Zabawki do ogrodu dla dzieci – co warto kupić?

Vobis.pl, 21-04-2023

Zabawa na świeżym powietrzu to bez wątpienia jeden z ulubionych momentów dzieciaków podczas słonecznych, ciepłych dni! Spacery, wycieczki, zabawa na placu zabaw, szaleństwo w przydomowym ogrodzie. Bez względu na wybraną formę spędzenia czasu – warto mieć dobre jakościowo, dopasowane do wieku i upodobań dziecka zabawki. Zastanawiasz się, jakie zabawki do ogrodu dla dzieci wybrać? Prezentujemy sporo praktycznych wskazówek oraz zestawienie rekomendowanych produktów!

Spis treści:

Zabawki do ogrodu dla dzieci – co warto kupić?

Zabawki do ogrodu dla dzieci – co wziąć pod uwagę?

Wiek

Zainteresowania

Możliwości przechowywania

Przeznaczenie

Możliwości kreatywnego wykorzystania

Jakość i cena

Zabawki do ogrodu dla dzieci – propozycje produktów z Vobis.pl

Jak wybrać zabawki dla dzieci do ogrodu – podsumowanie


Zabawki do ogrodu dla dzieci – co wziąć pod uwagę?

Oferta zabawek dla dzieci jest olbrzymia. Można znaleźć mnóstwo atrakcyjnych propozycji dla maluchów w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach oraz predyspozycjach. Jeśli chcesz kupić zabawki, które zajmą dziecko na świeżym powietrzu, polecamy przejrzeć zabawki do ogrodu dla dzieci. Z pewnością będą one atrakcją dla najmłodszych i zachęcą ich do aktywnego oraz kreatywnego spędzania czasu na zewnątrz – w samotności, z rodzicem, opiekunem, rodzeństwem czy kolegami i koleżankami.

Mając jednak na uwadze to, jak szybko maluchy potrafią się znudzić swoimi zabawkami, warto dobrze przemyśleć decyzję zakupową i dopasować wybrane produkty do indywidualnych preferencji dziecka. Poniżej podpowiadamy, co wziąć pod uwagę, gdy wybierasz zabawki do ogrodu dla dzieci!


Wiek

Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że dzieci rozwijają się swoim tempem, a kwestia wieku jest dość umowna. Niemniej producenci zabawek, mając na uwadze dobro ogółu, ustalają wiek minimalny, mówiący o tym, dla jakich dzieci będą bezpieczne dane przedmioty. Niekiedy też pojawiają się widełki wiekowe – np. 2-5 lat, które oznaczają, że dane zabawki będą atrakcyjne dla dzieciaków w tej grupie wiekowej z uwagi na ich poziom rozwoju w danych sferach (np. manualnej, psycho-ruchowej) czy posiadane umiejętności (np. czytania, rozpoznawania kształtów itd.).

O ile przy widełkach można kierować się indywidualną oceną malucha i próbować dopasować zabawki do jego predyspozycji, o tyle zalecamy rygorystycznie przestrzegać zaleceń co do wieku minimalnego z uwagi na bezpieczeństwo dziecka (np. w zestawie mogą znajdować się przedmioty malutkie, które dziecko może połknąć albo ostre, niedostosowane do jego umiejętności poznawczych).


Zainteresowania

Zabawki dla dzieci do ogrodu zalecamy dobierać także pod kątem tego, co lubią maluchy – czym się interesują, przy jakich czynnościach spędzają najwięcej czasu, co sprawia im radość. Dzięki temu istnieje duża szansa, że zakupione zabawki będą strzałem w dziesiątkę, czyli spodobają się dziecku i będą chętnie wykorzystywane do najróżniejszych zabaw. Mogą to być na przykład hulajnogi i rowerki, zabawkowe pojazdy różnego rodzaju, zjeżdżalnie i piaskownice dla najmłodszych, narzędzia, kuchnie i naczynia oraz wiele innych. Zalecamy więc przyjrzeć się ofercie dostępnych zabawek ogrodowych dla dzieci, a następnie dokładnie zastanowić się, czy dany produkt będzie ciekawy dla dziecka oraz jaki wpływ będzie miał na jego rozwój.


Możliwości przechowywania

Zabawki ogrodowe dla dzieci miewają bardzo zróżnicowane gabaryty. Od niewielkich zabawek, które można również wykorzystywać do zabawy w domu, po te całkiem spore, które wymagają miejsca do przechowywania np. w garażu, składziku, altance. Czasem zbyt duży model może być po prostu kłopotliwy. Jeśli np. kupisz zjeżdżalnię dla dziecka, to w deszczowe czy mroźne dni warto ją schować, by nie uległa zniszczeniu. Niezbędne jest zatem dysponowanie odpowiednim zapleczem do magazynowania zabawek. Gdy wiesz, że przestrzeń jest ograniczona, postaw na mniejsze rozwiązania – np. gry planszowe, kreatywne klocki, samochodziki, walizki z narzędziami itp. Kiedy natomiast zależy Ci na stworzeniu placu zabaw dla dziecka w ogrodzie, rozważ zbudowanie trwałej konstrukcji, która całorocznie będzie mogła stać na zewnątrz – np. drewniana huśtawka, zjeżdżalnia czy piaskownica.


Przeznaczenie

Wybierając zabawki ogrodowe, koniecznie należy upewnić się, że takie właśnie jest ich przeznaczenie. Będą one wykorzystywane na zewnątrz w różnych warunkach, stąd też muszą być wykonane z dostosowanych do tego celu materiałów i zaprojektowane tak, by zabawa nimi na świeżym powietrzu wciąż była bezpieczna dla malucha. Najlepiej więc, jeśli zabawki do ogrodu będą odporne na działanie czynników zewnętrznych, solidne i wytrzymałe.


Możliwości kreatywnego wykorzystania

Zabawki powinny być wszechstronne i umożliwiać dzieciom ich kreatywne wykorzystywanie – tak, aby rozwijały swoje umiejętności, pobudzały wyobraźnię i stymulowały rozwój. Im szersze możliwości kreatywnego wykorzystania, tym lepiej. Na przykład kuchnia pozwoli dziecku na wcielanie się w różne role – kucharza, kelnera, klienta restauracji, a domek ogrodowy pozwoli na mnóstwo inspirujących zabaw na świeżym powietrzu, np. w dom, sklep, hotel czy zabawę ulubionymi zabawkami w osłonięciu od wiatru, kropiącego deszczu czy słońca. Oczywiście nie musisz planować, jak będzie bawić się pociecha – ona sama na pewno znajdzie dla siebie najlepsze formy zabawy, ale przy zakupie zabawek lepiej postawić na te, które otwierają szerokie możliwości wykorzystania.


Jakość i cena

Niesamowicie ważna jest również jakość zabawek. Stawiając na dobre produkty od sprawdzonych producentów, ograniczasz ryzyko, że zakupione przedmioty szybko się zniszczą. Podczas zabawy maluchy poddają swoje zabawki naprawdę bardzo zaawansowanym testom jakości, stąd też im solidniejsza zabawka, tym większa szansa, że posłuży dziecku przez długi czas. Oczywiście często wraz z jakością w parze idzie wyższa cena. Tu jednak warto mieć na uwadze fakt, że czasem lepiej jest zainwestować w jedną porządną zabawkę, która przetrwa lata, aniżeli w kilka tańszych, ale kiepskiej jakości.


Zabawki do ogrodu dla dzieci – propozycje produktów z Vobis.pl

Domek ogrodowy Smoby Karina Lodu II 2+

Zbudowanie domku na drzewie czy niewielkiego domku do zabawy na gruncie, wymaga poświęcenia czasu i nie lada umiejętności. Poza tym wiąże się ze sporym kosztem. Ciekawą alternatywą będzie więc niewielki domek ogrodowy marki Smoby – w tym przypadku z motywem Krainy Lodu, czyli jednej z ulubionych bajek najmłodszych. Przeznaczony dla dzieci powyżej 2 roku życia, a z uwagi na gabaryty, odpowiedni nawet dla maluchów do 5-6 roku życia, dzięki czemu może z powodzenie służyć kilka lat! N

adaje się do zabaw w pojedynkę, jak i na przykład z rodzeństwem czy kolegami i koleżankami. Rozwija sprawność fizyczną dziecka, pobudza wyobraźnię i daje szerokie możliwości wykorzystania. Atutem jest konstrukcja powleczona powłoką anty UV, dzięki czemu domek nie zmienia kolorów pod wpływam działania promieni słonecznych i długi czas zachwyca swoją estetyką.


Zjeżdżalnia Smoby Kraina Lodu XS 2+

Dzieci uwielbiają place zabaw, a na nich jedną z ulubionych atrakcji są zjeżdżalnie. Nasza propozycja świetnie sprawdzi się dla najmłodszych, ponieważ niewielka konstrukcja jest bezpieczna dla maluchów już od 2. roku życia. Co ciekawe, sprawdzi się idealnie zarówno w domu, jak i na dworze. Wiosną i latem może być zabawką ogrodową, a jesienią i zimą można znaleźć dla niej kącik w pokoju dziecka, by dalej sprawiała frajdę maluszkowi.

Zjeżdżalnia Smoby ma ergonomiczną, antypoślizgową drabinkę, a za sprawą opcji podłączenia węża ogrodowego, ciekawą atrakcją jest zraszanie ślizgu. Zapewniamy, że mokra ślizgawka będzie nie lada gratką dla wszystkich maluchów! Warto tu również wspomnieć, że po skończonej zabawie zjeżdżalnię można w bardzo prosty sposób złożyć, a jej przechowywanie nie zajmuje wiele przestrzeni.


Hulajnoga Dreamer 125 PK

Idealny wybór dla młodszych miłośników skatingu. I być może nie jest to typowa zabawka do ogrodu – chyba, że na posesji znajdują się ścieżki betonowe, to jednak warto mieć ją w zanadrzu do zabawy na świeżym powietrzu. Zamiast spaceru, który często nudzą dzieciaki, wystarczy zaproponować wycieczkę na hulajnodze – np. do pobliskiego sklepu czy na plac zabaw. Hulajnoga Dreamer z motywem bajkowym My Little Pony zapewnia bezpieczną jazdę, ale najlepszym wyborem będą równe nawierzchnie, które redukują ryzyko upadków. Model ten został wyposażony w duże kółka (125 mm) oraz wysokiej klasy łożyska. Warto też wspomnieć, że hulajnoga jest niezwykle lekka, składana i kompaktowa – schowasz ją w garażu albo szafie, a także zmieścisz do auta, gdy wybieracie się na wycieczkę.


Śmieciarka Dickie Toys 203308369 Pomarańczowa

Czas na zabawkę, która spodoba się miłośnikom pojazdów funkcyjnych. Niektórzy uwielbiają straż pożarną, policję czy ciągniki rolnicze, a inne maluchy po prostu uwielbiają śmieciarki, które podjeżdżają kilka razy w tygodniu, by zabrać nieczystości. Śmieciarka Dickie Toys ma wbudowane efekty świetlne i dźwiękowe, dzięki czemu potęgowana jest frajda podczas zabawy. Długość śmieciarki wynosi aż 46 cm, dzięki czemu można nią się bawić również na zewnątrz, bez obaw, że zniknie w gąszczu trawy (co może zdarzyć się przy niewielkich resorakach). Ten model przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Pobudza wyobraźnię, kreatywność i pozwala wczuć się w rolę.


Piła łańcuchowa Smoby B&D

Czy jest coś bardziej uroczego niż maluch, który z radością naśladuje swoich rodziców? Gdy tata tnie drewno na opał albo do ogniska, maluch z pewnością chce mu pomóc. To jednak bardzo niebezpieczne i należy zadbać o to, aby dziecko znajdowało się podczas prac z piłą w odpowiedniej odległości. Stąd też polecamy wygospodarować przestrzeń, w której maluch będzie mógł bezpiecznie naśladować tatę, bawiąc się swoją zabawkową piłką łańcuchową Smoby! Później mogą zorganizować przewóz drewna do kominka na zabawkowych autkach. Elektroniczna piła łańcuchowa B&D przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 lat, a jej dodatkowym atutem są efekty dźwiękowe, imitujące prawdziwą piłę!


Torba z narzędziami dla dzieci Smoby Black and Decker

Torba z narzędziami to kolejny przykład zabawki do ogrodu dla dzieci, który pozwoli maluchom wcielić się w role dorosłych. Z zabawkowymi narzędziami dzieci mogą pomagać rodzicom w warsztacie i naprawiać z nimi drobne usterki w domu. Uczy to odpowiedzialności, logicznego myślenia, kreatywnych rozwiązań. Torba z narzędziami Smoby przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. Wszystkie akcesoria wykonane zostały z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, więc będą cieszyć swoją funkcjonalnością nawet przez kilka lat! W zestawie znajdują się imitacje narzędzi: młotek, klucz, piła czy śrubokręt, które przypominają prawdziwe. Załączona do zestawu torba ułatwia przechowywanie i redukuje ryzyko pogubienia przedmiotów.


Bujak - huśtawka Smoby piesek 18 m +

Maluchy kochają huśtawki. Ten mobilny i niewielki bujak jest odpowiedni dla dzieci od 18 miesiąca życia. Uroczy piesek zaprasza dzieci do wspólnej zabawy, ponieważ jest przeznaczony do eksploracji przez dwoje maluchów. Z bujaczka korzysta się jak z popularnych „koników” na placu zabaw, gdzie każde dziecko siada po przeciwnej stronie i na zmianę odpycha się nóżkami. Warto tu wspomnieć, że opływowy kształt bujaka gwarantuje bezpieczeństwo podczas bujania. Obawiasz się, że maluchy nie poradzą sobie z odbijaniem? Można je również bujać, a wówczas dzieci swoje stopy umieszczą na wygodnej płozie.


Bar plażowy Lodziarnia Smoby 3+

Niesamowicie kreatywna zabawka do ogrodu dla dzieci, która pozwala na szerokie jej wykorzystanie. Pobudza wyobraźnię, pozwala wcielać się w różne role, uczy współpracy. W barze plażowym dzieci mogą robić lody z polewą i posypkami, przyrządzać napoje, szaszłyki owocowe (oczywiście „na niby”), a następnie nabić wszystko na kasę i wydać klientom. Tym prawdziwym lub tym zmyślonym. W zestawie znajduje się aż 38 akcesoriów, m.in. maszynka do lodów, lody z wafelkami, łyżka do kulek lodowych, szaszłyk owocowy, posypki, naczynia, sztućce, kasa. Bar ma kompaktowe rozmiary, więc można go z powodzeniem spakować i schować do garażu czy zabrać do domu. To zabawka przeznaczona dla maluchów od 3 r.ż.


Restauracja Szefa kuchni Smoby z regulacją wysokości

Kolejna kreatywna zabawka dla dzieci do ogrodu. Podobna pod względem wykorzystania do poprzednio omówionej lodziarni, ale o zdecydowanie większych gabarytach. Regulowana pod względem wysokości restauracja zabawkowa będzie odpowiednia dla dzieci w różnym wieku (od 3 r.ż.), a wykorzystać można ją zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Restauracja Szefa Kuchni Smoby łączy kuchnię, jadalnię, miejsce do zamawiania oraz kasę w oddzielnych miejscach. W menu m.in. burgery, pizza, ryby, mięso, makaron, jajka i inne. Nie brakuje tu ciekawych efektów (np. zmiana koloru makaronu czy efekty dźwiękowe). W zestawie znajduje się elektroniczna kasa fiskalna z kalkulatorem, ekranem LCD, czytnikiem kart kredytowych czy mikrofonem. Zapewniamy, że nie będzie tu miejsca na nudę!


Tarcza elektroniczna Spokey Narvi Pro

Czas na zabawkę dla starszych dzieci. To elektroniczna tarcza do gry w rzutki. Pozwoli potrenować celność rzutów czy urządzić turniej dla dzieci i dorosłych. Z tarczy może korzystać może jednocześnie nawet 16 osób, a nie da się zaprzeczyć, że dzieci lubią rywalizację i zabawę w grupie! Tarcza jest na tyle profesjonalna, że oferuje aż 240 wariantów gier i daje praktycznie nieskończoną ilość możliwości na świetną zabawę. Tarcza Spokey Narvi Pro automatycznie zlicza punkty, czytelny wyświetlacz LED na bieżąco informuje o stanie punktów rozgrywki, a regulacja dźwięku umożliwia dostosowanie poziomu głośności do warunków. Z tarczy nie można jednak korzystać na zewnątrz, gdy pada deszcz.


Lego LEGO Classic Kreatywne klocki - duże

Ostatnią z naszych propozycji są niezawodne klocki LEGO. To klasyka, która z powodzeniem może służyć za zabawkę na zewnątrz. Wystarczy zorganizować do tego odpowiedni kącik – np. wykorzystać domek ogrodowy, przynieść stoliczek i krzesełka albo rozłożyć koc na trawniku. Klocki niemal nigdy się nie nudzą i dają szerokie możliwości zabawy w pojedynkę, z innymi dziećmi lub z dorosłymi. Dołączone do zestawu plastikowe pudełko ułatwia przechowywanie klocków i zapobiega ich gubieniu.

 


Jak wybrać zabawki dla dzieci do ogrodu – podsumowanie

Wybór zabawek dla dzieci do ogrodu jest naprawdę spory. Bez względu na wiek i upodobania dziecka, z pewnością uda Ci się znaleźć propozycje, które przypadną do gustu Twojemu dziecku. Mogą to być zarówno zabawki przeznaczone stricte do zabawy na świeżym powietrzu, jak i zabawki, które będą wykorzystywane w domu i na zewnątrz. Powyżej zaprezentowaliśmy wskazówki, jakie aspekty wziąć pod uwagę przy zakupie zabawek ogrodowych, a także przedstawiliśmy kilka atrakcyjnych propozycji zabawek dla dzieci w różnym wieku. Niemniej zapewniamy, że to nie wszystko, co znajdziesz w Vobis.pl! Sprawdź pełną ofertę naszego sklepu i znajdź najlepsze produkty. Potrzebujesz pomocy przy zakupie? Skontaktuj się z naszymi doradcami poprzez infolinię lub formularz kontaktowy!

Przeczytaj także: Podstawowe narzędzia w ogrodzie – co warto kupić?

Podobne artykuły

Blog

Głośniki JBL – Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Zanim zdecydujesz się na zakup głośników JBL, warto dokładnie poznać ich możliwości i specyfikacje. Sklep vobis.pl oferuje szeroki wybór głośników JBL, które cieszą się popularnością dzięki wysokiej jakości dźwięku, trwałości i innowacyjnym rozwiązaniom. W tym artykule przedstawiamy

Vobis.pl, 26-02-2024
Blog

Drukarki na które warto zwrócić uwagę – ranking.

Przy zakupie drukarki, warto zwrócić uwagę na szereg czynników, które mogą wpłynąć na wydajność i jakość druku oraz dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Sklep Vobis.pl, mając na uwadze różnorodność oczekiwań klientów, prezentuje ranking drukarek, które cieszą się dużą

Vobis.pl, 26-02-2024
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty