• Komputery

Wielofunkcyjny Brother MFC-T920DW – pierwsze wrażenia

Vobis.pl, 02-04-2021


Urządzenia wielofunkcyjne często kojarzą się z olbrzymim „kombajnem”, dla którego w biurach konieczne jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Tymczasem dziś tego typu urządzenia mają już swoje „domowe” wersje, dzięki czemu możemy wykorzystywać możliwości urządzeń w domowym zaciszu, bez konieczności zastawiania połowy pokoju. Świetnym przykładem jest Brother MFC-T920DW, którego rozmiary to jedynie: 435 x 439 x 195 mm.

Po otwarciu opakowania znajdujemy 5 butelek z tuszem – 2 pojemniki czarne o wydajności do 7500 stron każda i 3 kolorowe o wydajności do 5000 stron. Dzięki temu, urządzenie jest bardzo tanie w eksploatacji.

Po włączeniu urządzenia, na wyświetlaczu LCD pojawia się informacja o możliwości napełnienia pojemników tuszem. Niewątpliwym udogodnieniem jest system szybkiego i łatwego napełniania zbiorników. Butelki z atramentem wystarczy włożyć do zbiornika, a napełnianie rozpocznie się bez użycia rąk. Po napełnieniu wszystkich pojemników, potwierdzamy na panelu sterowania urządzeniem, że wszystkie pojemniki zostały przez nas napełnione. Po potwierdzeniu, urządzenie potrzebuje około 3 minut, aby zakończyć proces uzupełniania atramentu. My w tym czasie możemy dokończyć konfigurację urządzenia poprzez załadowanie papieru. Po zakończonej pierwszej konfiguracji warto wydrukować tzw. stronę testową w celu zweryfikowania poprawnego działania urządzenia podczas druku.

Urządzenie Wielofunkcyjne Brother MFC-T920DW umożliwia nam kilka rodzajów połączenia. Oprócz standardowego połączenia USB, mamy do wyboru bezpośrednie połączenie WiFi (WiFi Direct), podłączenie do domowej sieci WiFi, lub z siecią przewodową LAN. My drukowaliśmy i skanowaliśmy z wykorzystaniem każdej możliwości i za każdym razem nawiązanie połączenia było proste i szybkie. Posiadacze bezprzewodowego routera z funkcją WPS (Wi-Fi Protected Setup) klikają przycisk WPS na routerze i wybierają tą samą funkcję w ustawieniach urządzenia w kategorii Sieć. Już po kilkunastu sekundach urządzenie jest podłączone do sieci WiFi. Od tego momentu, drukowanie, skanowanie i kopiowanie odbywają się z każdego urządzenia, które jest połączone z siecią bezprzewodową. W sytuacji, kiedy router, którym dysponujemy nie posiada funkcji WPS, w ustawieniach urządzenia odnajdujemy swoją sieć, wpisujemy hasło do niej i też możemy w pełni korzystać z urządzenia. Złącze USB do podłączenia z komputerem zostało umieszczone pod pokrywą z płytą skanera. Podłączony kabel wypuszczony jest zgrabnie z boku urządzenia, dzięki czemu przewód nie wychodzi poza bryłę sprzętu, co pozwala nam zaoszczędzić dodatkowe miejsce.

Dodatkowym świetnym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z funkcji urządzenia nawet bez konieczności użycia komputera. Aplikacja iPrint&Scan pozwala drukować, skanować oraz wysyłać faksy z urządzenia mobilnego. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Ponadto, urządzenie Brother pozwala nam na drukowanie potrzebnego dokumentu bezpośrednio z przeglądarki, klienta poczty elektronicznej, galerii lub bezpośrednio z zapisanego na urządzeniu mobilnym pliku.

Kolejna niezwykle przydatna i ekonomiczna funkcja to automatyczny druk dwustronny (Duplex). Aby skorzystać z tej opcji, podczas wydruku należy zaznaczyć Druk Dwustronny. Bez ręcznego przekładania kartki zapełnimy ją z obu stron. Oszczędzamy czas, papier, a co za tym idzie, wpływamy pozytywnie na środowisko. Jeśli jesteśmy przy oszczędzaniu czasu, to także automatyczny podajnik papieru skanera (ADF), pozwoli nam go zaoszczędzić. Jeśli mamy do skanowania lub kopiowania więcej arkuszy, wystarczy je umieścić w pojemniku ADF, poczekać na skopiowanie i odbiór kopii z tacki. Podajnik jest bardzo intuicyjny w obsłudze – w momencie, kiedy czujnik rozpozna umieszczone w nim dokumenty, zostaniemy o tym poinformowani komunikatem na wyświetlaczu LCD, który wskaże gotowość do kopiowania.

Urządzenie Wielofunkcyjne Brother MFC-T920DW charakteryzuje wysoka prędkość druku, która sięga do 17 stron na minutę, co ponownie pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu. Oprócz tego, urządzenie jest gotowe do wydruku pierwszej strony już w 6 sekund. Czy tylko mi kojarzy się to z pobijaniem rekordów aut – kto dziś szybciej przyspieszy do setki?

Przy wydruku dokumentów na pewno pomogą nam dwa podajniki papieru, z czego jeden jest zamykany, dzięki czemu papier nie jest narażony na zakurzenie, a urządzenie może być cały czas w gotowości do drukowania.

Ogólne wrażenie z testu urządzenia wielofunkcyjne Brother MFC-T920DW – gabaryty odpowiednie do wykorzystania w domowym biurze, dobra ergonomia bryły, pozwala dodatkowo oszczędzić miejsce. Wiele funkcji, które pozwalają nam zaoszczędzić czas, potrzebny do obsługi bardziej skomplikowanych wydruków. Tania i ekonomiczna eksploatacja, zarówno jeśli chodzi o tusze jak i wykorzystanie papieru. Świetne możliwości wpięcia urządzenia do domowego ekosystemu sieci. A do tego możliwość sterowania i drukowania przy użyciu smartfona. Myślę, że taki zestaw zalet wysoko plasuje ten sprzęt, spośród dostępnych w tej kategorii. Warto dodać, że urządzenia wielofunkcyjne Brother MFC-T920DW dobrze się sprawdzi w domu, jak i małym biurze. Warto też wspomnieć, że standardowa 2-letnia gwarancja może być przedłużona o kolejne 3 lata za darmo. Wymaga tylko rejestracji na stronie brother.pl w terminie 60 dni od zakupu.

Podobne artykuły

Komputery

Jak wybrać mysz bezprzewodową?

Myszy bezprzewodowe cieszą się dużą popularnością – zarówno wśród użytkowników laptopów, jak i komputerów stacjonarnych. Nic dziwnego! Urządzenia nie odstają swoimi parametrami od gryzoni elektronicznych z kablem, a zapewniają większą wygodę i mobilność. Jak wybrać mysz bezprzewodową? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Przeczytaj poradnik ekspertów Vobis.pl i wybierz model skrojony na miarę Twoich potrzeb! 

Vobis.pl, 06-02-2023
Komputery

Jaki wpływ na gry ma dysk SSD?

Współczesne tytuły gier są niesamowicie rozbudowane i zaawansowane, przez co zajmują wiele miejsca na dysku i mają wysokie wymagania sprzętowe. Niektóre gry mogą nie działać w pełni lub w ogóle nie włączać się na urządzeniach, które są za słabe. Spore znaczenie ma tutaj zastosowany dysk. W tym artykule podpowiadamy, jaki wpływ na gry ma dysk SSD. Omawiamy, jak działa dysk SSD i jaki model kupić, gdy chcesz go wykorzystywać do gier. Sprawdź nasz poradnik!

Vobis.pl, 06-02-2023
Komputery

Skanery - jaki wybrać?

Skaner to dziś nie tylko urządzenie biurowe - wiele osób posiada ten sprzęt również w domu, dzięki czemu wszystkie dokumenty czy zdjęcia może trzymać także na dysku swojego komputera. Pomimo tego, że smartfony robią dobre jakościowo zdjęcia i mogą posłużyć, w celu wysłania na przykład papierowej faktury pocztą e - mail, nie zastąpią jakości i możliwości prawdziwego skanera. W jaki sposób wybrać najodpowiedniejsze urządzenie tego typu? Jakie będzie lepsze do domu, a jakie do biura?

Vobis.pl, 21-05-2021
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty