• AGD

Pralki ładowane od góry – ranking 2023

Vobis.pl, 20-04-2023

Pralki ładowane od góry mają wiele zalet. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością – i to nie tylko wśród właścicieli kawalerek. Przymierzasz się do zakupu tego typu sprzętu? Jeśli nie wiesz, jak znaleźć najlepszą pralkę ładowaną od góry do swojego domu, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim nie tylko praktyczne wskazówki zakupowe, ale też zestawienie rekomendowanych modeli. Sprawdź ranking pralek ładowanych od góry 2023 przygotowany przez ekspertów Vobis i wybierz najlepszy sprzęt do swojego domu!


SPIS TREŚCI

Pralki ładowane od góry ranking 2023

Najlepsza pralka ładowana od góry

Pralki ładowane od góry – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pojemność bębna

Programy

Prędkość wirowania

Klasa energooszczędności

Poziom hałasu

Dodatkowe funkcje

Gabaryty

Pralki ładowane od góry ranking 2023 – zestawienie

Najlepsza pralka ładowana od góry – podsumowanie rankingu


Pralki ładowane od góry ranking 2023

Pralki ładowane od góry to atrakcyjna alternatywa dla klasycznych modeli otwieranych od frontu. Wbrew powielanej jeszcze gdzieniegdzie opinii, nie odbiegają one od nich swoimi możliwościami. Wręcz przeciwnie – decydując się na zakup pralki ładowanej od góry można liczyć na dodatkowe korzyści w postaci oszczędności miejsca, ale nierzadko także i gotówki w portfelu. Z tego też względu, sprzęty tego typu szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, łazienkach oraz wszędzie tam, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.

Obecna oferta rynkowa pralek ładowanych od góry jest bardzo szeroka. Daje to możliwość znalezienia odpowiadającego potrzebom i oczekiwaniom sprzętu, ale też wzbudza wątpliwości. Czym pralki różnią się między sobą, skoro wyglądają niemal identycznie? Jakie parametry mają kluczowe znaczenie? I wreszcie – jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Aby pomóc Ci w wyborze dobrego sprzętu do domu, przygotowaliśmy dla Ciebie specjalne zestawienie - „pralki ładowane od góry ranking 2023” – oraz garść wskazówek zakupowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak znaleźć dla siebie odpowiedni sprzęt!


Najlepsza pralka ładowana od góry

Jak znaleźć najlepszą pralkę ładowaną od góry? Choć na pierwszy rzut oka wydawać się może, że praktycznie większość pralek ładowanych od góry jest taka sama, różnic jest naprawdę sporo. Mowa tu nie tylko o cenie czy marce – przede wszystkim technicznych parametrach. A jak zapewne się domyślasz, to właśnie one mają kluczowe znaczenie dla funkcjonalności sprzętu, wygody i kosztu jej użytkowania, a tym samym Twojego zadowolenia. Obszerna oferta rodzić może szereg pytań. Jak wybrać najlepszą pralkę ładowaną od góry do swojego domu?

Przy zakupie pralki znaczenie ma wiele kwestii. To, jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza, zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań względem sprzętu. Nieco inny model sprawdzi się w domu z dziećmi, nieco inny dla singla mającego pod opieką zwierzaki, jeszcze inny – dla alergika. Niezależnie od indywidualnych wymogów, z pewnością istotne jest to, by zakupiony sprzęt był jak najmniej awaryjny, warty swojej ceny, a przede wszystkim zapewniał efektywną pracę i po prostu dobrze prał pranie. Jak go znaleźć?


Pralki ładowane od góry – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór najlepszej pralki ładowanej od góry może wydawać się trudnym zadaniem – wbrew pozorom nie jest jednak aż tak skomplikowany. Grunt to wiedzieć, czego się szuka i które parametry są istotne.

Nie inaczej jest w naszym rankingu pralek ładowanych od góry 2023 – w nim także czeka na Ciebie wiele różnych sprzętów, odpowiadających na rozmaite potrzeby. Czym mogą różnić się pralki? Zanim przedstawimy Ci zestawienie polecanych sprzętów, omówimy pokrótce najistotniejsze kwestie, które mają znaczenie przy zakupie.


Pojemność bębna

Jak już zostało wspomniane, najlepsza pralka ładowana od góry to ta, która odpowiada na Twoje potrzeby. Kiedy o nie chodzi, nie ulega wątpliwości, że to właśnie pojemność bębna jest jednym z najistotniejszych kryteriów przy wyborze. Trudno oczekiwać, że pralka ładowana od góry z 5 – 6-kilogramowym wsadem sprosta potrzebom dużej rodziny z dziećmi. I w drugą stronę – wyzwaniem dla singla może być szybkie zapełnienie pralki z bardzo dużym bębnem. Zastanawiając się, jaka pojemność będzie najlepsza do Twojego domu, dopasuj ją przede wszystkim pod kątem liczby domowników oraz częstotliwości wykonywania prania.


Programy

Kolejnym ważnym aspektem, kiedy idzie o zakup najlepszej pralki ładowanej od góry, są dostępne programy. Programy te powinny być oczywiście dopasowane do tego, co masz zamiar prać w pralce – różnią się one między sobą chociażby temperaturą wody, długością płukania czy nawet samymi ruchami bębna. Warto zadbać o to, by pralka miała komplet programów podstawowych, najbardziej przydatnych w domach, a tym samym najczęściej wykorzystywanych. Do takich należy z pewnością program dostosowany do bawełny, mieszany czy tzw. szybkie pranie, które skraca czas trwania cyklu do niezbędnego minimum.


Prędkość wirowania

Wywołana do tablicy prędkość wirowania to kolejny ważny parametr, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie pralki ładowanej od góry. Ważne jest przede wszystkim to, aby pralka dawała możliwość kilkustopniowej regulacji tej prędkości. Im większa prędkość, tym oczywiście lepiej odwirowane z wody pranie, ale także większe ryzyko zagnieceń czy nawet uszkodzenia bardzo delikatnych tkanin.


Klasa energooszczędności

Każda pralka ładowana od góry ma klasę energooszczędności, która określa jej wydajność w zakresie między innym zużycia energii elektrycznej czy wody. Klasę tę wyznacza się w zakresie od A do G, gdzie pierwsza litera alfabetu oznacza klasę najwyższą, a zatem najbardziej energooszczędną, natomiast G – najniższą, czyli najmniej korzystną i dla użytkownika, i środowiska. Warto pamiętać, że od 2021 roku obowiązują nowe etykiety – nie znajdziemy już na nich oznaczeń z plusami.


Poziom hałasu

Kolejnym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę przy zakupie pralki ładowanej od góry, jest głośność pracy. Ma on szczególne znaczenie, jeśli wśród domowników znajdują się małe dzieci, pralka stoi w kuchni czy przedpokoju lub po prostu – cenisz sobie ciszę i spokój. Poziom hałasu generowanego przez pralkę w trakcie pracy jest z reguły dość znaczny – zwłaszcza na etapie wirowania. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej tak zwanych cichych sprzętów. Jeśli zależy Ci na tym, by pralka nie zaznaczała swojej obecności w domu zanadto donośnym hałasem, zwróć uwagę na sprzęty generujące nie więcej niż 70 dB.


Dodatkowe funkcje

Nowoczesne pralki ładowane od góry, jak każde inne sprzęty, wyposażane są przez producentów w wiele różnych, dodatkowych funkcji. Mogą one poszerzać zakres możliwości sprzętu, ułatwiać pranie, pomóc w ograniczeniu zużycia energii elektrycznej, wody czy detergentów lub też zwiększać bezpieczeństwo użytkowania. Automatyka wagowa, tryb ECO, redukcja piany, samooczyszczenie bębna, funkcja pary wodnej, blokada panelu sterowania czy zabezpieczenie przed zalaniem – to tylko kilka przykładów funkcji dodatkowych, jakie mogą oferować pralki ładowane od góry.


Gabaryty

Jednym z głównych atutów pralek ładowanych od góry jest ich kompaktowość. Pralki tego typu są zdecydowanie węższe od klasycznych modeli ładowanych od frontu, dzięki czemu wprost idealnie nadają się do kawalerek oraz innych mieszkań z małą łazienką lub kuchnią. Należy jednak przy tym pamiętać, że ich wymiary nie są identyczne. Poszukując najlepszej pralki ładowanej od góry, nie zapomnij o sprawdzeniu prozaicznej kwestii – jej gabarytów – szerokości, głębokości i wysokości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź koniecznie nasze pozostałe poradniki, w których podpowiadamy, jak znaleźć najlepszy sprzęt wielozadaniowy i ten do najmniejszych przestrzeni:


Pralki ładowane od góry ranking 2023 – zestawienie

Zastanawiasz się, która pralka ładowana od góry będzie najlepsza do Twojego domu? Wybór dużego AGD bardzo często rodzi wiele wątpliwości – jego zakup to zawsze pewna inwestycja, która nie tylko pozostawia ślad w domowym budżecie, ale też ma posłużyć przez co najmniej kilka lat. Podjęcia decyzji nie ułatwia też fakt, że oferta dużego AGD jest obecnie naprawdę bardzo szeroka. Jednak bez obaw – przychodzimy z pomocą!

Pralki ładowane od góry ranking 2023 to przygotowane przez naszych ekspertów zestawienie, w którym znajdziesz jedne z najlepszych sprzętów z dostępnej obecnie oferty rynkowej – zebrane w formie wygodnej listy w jednym miejscu. Starannie wyselekcjonowane modele zostały dobrane pod kątem najważniejszych kryteriów technicznych, ale także samego stosunku zapewnianej jakości do ceny oraz opinii użytkowników. Nasi specjaliści dołożyli wszelkich starań, by w rankingu 2023 pralek ładowanych od góry znalazły się sprzęty odpowiadające na różne potrzeby użytkowe z każdej półki cenowej. Mamy więc nadzieję, że znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Przedstawiamy najlepsze pralki ładowane od góry w 2023 roku!


Pralka Top Whirlpool NTDLR7220SSPL/N

Ranking pralek ładowanych od góry otwiera propozycja amerykańskiego producenta Whirlpool. Sprzęt wyróżnia się atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości – w kwocie poniżej 1500 złotych otrzymujemy w pełni funkcjonalną pralkę o maksymalnym wsadzie 7 kg, wyposażoną w praktyczne programy i dodatkowe funkcje, w tym opóźnienie startu pracy czy zabezpieczenie przed dziećmi. Dużym plusem jest łatwa obsługa. Funkcja Drum Up automatycznie ustawia bęben w odpowiedniej pozycji, co pozwala na łatwe wyjmowanie prania. Sterowanie odbywa się przy pomocy pokręteł i przycisków, a ustawione parametry wyświetlane są na czytelnym wyświetlaczu. 


Pralka Top Whirlpool TDLR6030SPL/N

Pozostajemy wśród propozycji amerykańskiej marki. Kolejną propozycją z naszego zestawienia jest model TDLR6030SPL/N. To jedna z najlepszych pralek ładowanych od góry o znakomitych parametrach dla wszystkich osób, które piorą ani zbyt dużo, ani zbyt często. Pralka została wyposażona w 6 kg bęben i szereg zaawansowanych opcji. Na uwagę zasługuje między innymi flagowa technologia marki, czyli 6. Zmysł, która pozwala zaoszczędzić nawet do 50% wody i energii elektrycznej w czasie prania, a ponadto skrócić czas trwania całego cyklu, inteligentnie dopasowując parametry prania do wsadu. Wśród programów znajdziemy m.in. pranie 20°C czy Eco 40-60°C.


Pralka Candy CSTG072DET/1-S 7kg

Żyjesz intensywnie? Zwracasz uwagę na aspekty środowiskowe? A może po prostu szukasz sprawdzonych sposobów na sprytne oszczędzanie? Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć dla siebie najlepszą pralkę ładowaną od góry – polecamy zwrócić Ci uwagę właśnie na ten model! Optymalna pojemność załadunku licząca 7 kg, sprawdzi się znakomicie zarówno dla osoby mieszkającej w pojedynkę, jak i pary. Pralka prezentuje się designersko – charakterystyczna nieco geometryczna konstrukcja wpisuje się świetnie we wnętrza zaaranżowane w nowoczesnym stylu. Pralka ta może jednak pochwalić się nie tylko bardzo przyzwoitym jak na duże AGD wyglądem, ale też inteligentnymi rozwiązaniami – zaawansowanymi czujnikami, które zmniejszają zużycie wody i energii elektrycznej czy sterowaniem z poziomu smartfona przy pomocy aplikacji.


Pralka Top Whirlpool TDLR5030LPL/N

Wśród propozycji pralek ładowanych od góry w rankingu 2023 nie mogło zabraknąć opcji maksymalnie budżetowej i kompaktowej – jednak niemniej użytecznej! Oto sprzęt, który spełni oczekiwania osób o nieco skromniejszych funduszach i ograniczonym metrażu. Pralka o maksymalnym wsadzie 5 kg ma wszystkie, najbardziej niezbędne w każdym domu programy: bawełna 40°, bawełna 60°, syntetyczne 30°, wełna 40°, płukanie + wirowanie, Eco 40-60°, program 20°C. Świetnie sprawdzi się do odświeżania odzieży i tekstyliów wykonanych z różnych materiałów. Warto dodać, że pralka ma zaledwie 40 cm szerokości – zmieści się bez trudu nawet w niewielkiej łazience!


Pralka Candy Smart CSTG 482DVE/1-S 8 Kg

Najlepsza pralka ładowana od góry dla dużej rodziny z dziećmi! Sprzęt ma wszystko, co niezbędne tam, gdzie liczy się dobra wydajność i skuteczność prania. Duży bęben pozwala na jednoczesne wypranie aż 8 kg wsadu, dzięki czemu błyskawicznie poradzisz sobie z szybko piętrzącą się, brudną odzieżą. 17 programów prania ułatwia codzienną pracę i obowiązki – nie musisz zastanawiać się, jak dobrać temperaturę czy samą prędkość wirowania do rodzaju pranych ubrań czy innych tekstyliów. Z pewnością docenisz także dodatkowe funkcje – w tym opóźnienie startu pracy czy możliwość obsługi pralki przy użyciu smartfona.


Pralka Indesit BTWL50300PL/N

Kolejną atrakcyjną opcją, którą polecamy rozważyć, kiedy szukasz małej i funkcjonalnej pralki ładowanej od góry w dobrej cenie, jest model BTWL50300PL/N marki Indesit. Pralka ta została wyposażona w taką samą pojemność bębna jak poprzedniczka – jednorazowo wypierzesz przy jej pomocy 5 kg wsadu. Decydując się na zakup tego modelu, możesz liczyć zarówno na praktyczne programy, jak i atrakcyjne funkcje dodatkowe. Jedną z nich jest opcja Extra Wash, dzięki której z łatwością usuniesz nawet najtrudniejsze plamy ze swoich ubrań – na przykład te z kawy czy czekolady. Chcesz prać eko? Specjalny program Water Balance Plus pomoże Ci zaoszczędzić nawet do 50% energii elektrycznej i 70% wody na jednym cyklu!


Pralka Candy Smart CST27LET/1-S załadunek od góry

Pralki ładowane od góry – ranking 2023 zamyka nowoczesna pralka marki Candy. Jeśli do tej pory robienie prania było dla Ciebie prawdziwą udręką, zapewniamy – zakup tego modelu z pewnością zupełnie odmieni Twoje postrzeganie domowych obowiązków. I to w jakiej cenie! W kwocie około 1000 złotych otrzymujemy kompaktowe i inteligentne duże AGD z wieloma praktycznymi programami i funkcjami dodatkowymi. Do Twojej dyspozycji pozostaje aż 17 specjalnych, zautomatyzowanych programów prania o jasno określonym przeznaczeniu – nie ma tu zatem miejsca na żadną pomyłkę czy złe dopasowanie parametrów do rodzaju pranej odzieży! Nieocenionym wsparciem jest też funkcja inteligentnej kontroli, która dodatkowo ułatwia sterowanie pralką, monitoruje jej pracę, a ponadto pomaga rozwiązywać ewentualne problemy.


Najlepsza pralka ładowana od góry – podsumowanie rankingu

Pralki ładowane od góry to świetna opcja, kiedy masz do dyspozycji ograniczoną przestrzeń lub budżet. Kompaktowe gabaryty pozwalają na zaoszczędzenie do nawet kilkunastu centymetrów, co na małym metrażu potrafi zrobić naprawdę sporą różnicę. Pralki ładowane od góry wypadają też z reguły znacznie korzystniej niż te ładowane od frontu pod względem ceny. Dzięki temu bardzo często okazuje się, że nawet przy mniejszych funduszach, można liczyć na zakup naprawdę atrakcyjnego i funkcjonalnego modelu.

Wybór sprzętów jest niemały. Mamy więc nadzieję, że nasz ranking pralek ładowanych od góry 2023 okazał się dla Ciebie przydatny i pomógł w znalezieniu odpowiedniego urządzenia. Pamiętaj, że wszystkie zaprezentowane w zestawieniu modele czekają na Ciebie na Vobis.pl. Miej też na uwadze, że to tylko namiastka pełnej oferty naszego internetowego sklepu! Już teraz zachęcamy Cię serdecznie do sprawdzenia pozostałych pralek ładowanych od góry – mając na uwadze nasze wskazówki i dostępne na stronie filtry łatwo odszukasz modele najlepiej odpowiadające na Twoje oczekiwania.

Nie możesz zdecydować się, jaki sprzęt wybrać? A może masz inne pytania? Skontaktuj się z naszymi specjalistami – z przyjemnością rozwieją oni Twoje wątpliwości i pomogą w znalezieniu najlepszej pralki ładowanej od góry do Twojego domu!

Podobne artykuły

AGD

Ranking odkurzaczy bezworkowych – poznaj najlepsze modele

Chcesz kupić dobry odkurzacz bezworkowy i zastanawiasz się, na jaki model się zdecydować? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze – które parametry mają znaczenie i jakie funkcje są najbardziej przydatne? Nie mogłeś trafić lepiej! W tym artykule znajdziesz zarówno praktyczne wskazówki zakupowe, jak i ranking odkurzaczy bezworkowych – zestawienie najlepszych modeli, przygotowane przez naszych ekspertów. Przeczytaj poradnik i wybierz najlepszy dla siebie sprzęt, dzięki któremu sprzątanie stanie się bajecznie proste!

Vobis.pl, 06-02-2023
AGD

Jak wybrać pralkę do małej łazienki?

W wielu domach pomieszczenie przeznaczone na łazienkę ma dość niewielki metraż. Wtedy musi być szczególnie dobrze zorganizowane, ponieważ jest niezwykle ważnym miejscem w domu. Mieszkańcy dbają w nim nie tylko o higienę i urodę, ale też piorą swoje ubrania oraz pościele, zasłony i inne tekstylia użytkowe. Przez to przy kompletowaniu wyposażenia trzeba szczególnie zwrócić uwagę na ergonomię. Podpowiadamy, jak wybrać pralkę do małej łazienki!

Vobis.pl, 06-02-2023
AGD

Czym się kierować przy wyborze płyty gazowej do zabudowy?

Płyty gazowe goszczą w wielu kuchniach. Można dzięki nim gotować, smażyć, podgrzewać. Wybór odpowiedniej nie jest jednak prostym zadaniem, ponieważ w ofercie znajdziemy wiele różnych wariantów. Czym się kierować przy wyborze płyty gazowej do zabudowy? Jaka będzie odpowiednia do Twojej kuchni? Jakie modele są najchętniej wybierane przez Klientów? Sprawdź!

Vobis.pl, 03-02-2023
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty