbać, żeby po pierwszym weekendzie nie obudzić się z pajęczyną na ekranie.

Oczywiście, można kupić iPhone 11, który powinien wytrzymać lot z pierwszego piętra i lądowanie w kałuży.

Znajdziecie go w naszym sklepie, ale większość urządzeń jest delikatniejsza.

Istnieją co prawda smartfony do zadań specjalnych. Z reguły są dość nieporęczne
i mają gorsze podzespoły. O ile Twoja droga do pracy nie prowadzi przez niezdobyte górskie przełęcze, nie potrzebujesz takiego.

Jak chronić smartfona?

Na szczęście producenci akcesoriów do urządzeń mobilnych stanęli na wysokości zadania. Od dawna mamy na rynku sporo dodatków, które pomogą nam zabezpieczyć integralność wybranego urządzenia.

Etui do smartfona

Zwykłe etui na smartfon może być wykonane z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Ich celem jest ochrona urządzenia w razie upadku. Takie pokrowce występują w wielu kolorach i wzorach, a ich producenci stale poszerzają ofertę tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

W sprzedaży są też bardziej rozbudowane pokrowce na telefony. To takie etui-portfele. Można w nich zamknąć smartfon, dzięki czemu ekran jest osłonięty i nie porysuje się np. w torebce. Poza tym z reguły mają one również dodatkowe kieszonki, w których zmieści się karta kredytowa, czy wizytówki.

Ochrona smartfona dla biegaczy

Możecie pomyśleć, że opaski na ramię nie służą do ochrony smartfonów. Ale jeżeli weźmiecie pod uwagę to, że taka opaska pilnuje Waszego telefonu, podczas kiedy trenujecie uciekanie przed apokalipsą zombie, wszystko wygląda inaczej.

Z reguły podczas joggingu nie macie do dyspozycji zbyt wielu wygodnych kieszeni,
a taka opaska zadba o to, żeby smartfon nie wylądował w kałuży albo pod kołami rozpędzonego rowerzysty. 

A właśnie. Rowerzyści też potrzebują odpowiednich uchwytów. I chociaż uchwyty rowerowe do smartfonów potrzebne są do wyświetlania np. mapy, to sprawiają też, że Wasze urządzenie jest zabezpieczone przed upadkiem i wpływem warunków atmosferycznych.

 Jak chronić ekran smartfona?

W smartfonach warto jednak chronić również ekran. Chociaż zdarzają się urządzenia z pleckami również wykonanymi ze szkła. Wtedy wymagają podobnej ochrony, co wyświetlacz. Podstawowym produktem w tej kategorii jest folia ochronna.

Jest to elastyczna powłoka samoprzylepna, która chroni powierzchnię ekranu przed zarysowaniami. Zaletą folii jest jej elastyczność. Niestety średnio radzi sobie
z uderzeniami. Dlatego na rynku pojawiło się szkło hartowane.

Szkło hartowane również jest przezroczyste i samoprzylepne. Jest jednak
o wiele twardsze od folii ochronnej, dzięki czemu potrafi przyjąć na siebie siłę uderzenia, kiedy telefon spadnie na przykład na betonowe schody. Zdecydowanie lepiej od folii poradzi sobie również z atakiem kluczy wrzuconych razem z telefonem do kieszeni.

Do walki o bezpieczeństwo Waszych urządzeń wszedł jeszcze jeden zawodnik,
o którym nie wszyscy wiedzą. Jest to szkło hybrydowe.

Jest ono odrobinę mniej twarde niż szkło hartowane, ale zarazem bardziej elastyczne - przypominając folię ochronną. Dzięki tej charakterystyce szkło hybrydowe jest
w stanie wytrzymać znacznie więcej.  Szkło hartowane może pęknąć, oddając życie za Wasz wyświetlacz. Folia ochronna zadziała jak ochraniacze i przy poważniejszym upadku ekran ulegnie zniszczeniu. Natomiast szkło hybrydowe powinno spełnić swoją funkcję w obu przypadkach.

Pokrowce wodoszczelne do smartfonów

Producenci smartfonów mają w ofercie urządzenia, którym niestraszne zanurzenie
w wodzie. Nie dotyczy to jednak wszystkich urządzeń, a i te „odporne” mają swoje ograniczenia. Dlatego, jeżeli planujecie spędzić weekend na łódce lub pod namiotem, warto zaopatrzyć się w wodoszczelny pokrowiec. W przypadku relaksu na wodzie można do niego dołączyć brelok unoszący się na wodzie, dzięki któremu łatwiej znajdziecie swoją zgubę.

A jak chronić tablety?

Jeżeli chodzi o ochronę tabletów, to będziemy korzystać z podobnych rozwiązań. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne różnice.

Etui do tabletów

Etui do tabletów mogą być w swojej konstrukcji zbliżone do tych smartfonowych. Warto jednak rozejrzeć się za pasującym do naszego urządzenia zamykanym etui. Takim na kształt okładki. Będzie nie tylko estetycznie wyglądać, ale również poprawi użyteczność tabletu. Takie „okładki” pozwalają zwykle na postawienie urządzenia na stole, kiedy np. oglądamy film.

Etui do tabletu może być też wyposażone w fizyczną klawiaturę. Dzięki temu tablet zmienia się w podręczny komputer, który możemy wykorzystać do pracy. Zdecydowanie łatwiej pisać maile i dokumenty przy użyciu fizycznej klawiatury.

Pokrowce na tablet

Aby chronić swój tablet możecie też skorzystać z pokrowców. Zapinane na rzepy lub na zamek są często wykonane z materiału, który nie pozwoli Waszemu urządzeniu zmarznąć w drodze do pracy, czy na uczelnię. Poza tym wiele z oferowanych pokrowców wygląda niezwykle stylowo, co nie jest przecież bez znaczenia.

Ochrona ekranu dotykowego w tablecie

Chcąc zabezpieczyć wyświetlacz naszego tabletu, wybierzemy jedno z rozwiązań znanych ze smartfonów. Mianowicie folię ochronną, szkło hartowane lub szkło hybrydowe. Przy czym, jeżeli skorzystamy z dodatkowego etui, np. takiego z dodatkową klawiaturą, to być może wystarczy nam najzwyklejsza folia ochronna do ekranu.

Co wybrać?

Odpowiedź na to pytanie, jak zwykle, zależy od Waszych preferencji i sposobu, w jaki używacie smartfona lub tabletu. Pamiętajcie też, że akcesoria ochronne do urządzeń mobilnych nie tylko mają być funkcjonalne, ale mogą też dobrze wyglądać i być uzupełnieniem Waszego stylu.

Podobne artykuły

Mobile

Pierwszy telefon dla dziecka – jak wybrać?

Zakup telefonu dla dziecka to w dzisiejszych czasach właściwie nieodzowna decyzja każdego rodzica. Niektórzy podejmują ją dość wcześnie, inni czekają, aż będzie to absolutnie konieczne. Niezależnie więc od tego, czy Twoje dziecko ma 7, 10 czy 12 lat – jeśli właśnie planujesz kupić mu pierwszy smartfon, ten poradnik na pewno Ci pomoże w tym zadaniu. Podpowiadamy, jak wybrać pierwszy telefon dla dziecka.

Vobis.pl, 20-04-2023
Mobile

Smartfon na raty 0% – przegląd modeli 2023

Dobre smartfony mają zwykle wysoką cenę. Za ich zakupem przemawiają jednak parametry – wytrzymałość, długa żywotność baterii, sprawne działanie, bardzo dobre aparaty i inne funkcje dodatkowe. Jeśli rozważasz taki zakup, ale jednocześnie nie chcesz pozbywać się gotówki, możesz zdecydować się na atrakcyjną ofertę i wybrać smartfon na raty 0%. Jaki model jest wart uwagi? Sprawdź nasz przegląd smartfonów 2023!

Vobis.pl, 22-03-2023
Mobile

Jak wybrać iPhone do zdjęć?

Smartfony Apple to jedne z chętniej wybieranych urządzeń na rynku. W połowie 2022 roku udział gadżetów z iOS w rynku wynosił blisko 28%. Użytkownicy chwalą je z uwagi na jakość, przyjazny system i oczywiście aparaty fotograficzne. Poszukujesz smartfonu z dobrym aparatem? Sprawdź, jak wybrać iPhone do zdjęć! Prezentujemy wskazówki i przedstawiamy najbardziej polecane modele.

Vobis.pl, 06-02-2023
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty