Odtwarzacze DVD

wyświetlono 2 z 2 produktów

Widok

PLN

Odtwarzacz DVD LG DP542H czarny

8806087739497, OAVLG-DVD0003

Kategoria: Odtwarzacze DVD

  • Obsługiwane pliki wideo: MPEG4, MPEG 1/2 L2, MPEG2
  • Złącza: USB, Kompozytowe, Audio L/R, HDMI out, Komponentowe, Koaksjalne

188,00 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny

PLN

Kategoria: Odtwarzacze DVD

  • Obsługiwane pliki wideo: MP3, Xvid, DVD-Video

249,00 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny

Wyników na stronie:

Kiedyś odtwarzacze DVD były bardzo popularnymi urządzeniami. Odtwarzacz był nieodłącznym elementem wyposażenia większości domów. Obecnie nie jest już tak bardzo pożądanym urządzeniem. Jednak wciąż wiele osób dalej decyduje się na taki zakup. Bez dwóch zdań jest to klasyka rozwiązań w rozsądnej cenie. W naszym sklepie internetowym Vobis.pl dostępnych jest wiele modeli odtwarzaczy DVD, dzięki którym można stworzyć niezapomniane seanse filmowe dla całej rodziny. 

Odtwarzacz DVD 

Odtwarzacz DVD jest urządzeniem odtwarzającym płyty DVD, które spełniają standardy DVD-Video i DVD-Audio. Większość z nich musi być podłączona do telewizora, jednak są również przenośne odtwarzacze z wbudowanym niewielkim monitorem LCD. Powinien on także odtwarzać dysk DVD w formacie ISO i UDF wersja 1.2 i wysyłać sygnał analogowy przez połączenia composite video, S-Video, SCART lub component video albo cyfrowy przez DVI lub HDMI. Duża część odtwarzaczy pozwala również na odtwarzanie płyt CD, a także zawiera dekoder kina domowego. 

Pierwszy odtwarzacz został stworzony przez Sony Corporation w Japonii we współpracy z Pacific Digital Company ze Stanów Zjednoczonych w 1997 roku. 

Starsze modele odtwarzaczy wysyłały wyłącznie analogowe wideo, nie miało ono najlepszej jakości. Z czasem zostały dodane nowe wejścia i nowe opcje, które polepszyły te urządzenia i ułatwiły korzystanie z nich. 

USB 

Niektóre odtwarzacze posiadają nagrywarkę wideo USB. Oznacza to, że rejestruje wideo w postaci cyfrowej na dysku czy pamięci zewnętrznej USB. Oprócz tego można oglądać różnego rodzaju filmy i seriale z pendrive podłączając go do odtwarzacza. Ponadto można także odtwarzać pliki muzyczne MP4 lub MP3. 

Wtyczka jack 

Jest to wtyczka używana do transmisji sygnałów analogowych, głównie połączeń audio oraz w wersji 6,3 mm w profesjonalnym sprzęcie do przesyłania sygnałów sterujących. Jej pierwotnym zastosowaniem było przełączanie sygnałów telefonicznych. Istnieje kilka typów wtyczek, które różnią się średnicą. Złącze, które znajduje się w odtwarzaczach DVD to 3,5 mm. 

HDMI 

To multimedialny interfejs wysokiej rozdzielczości, który służy do przesyłania cyfrowego, nieskompresowanego sygnału audio i wideo. Ta technologia jest stosowana od roku 2003. Oprócz odtwarzacza DVD, wejście HDMI są wykorzystywane na przykład w konsolach. komputerach i monitorach. 

Złącze ethernet 

Ten rodzaj złącza zapewnia rozwiązania sieciowe, dzięki którym poszczególne urządzenia mogą komunikować się za pomocą wspólnego języka sieciowego - protokołu. Takie rozwiązanie umożliwia połączenie urządzeń z internetem oraz wymianę danych między nimi w sieci LAN. 

Złącze RCA

Jest stosowane w starszych modelach odtwarzaczy, ale dalej można je spotkać. Dźwięk i obraz przesyłany jest za pomocą kabli zakończonych wtyczką cinch. Przydaje się w przypadku starszych modeli telewizorów oraz wtedy, gdy nie można podłączyć złącza HDMI. 

Cyfrowe złącze optyczne (S/PDIF) 

Jest standardem przesyłania sygnałów dźwiękowych, który został rozwinięty przy współpracy SONY i Philips. Pozwala na przesyłanie między dwoma urządzeniami dźwięku zapisanego cyfrowo bez potrzeby konwertowania. 

Płyty DVD 

Nazwa DVD pochodzi od angielskiej nazwy - Digital Versatile Disc, czyli cyfrowy dysk ogólnego przeznaczenia. Jest to nośnik danych, który powstał w 1995 roku. Jego standard zapisu danych opiera się na tej samej zasadzie jak w przypadku CD-ROM, ale mają znacznie większą pojemność, dzięki zwiększeniu gęstości zapisu. Płyty DVD dzielą się na te, które służą tylko do odczytu - DVD-ROM oraz takie, które umożliwiają zapis - DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-RAM. Na samym początku miały one służyć wyłącznie do zapisu wideo, jednak z czasem okazało się, że są doskonałym, uniwersalnym nośnikiem danych. Płyta DVD jest następcą formatu VHS, dodatkowo jako pierwszy dorównał jakością profesjonalnym nośnikom wideo. Do ich produkcji zastosowano dwie warstwy, które są nałożone jedna na drugą i umożliwiają zapis. Płyty DVD muszą zawierać system plików - UDF. Te nośniki danych różnią się w zależności od ilości miejsca jaką dysponują - jest to od 4,7 GB do 17 GB. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odtwarzacza DVD? 

Coraz rzadziej sięgamy po klasyczne płyty DVD, ale wciąż możemy znaleźć wiele zaawansowanych odtwarzaczy. Na początku powinniśmy zastanowić się czy interesuje nas przenośny odtwarzacz czy stacjonarny. Ten pierwszy idealnie się sprawdzi dla osób, które lubią mieć dostęp do swoich ulubionych filmów nawet w podróży. Zintegrowane są z niewielkim ekranem, który służy do wyświetlania multimediów. W tym wypadku warto sprawdzić czy ma on złącze słuchawkowe oraz USB. Przy stacjonarnym odtwarzaczu warto sprawdzić jakie formaty płyt obsługuje. Dodatkowo - formaty audio. W zupełności wystarczą: MP3, WMA, AAC, FLAC i WAV. W obecnych czasach jednym z podstawowych funkcji musi być wsparcie dla Full HD. Możemy również spotkać się z rozdzielczością 4K. Coraz częściej odtwarzacze są wyposażone także w funkcje typowe dla Smart TV. Warto sprawdzić czy urządzenie oferuje: bezprzewodowe połączenie Wi-Fi, DLNA, obsługę HDR, blokadę rodzicielską i obsługę napisów w języku polskim. 

Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty