• AGD

Zmywarka do zabudowy do 2000 zł – jak wybrać?

Vobis.pl, 11-07-2022

Urządzanie kuchni to nie lada wyzwanie. Jeśli właśnie aranżujesz swoje nowe cztery kąty albo przeprowadzasz remont i wymieniasz również sprzęty, to jednym z urządzeń, które warto wziąć pod uwagę, jest zmywarka. Odciąży Ciebie i domowników w codziennym zmywaniu naczyń i będzie niezastąpiona, gdy urządzisz przyjęcie i zaprosisz gości. Interesuje Cię model zabudowany w meblach? W takim razie sprawdź wskazówki i dowiedz się, jak wybrać zmywarkę do zabudowy do 2000 zł. Prezentujemy również rekomendowane modele i analizujemy dostępne w sprzętach funkcje.


Zmywarka do zabudowy – jak kupić?

Zmywarka do naczyń to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Sprzęt docenia coraz więcej osób, a zarówno zmywarki wolnostojące, jak i te w zabudowie, znajdują miejsce w większości gospodarstw domowych. Producenci zachęcają do zakupu licznymi argumentami o wygodzie, niskim zużyciu wody i energii, oszczędności czasu i środków. Wprowadzają też różne technologie i udogodnienia, które przekładają się na komfort eksploatacji i skuteczność zmywania.

Planujesz zakup zmywarki do zabudowy? Zacznij od tego, by wybrać model o odpowiednich wymiarach. Najpopularniejsze są modele o szerokości 45 cm lub 60 cm. Jeśli chodzi o zmywarki do zabudowy do 2000 zł to masz już całkiem sporo możliwości wyboru. Niemal każdy producent ma w swojej ofercie sprzęty z tej półki cenowej i to o parametrach, które powinny sprostać wymaganiom wymagających klientów. Poznaj specyfikację poszczególnych modeli i wybierz ten, który najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby!

Jak wybrać zmywarkę do zabudowy?

Znalezienie odpowiedniego sprzętu AGD zawsze jest problematyczne – w końcu wybór jest szeroki, a klienci nie są ekspertami w tej dziedzinie. Chcąc ułatwić Ci zadanie, zgromadziliśmy praktyczne informacje, które pomogą w podjęciu decyzji zakupowej. Podpowiadamy, na jakie parametry i funkcje zwrócić uwagę, aby sprzęt w trakcie eksploatacji okazał się skuteczny, oszczędny i trwały. Sprawdź, jak wybrać zmywarkę do zabudowy do 2000 zł!

ROZMIAR ZMYWARKI

Jak wcześniej wspomnieliśmy, to kluczowy parametr, który po prostu już na wstępie musi zostać określony. Im większa zmywarka, tym oczywiście więcej w niej się zmieści, ale jednocześnie zajmie więcej miejsca w kuchni. Do mieszkań z niewielką kuchnią zwykle wybierane są zmywarki do zabudowy 45 cm, z kolei do domów i większych mieszkań, optymalnym wyborem są zmywarki do zabudowy 60 cm. Te pierwsze standardowo mają wymiary 81,5 cm x 44,8 cm x 55 cm, drugie natomiast 81,5 cm x 59,8 cm x 55 cm (wysokość x szerokość x głębokość). Czasem jednak producenci oferują nieco inne wymiary, stąd też już na etapie zamawiania mebli pod wymiar należy wybrać zmywarkę i nie odkładać decyzji na później.

SPOSÓB MONTAŻU

Kolejna kwestia, którą należy już przed zakupem mebli i urządzenia wziąć pod uwagę. Montaż zmywarek do zabudowy jest dość skomplikowany – kupując sprzęt musimy wiedzieć, jaki front zostanie montowany. Ikea oraz kilka innych firm specjalizujących się w produkcji mebli stosuje niskie cokoły i długie fronty, co umożliwia zlicowanie wszystkich szafek. Niestety prędko okazuje się, że front zamontowany „na sztywno” blokuje otwarcie drzwi. Stąd też Ikea w swoich kuchniach wykorzystuje własne zmywarki marki Electrolux, które są przystosowane do kuchni w zabudowie. Zalecamy zatem, by najpierw wybrać fronty, a później w porozumieniu ze stolarzem czy firmą projektującą kuchnię ustalić wybór sprzętu, na jaki możemy sobie pozwolić.

KLASA ENERGETYCZNA

Pralka, suszarka, zmywarka, lodówka, telewizor – wszystkie te sprzęty zużywają spore pokłady energii elektrycznej. Zalecamy więc, by podczas zakupu sprawdzić, jaką klasę energetyczną ma zmywarka do zabudowy do 2000 zł, którą planujesz zakupić. Klasy efektywności energetycznej informują klientów o tym, ile energii elektrycznej przeciętnie zużywa zmywarka w skali roku.

Aktualnie obowiązują wielkości: A+++, A++, A+, A, B, C, D, gdzie największa liczba plusów przy literze A oznacza najbardziej oszczędną w kwestii poboru prądu zmywarkę. Pamiętaj jednocześnie, że programem referencyjnym dla karty energetycznej najczęściej jest występujący w zmywarce tryb Eco. Gdy korzystasz z innych, bardziej intensywnych programów, musisz liczyć się ze zwiększonym zużyciem energii.

Na koszty eksploatacyjne wpływa nie tylko ilość zużywanego prądu, ale też ilość wody niezbędnej do wykorzystania w każdym cyklu zmywania. Przeciętna zmywarka zużywa od 7 do 13 litrów wody.

POZIOM HAŁASU

Zmywarki nie należą do najgłośniejszych sprzętów domowych, jednak warto mieć na uwadze, że wiele osób uruchamia je w nocy – po zakończonej kolacji i załadunku ostatnich naczyń. Sprzęt powinien być więc stosunkowo cichy, by umożliwiał komfortowy sen domownikom. Najgłośniejsze modele generują hałas na poziomie 49-51 dB, z kolei te najcichsze 36-41 dB. Jeśli chodzi o zmywarki do zabudowy do 2000 zł, to optymalnym wyborem będzie zakup modelu, który w trakcie pracy nie przekracza 44 dB. Ogólnie rzecz ujmując – im niższy poziom emisji hałasu, tym lepiej.

POJEMNOŚĆ

Pod tym parametrem skrywa się liczba kompletów naczyń, jakie można jednorazowo umyć w zmywarce. W tym przypadku jako komplet naczyń rozumie się 1 talerz głęboki, 1 płaski duży, 1 deserowy, 1 filiżanka lub kubek, 1 zestaw sztućców (łyżka, łyżeczka, widelec i nóż). Zmywarki do zabudowy 45 cm zwykle mieszczą od 8 do 10 kompletów naczyń, natomiast zmywarki do zabudowy 60 cm są w stanie pomieścić od 12 do 16 kompletów naczyń.

PROGRAMY

To jeden z tych parametrów, nad którym warto pochylić się nieco dłużej i sprawdzić, co interesujące Cię modele oferują. Programy mają bowiem znaczenie dla wygody i jakości eksploatacji. Zacznijmy od tego, że programator, czyli panel sterowania zmywarką, w modelach do zabudowy jest zintegrowany (po zamknięciu drzwi niewidoczny). Użytkownik na niewielkim ekranie może wybierać spośród różnych opcji pracy sprzętu, adekwatnie do potrzeb. Prezentujemy najczęściej pojawiające się w zmywarkach program z ich krótką charakterystyką.

  • ECO – jak wcześniej wspomnieliśmy, program ten umożliwia ograniczenie zużycia prądu i wody w trakcie pracy zmywarki. Jest najbardziej oszczędny, ale jednocześnie najdłuższy. Dobrze sprawdza się przy lekko i średnio ubrudzonych naczyniach.
  • AUTO – to uniwersalny, a jednocześnie skuteczny program zmywający. Dobiera on parametry pracy z pomocą sensora zmętnienia wody. Po pierwszym płukaniu dokonywana jest ocena zmętnienia, a następnie dostosowywane są parametry działania (m.in. zakres temperatur, intensywność płukania).
  • INTENSYWNY – przeznaczony do mocno zabrudzonych i zaschniętych naczyń. Wykorzystuje wysoką temperaturę i nie jest szczególnie długi. Zużywa sporo energii.
  • DELIKATNY – program do delikatnych naczyń i szkła, które wymagają specjalnego traktowania, niskiej temperatury czy zredukowanego ciśnienia.
  • KRÓTKI – świetny, gdy lada moment mają Cię odwiedzić goście lub wiesz, że musisz wyjść z domu. W kilka chwil (zwykle ok. 30 minut) umyje naczynia. Sprawdza się przy niewymagających zabrudzeniach (np. szklanki po napojach, talerzyki po śniadaniu).
  • NOCNY – jest to długi program w niskiej temperaturze, który dodatkowo ma ograniczone ciśnienie hałasu. Jego atutem jest wyciszona praca w stosunku do standardowych programów w zmywarkach.

Oczywiście na tym programy się nie kończą. Niemal każdy producent oferuje kilka innych, jak np. garnki, samooczyszczanie, party, płukanie wstępne, odkażanie.

SPOSÓB MYCIA SZTUĆCÓW

Przed zakupem zmywarki do zabudowy warto sprawdzić, w jaki sposób odbywa się zmywanie sztućców. Dostępne są różne opcje, choć najpopularniejsze z nich to szuflada i koszyczek. Pierwsza opcja wymaga precyzji w układaniu, ale użytkownicy są zgodni, że sztućce wychodzą ze zmywarki naprawdę czyste. Druga opcja jest mniej wymagająca – wystarczy włożyć sztućce do koszyczka, a te zostaną umyte, jak inne naczynia.

FUNKCJE DODATKOWE

Choć są dodatkowe, to czasem wręcz niezbędne. Do takich należy zaliczyć np. automatyczne otwieranie drzwiczek zmywarki po zakończonym cyklu zmywania. Kolejną opcją jest Asystent Dozowania, czyli rozwiązanie umożliwiające optymalizację działania tabletek do mycia naczyń. Tabletka trafia wówczas do specjalnego pojemnika w górnym koszu i sukcesywnie, w sposób kontrolowany, jest rozpuszczana. Dostosowanie parametrów zmywania do wielkości i poziomu zabrudzenia załadunku – to praktyczna i ekonomiczna funkcja (np. w modelach Bosch nosi nazwę AquaSensor). Dzięki tej funkcji ilość i temperatura wody oraz czas mycia zostają dostosowane do poziomu zabrudzenia naczyń. Warto sprawdzić też zabezpieczenia, np. przed zalaniem czy przepięciem. Funkcji jest znacznie więcej – warto sprawdzić je w specyfikacji danego urządzenia, ponieważ właściwie każdy producent wdraża swoje własne technologie i rozwiązania.

Zmywarki do zabudowy do 2000 zł – polecane modele

Zmywarka do zabudowy Beko DIN28425

Nasze zestawienie zmywarek do zabudowy otwiera produkt marki Beko, który wyróżnia się szczególnie cichą pracą – nie przekracza poziomu 46 dB. Z tego względu został wyposażony w specjalny wskaźnik LED, dający znać o zakończeniu cyklu, umieszczony w podstawie urządzenia.

Sprzęt jest wyjątkowo pojemny, ponieważ pomieści aż 14 kompletów naczyń. Przy tym gwarantuje niezwykłą wydajność dzięki funkcji Fast+, pozwalającej nawet trzykrotnie skrócić czas mycia. Daje także możliwość zwiększenia przestrzeni, po złożeniu wspornika do talerzy. W ten sposób można prawidłowo umieścić w środku nawet bardzo duże naczynia, garnki czy patelnie.

Zmywarka Beko do zabudowy ma również specjalny, 10-minutowy cykl nagrzewania SteamGloss®, nadający kieliszkom zachwycający blask. Testy wykonane przez zewnętrzne laboratoria udowodniły, że urządzenie zapewnia o 23% bardziej lśniące szkło i o 30% piękniejszą porcelanę. Pozwala więc dbać nie tylko o czystość, lecz także prezencję zastawy.

Zmywarka Bosch SRV4HKX53E

Kolejną świetną zmywarką do zabudowy do 2000 zł jest niezawodny model marki Bosch. Dzięki innowacyjnej technologii ActiveWater gwarantuje idealną czystość przy maksymalnej wydajności i niskim zużyciu wody oraz energii. Sprzęt został tak zaprojektowany, by mógł działać jak najbardziej optymalnie i ekologicznie. Jest to możliwe dzięki m.in. ukierunkowanemu rozprowadzaniu wody, specjalnym filtrom i pompie oraz szybszemu nagrzewaniu. Urządzenie ma też energooszczędny, bezszczotkowy silnik EcoSilence Drive, który emituje hałas na bardzo niskim poziomie.

Ciekawą funkcją tej zmywarki do zabudowy Bosch jest też tzw. Asystent Dozowania, który pomaga w pełni wykorzystać moc stosowanych tabletek do mycia naczyń. Tabletka dostaje się do pojemnika w górnym koszu, w którym stopniowo, dokładnie się rozpuszcza. Dzięki temu detergent zostaje prawidłowo rozpuszczony w wodzie i może zadziałać z pełną siłą, bez zacieków, plam czy osadu.

Świetną opcją jest także Program Auto, który automatycznie dostosowuje temperaturę oraz ilość zużytej wody, w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń. Wbudowane czujniki pomagają dobrać odpowiednie parametry, tak by cykl był jak najskuteczniejszy, a przy tym wydajny.

We wewnętrzu zmywarki znajduje się także tzw. Strefa Intensywna, w której można umieścić najbardziej zabrudzone garnki i patelnie, z podwyższonym ciśnieniem oraz temperaturą wody. W ten sposób podczas jednego cyklu da się myć naczynia o różnych wymaganiach – na górnej szufladzie można ułożyć szło i porcelanę, które będą czyszczone delikatniej.

Ogromną zaletą tej zmywarki do zabudowy jest też to, że szybko przygotowuje naczynia do wyjęcia. Funkcja Suszenie Extra opowiada za podniesienie temperatury końcowego płukania, a także wydłuża czas suszenia. Dzięki temu nawet plastikowe miski, butelki czy talerzyki, które zwykle są nadal mokre po zakończeniu cyklu, są gotowe do odłożenia do szafki czy podania do stołu.

Zmywarki Bosch słyną również ze sprawdzonych zabezpieczeń, które nie dopuszczają do zalania domu. System AquaStop minimalizuje ryzyko wycieku wody, ponieważ w momencie, gdy czujnik wykryje przeciek, urządzenie natychmiast przerywa pracę i odpompowuje wodę przez dwupłaszczyznowy wąż.

Zmywarka Whirlpool WIC3C26F do zabudowy

Niezwykle intuicyjnym, nowoczesnym urządzeniem jest zmywarka Whirlpool z programem 6. zmysł, który automatycznie dobiera ustawienia cyklu do załadunku i jego poziomu zanieczyszczenia. Dzięki niemu zawsze ma się pewność, że sprzęt upora się nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami, przy okazji optymalizując zużycie wody, energii elektrycznej oraz detergentów.

Szczególnie ciekawą funkcją tej zmywarki jest system NaturalDry – urządzenie automatycznie otwiera drzwi w czasie suszenia, tak by trwało krócej. W ten sposób etap ten nie tylko odbywa się szybciej, ale jest przy okazji bardziej ekologiczny. Naczynia wysychają w sposób naturalny, dlatego ogranicza się zużycie prądu.

Ten model zmywarki Whirlpool to doskonały wybór dla osób starających się żyć bardziej eko, ponieważ może zużyć jedynie 9,5 l wody do umycia aż 14 kompletów naczyń. Specjalny zbiornik Green Tank filtruje i przechowuje  wodę z ostatniego płukania, by wykorzystać ją do kolejnego cyklu.

Dodatkowo zmywarka pozwala myć wyłącznie wybrany kosz, dlatego nie trzeba czekać, aż załaduje się ją w pełni. Jeśli chce się tylko szybko umyć naczynia np. po kolacji, wystarczy wybrać daną strefę, a sprzęt w skuteczny, oszczędny i wydajny sposób wyczyści wsad.

Zmywarka do zabudowy Samsung DW60M6050BB/EO 60cm

Nasze zestawienie zmywarek do zabudowy do 2000 złotych zamyka nowoczesny model Samsung, który automatycznie dobiera program na podstawie zabrudzeń. Zestaw innowacyjnych czujników ocenia stan naczyń, a następnie ustala odpowiednią temperaturę, czas oraz ilość detergentu. Co więcej, pełny cykl (wraz z suszeniem) może odbyć się w trybie ekspresowym, już w zaledwie 60 minut. Dzięki temu da się błyskawicznie umyć delikatniej zabrudzone naczynia, np. kubki, talerze i sztućce.

Dodatkowo urządzenie może być wykorzystywane nie tylko wtedy, gdy jest całkowicie zapełnione. Specjalny program dla połowy załadunku pozwala wydajnie wyczyścić tylko dolny kosz. Sprzęt optymalizuje wtedy pobór wody i energii, tak by cały proces trwał najkrócej, a zarazem był jak najbardziej oszczędny – ze względu na wydatki, ale też ekologię.

Ciekawą funkcją dostępną w tym modelu zmywarki Samsung jest również higieniczne płukanie, które pozwala zniszczyć bakterie, wirusy, alergeny itp. Opcja dezynfekcji wydłuża ostatnie płukanie i podwyższa temperaturę wody do 70˚C. Dzięki temu ma się pewność, że wszystko na pewno będzie idealnie czyste i wolne od groźnych mikrobów.

Zmywarki do zabudowy do 2000 złotych w Vobis.pl

Wiesz już, jak wybrać zmywarkę do zabudowy i na jakie parametry zwrócić uwagę. Oprócz tego zaprezentowaliśmy również polecane i chętnie wybierane przez klientów modele w budżecie nieprzekraczającym 2000 złotych. Pamiętaj jednak, że to nie wszystko! Odwiedź stronę Vobis.pl, gdzie czeka na Ciebie jeszcze więcej różnorodnych propozycji wśród których z całą pewnością znajdziesz zmywarkę na miarę swoich potrzeb. A jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy doradców – jesteśmy do usług. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy, jak wybrać zmywarkę do zabudowy, jak i inne produkty z naszej oferty!

Podobne artykuły

AGD

Pralki ładowane od góry – ranking 2023

Pralki ładowane od góry mają wiele zalet. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością – i to nie tylko wśród właścicieli kawalerek. Przymierzasz się do zakupu tego typu sprzętu? Jeśli nie wiesz, jak znaleźć najlepszą pralkę ładowaną od góry do swojego domu, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim nie tylko praktyczne wskazówki zakupowe, ale też zestawienie rekomendowanych modeli. Sprawdź ranking pralek ładowanych od góry 2023 przygotowany przez ekspertów Vobis i wybierz najlepszy sprzęt do swojego domu!

Vobis.pl, 20-04-2023
AGD

Jak wybrać pralkę do małej łazienki?

W wielu domach pomieszczenie przeznaczone na łazienkę ma dość niewielki metraż. Wtedy musi być szczególnie dobrze zorganizowane, ponieważ jest niezwykle ważnym miejscem w domu. Mieszkańcy dbają w nim nie tylko o higienę i urodę, ale też piorą swoje ubrania oraz pościele, zasłony i inne tekstylia użytkowe. Przez to przy kompletowaniu wyposażenia trzeba szczególnie zwrócić uwagę na ergonomię. Podpowiadamy, jak wybrać pralkę do małej łazienki!

Vobis.pl, 06-02-2023
AGD

Ranking odkurzaczy bezworkowych – poznaj najlepsze modele

Chcesz kupić dobry odkurzacz bezworkowy i zastanawiasz się, na jaki model się zdecydować? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze – które parametry mają znaczenie i jakie funkcje są najbardziej przydatne? Nie mogłeś trafić lepiej! W tym artykule znajdziesz zarówno praktyczne wskazówki zakupowe, jak i ranking odkurzaczy bezworkowych – zestawienie najlepszych modeli, przygotowane przez naszych ekspertów. Przeczytaj poradnik i wybierz najlepszy dla siebie sprzęt, dzięki któremu sprzątanie stanie się bajecznie proste!

Vobis.pl, 06-02-2023
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty