• Laptopy
 • Komputery

Jak wybrać mysz bezprzewodową?

Vobis.pl, 06-02-2023

Myszy bezprzewodowe cieszą się dużą popularnością – zarówno wśród użytkowników laptopów, jak i komputerów stacjonarnych. Nic dziwnego! Urządzenia nie odstają swoimi parametrami od gryzoni elektronicznych z kablem, a zapewniają większą wygodę i mobilność. Jak wybrać mysz bezprzewodową? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Przeczytaj poradnik ekspertów Vobis.pl i wybierz model skrojony na miarę Twoich potrzeb! 


SPIS TREŚCI

Jak wybrać mysz bezprzewodową?

Wybór myszy bezprzewodowej – kiedy warto?

Jak wybrać mysz bezprzewodową?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszy bezprzewodowej?

Jaka mysz bezprzewodowa do pracy przy komputerze?

Jak wybrać mysz bezprzewodową do gamingu?

Jaką mysz bezprzewodową wybrać? Polecane modele

Mysz bezprzewodowa – jak wybrać: podsumowanie


Wybór myszy bezprzewodowej – kiedy warto?

Mysz bezprzewodowa czy przewodowa – która lepsza do obsługi komputera? Choć obecnie na rynku nie brakuje zarówno laptopów z ekranem dotykowym, jak i klasycznych modeli z touchpadem, pytania tego typu wciąż wyrastają jak grzyby po deszczu na rozmaitych forach i grupach dyskusyjnych. Nic dziwnego – nie każdy lubi korzystać z komputera przy pomocy gładzika. Dla jednych osób jego obsługa jest niewygodna i uciążliwa, dla innych mało precyzyjna. Ponadto touchpad to atrybut przede wszystkim laptopów – a nie należy zapominać, że wciąż w użytku pozostają klasyczne, znane nam od lat pecety. I to wcale nie tak małym, bo użytkownicy stacjonarnych komputerów to całkiem pokaźna grupa.


Czy warto decydować się na wybór myszy bezprzewodowej? Jeśli cenisz sobie wygodę, mobilność i brak ograniczeń – zdecydowanie tak. I to niezależnie od tego, czy pracujesz na notebooku, ultrabooku, klasycznym laptopie czy stacjonarnym PC, szukasz akcesorium do codziennego użytku, gamingu, pracy biurowej czy profesji, która wymaga niezawodnego działania i wysokiej precyzji. Nowoczesne bezprzewodowe myszy nie ustępują swoimi możliwościami tradycyjnym modelom podłączanym do komputera przy pomocy kabla i bez problemu sprawdzą się i do wielogodzinnej pracy, i bardziej wymagających zadań.


Mysz bezprzewodowa zapewni komfort korzystania z komputera w różnych sytuacjach i bezcenną mobilność. Docenią ją zarówno osoby często podróżujące, pracujące w różnych miejscach, jak i te korzystające z laptopa stacjonarnie – brak kabla zagwarantuje pełną swobodę ruchów, a ponadto sprawi, że stanowisko komputerowe będzie wyglądało jeszcze bardziej estetycznie. Mysz bezprzewodowa pozwoli też na wygodną, zdalną obsługę sprzętu – np. w sytuacji, gdy laptop podłączany jest do telewizora za pośrednictwem HDMI.


Oczywiście mysz bezprzewodowa nie jest zarezerwowana wyłącznie dla laptopów. Jej zakup może też być strzałem w dziesiątkę w przypadku użytkowników peceta. Bezprzewodowy gryzoń pozwala raz na zawsze zapomnieć o plączącym się kablu między nogami kablu czy trudnościach z podłączeniem myszki w sytuacji zbyt odlegle usytuowanego komputera.

Sprawdź też artykuł: Laptop się zawiesza – sprawdź najpopularniejsze przyczyny


Jak wybrać mysz bezprzewodową?

Mysz bezprzewodowa to urządzenie, które powstało z myślą o zapewnieniu jeszcze bardziej wygodnej i mobilnej obsługi komputera. Może stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnych gryzoni elektronicznych podłączanych przy pomocy kabla. Znakomicie sprawdzi się niezależnie od sprzętu, do jakiego ma zostać podłączona, przeznaczenia, wieku, preferencji czy zaawansowania użytkownika. Klucz to zakup właściwego modelu – a tych na rynku nie brakuje. Szeroka oferta, choć daje możliwość znalezienia odpowiedniego sprzętu, rodzi mnóstwo pytań. Jak wybrać mysz bezprzewodową? Czym kierować się przy zakupie i na które parametry szczególnie zwrócić uwagę? Jaką mysz bezprzewodową wybrać do standardowego użytku, która nie zawiedzie w trakcie grania w gry, a która zapewni komfort w trakcie wielogodzinnej pracy przy komputerze? Aby pomóc Ci w selekcji rynkowej oferty i znalezieniu dobrego urządzenia w wyznaczonym budżecie, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek zakupowych. Zerknij na nasze podpowiedzi i dowiedz się, jak wybrać dobrą mysz bezprzewodową!


Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszy bezprzewodowej?

 • INTERFEJS

Choć może nie jest to kwestia mająca kluczowe przełożenie na użytkowanie, tak jej właściwe dopasowanie jest niezbędne do tego, by w ogóle przejść do dalszego rozpatrywania pozostałych parametrów. Interfejs określa sposób, w jaki mysz bezprzewodowa jest w stanie połączyć się z komputerem. Może to zrobić za pośrednictwem komunikacji bezprzewodowej, np. sparować się przez Bluetooth lub przy pomocy specjalnego nano odbiornika USB, wkładanego do slotu komputera lub laptopa. Jak wybrać dobrą mysz bezprzewodową? Upewnij się, że sprzęt, który posiadasz jest kompatybilny w zakresie komunikacji z upatrzonym modelem – sprawdź dostępne porty oraz rodzaje i standardy obsługiwanej łączności bezprzewodowej.


 • SENSOR

Sensor to ta część myszy bezprzewodowej, która umożliwia odwzorowanie fizycznego ruchu myszką na ekranie w postaci cyfrowego ruchu kursora. Obecnie w urządzeniach stosuje się głównie dwa ich rodzaje. Sensor optyczny opiera swoje działanie na diodach LED, sensor laserowy, jak sama jego nazwa wskazuje, wiązce lasera. Jaką mysz bezprzewodową wybrać? Do głównych zalet modelu optycznego należą dobra praca na zróżnicowanym podłożu, niskich wartościach DPI, długa żywotność i łatwe czyszczenie. Mocny atut myszy z sensorem laserowym? Perfekcja w zakresie precyzji ruchu.


 • ROZDZIELCZOŚĆ

Kolejnym ważnym parametrem, jaki należy rozpatrzyć przy wyborze myszy bezprzewodowej, jest rozdzielczość urządzenia. W specyfikacji urządzeń często określa się ją przy pomocy skrótu DPI. Im wyższa rozdzielczość, tym większa czułość ruchu myszki komputerowej i płynność jej ruchu.


 • ZASIĘG I CZAS PRACY

Podobnie jak każde inne urządzenie działające w oparciu o wbudowany akumulator, także i bezprzewodowa mysz komputerowa ma ograniczony czas pracy. Kwestii tej nie można absolutnie pominąć, podobnie zresztą jak sprawdzenia, ile wynosi pole widzenia danego modelu. W końcu, cóż po świetnym sprzęcie, gdy jego zasięg jest na tyle ograniczony, że skutecznie uniemożliwia Ci wygodną pracę bądź też, gdy akumulator wystarcza na zaledwie 2–3 godziny użytkowania?


 • BUDOWA MYSZKI

Jak wybrać dobrą mysz bezprzewodową? Warto pamiętać, że znaczenie dla użytkowania i wygody pracy mają nie tylko techniczne parametry, lecz także sama konstrukcja urządzenia i jego gabaryty. Ergonomiczna mysz bezprzewodowa to podstawa komfortowej i zdrowej dla nadgarstków pracy ze sprzętem – zwłaszcza gdy przed ekranem spędzasz na co dzień wiele godzin. Jak wybrać dobrą myszkę bezprzewodową? Kwestia ta jest dość mocno zindywidualizowana. Ważne jest nie tylko to, by mysz odpowiadała wielkości Twojej dłoni, ale by była odpowiednio wyprofilowana i pasowała do niej swoim kształtem. Nie bez znaczenia jest także preferowany sposób chwytu – w tym to, którą dłonią (prawą czy lewą) obsługujesz sprzęt. W sprzedaży dostępne są zarówno modele przeznaczone dla prawo-, jak i leworęcznych oraz myszki uniwersalne, modele o ultralekkich i masywnych gabarytach, konstrukcjach prostych i minimalistycznych, aż po te najbardziej fantazyjne z masą konfigurowalnych przycisków i dodatkowych podpórek na palce.


 • DODATKOWE UDOGODNIENIA

Nowoczesne myszy bezprzewodowe, podobnie jak inne peryferia komputerowe, mogą posiadać dodatkowe funkcjonalności i udogodnienia, na przykład:

 • atrakcyjne wizualnie podświetlenie RGB,
 • antypoślizgową nawierzchnię,
 • teflonowe ślizgacze,
 • wskaźnik naładowania baterii,
 • opcję szybkiego ładowania,
 • wbudowaną pamięć czy
 • możliwość ładowania w czasie użytkowania.

Jedną z bardziej przydatnych, zwłaszcza jeśli poszukiwany jest sprzęt do gamingu czy na użytek biznesowy, jest technologia wspierająca stabilność połączenia. Choć dedykowane graczom sprzęty są coraz to lepiej dopracowywane, opcja ta z pewnością się przyda – w końcu lepiej dmuchać na zimne. Inną praktyczną funkcją jest regulacja rozdzielczości i raportowania, umożliwiająca na zaawansowaną modyfikację parametrów pracy myszki, adekwatnie do aktualnych potrzeb.


Jaka mysz bezprzewodowa do pracy przy komputerze?

Jak wybrać mysz bezprzewodową do pracy przy komputerze? Codzienne, wielogodzinne użytkowanie standardowej myszy komputerowej sprawia, że bardzo często nadgarstek pozostaje w nienaturalnej, wykrzywionej pozycji przez długi czas, co znacząco go obciąża. Prowadzić to może do wielu niekorzystnych powikłań – od początkowego dyskomfortu, aż po przedłużający się ból, mrowienie dłoni i drętwienie palców, a nawet doprowadzić do pojawienia się zespołu cieśni nadgarstka. Jaką myszkę bezprzewodową wybrać, by temu zapobiec? Ważny jest odpowiedni jej dobór pod względem wyprofilowania – mysz powinna układać dłoń w naturalnej pozycji. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza tzw. myszy wertykalne.


Jak wybrać mysz bezprzewodową do gamingu?

Gaming rządzi się swoimi prawami. Jak się jednak okazuje, nawet one mogą się zmieniać. Choć jeszcze do niedawna jedynym akceptowalnym i poważanym rozwiązaniem w środowisku graczy były myszki przewodowe, tak dziś sytuacja ta diametralnie uległa przeobrażeniu. Producenci sprzętu gamingowego, w tym także marki uznane w e-sporcie, takie jak Logitech G, SteelSeries, Corsair, Roccat czy Tracer już dawno wprowadziły do swojego portfolio peryferyjnych urządzeń gryzonie elektroniczne bez kabla. Jak wybrać mysz bezprzewodową do grania? Jedną z ważniejszych kwestii jest dopasowanie jej do samego gatunku gry. Wszędzie tam, gdzie liczy się zręczność, dynamika i szybki czas reakcji, sprawdzą się modele laserowe o wyższym DPI, tam, gdzie celność i precyzja – bezprzewodowe myszy optyczne nieprzekraczające poziomu 1000 DPI. Ważne jest też odpowiednie wyprofilowanie i oczywiście obecność programowanych przycisków – w końcu kluczowa sprawa to bycie zawsze o krok przed przeciwnikiem.

Sprawdź też artykuł: Fortnite – pad czy klawiatura? Na czym lepiej grać?


Jaką mysz bezprzewodową wybrać? Polecane modele

Uniwersalna mysz bezprzewodowa Microsoft z czterema przyciskami i rolka przewijania, przeznaczona zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Niezwykle komfortowa w użytku, lekka i kompaktowa, doskonale sprawdzi się do codziennego, standardowego użytku – przeglądania stron internetowych, pracy z dokumentami. Znakomicie uzupełni środowisko peryferyjne PC i laptopa, łącząc się z nimi przy pomocy bezprzewodowej komunikacji w standardzie Bluetooth 5.0 LE lub z pomocą wygodnego przycisku Swift Pair (komputery z Windows 10).


Zastanawiasz się, jak wybrać bezprzewodową mysz gamingową lub do wielogodzinnej pracy przy komputerze? Tam, gdzie liczy się dokładność i szybki czas reakcji nie zawodzi Logitech MX Master 3S! Jeśli możesz pozwolić sobie na większy wydatek, zwróć na nią uwagę. Mistrzowska precyzja śledzenia ruchu to zasługa zaawansowanego, czułego sensora 8000 DPI. Dużym atutem jest możliwość jego regulacji i dopasowania – czy do sposobu pracy, czy też samej rozdzielczości monitora – a ponadto płynna, niezakłócona praca na różnych powierzchniach – nawet szkle. Ergonomiczna konstrukcja sprawia, że nawet jej wielogodzinne użytkowanie jest niesłychanie komfortowe. Za imponującą dynamiką przewijania stoi innowacyjne, bezszelestne elektromagnetyczne kółko przewijania wsparte technologią MagSpeed.


Wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć również budżetowej propozycji marki! Model ten kupisz już za mniej niż 100 zł. W parze z atrakcyjną ceną idzie bardzo przyzwoita jakość. Precyzyjny sensor optyczny, zapewnia płynne śledzenie ruchu i niezakłóconą pracę w polu widzenia nawet do 10 metrów. Podłączenie myszy do komputera jest banalnie proste – wystarczy podpiąć jej nadajnik do slotu USB. Model jest kompatybilny z wszystkimi środowiskami – Windows, macOS, Chrome Os czy Linux. Możesz z niej z powodzeniem korzystać nawet po wymianie sprzętu!


Wysokiej jakości bezprzewodowa mysz komputerowa, powstała z myślą o zapewnieniu wysokiej ergonomii i wydajności pracy. Doskonałe wyprofilowanie sprawia, że świetnie leży w dłoni i nie obciąża nadgarstka. Optyczne śledzenie ruchu zapewnia wysoką precyzję odwzorowania w ruchu kursora na ekranie, co w połączeniu z 1000 DPI znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędna jest mistrzowska dokładność – czy to w grach, czy projektach graficznych. Dużym atutem są programowalne przyciski oraz bardzo żywotna bateria.


Lekka i przyjemna w wizualnym odbiorze, bezprzewodowa mysz komputerowa. Znakomita zarówno do codziennego standardowego użytku, jak również pracy biurowej czy grania w gry. Posiada ergonomiczną budowę i dodatkowe wsparcie dla kciuka, co zapobiega pojawieniu się nieprzyjemnych dolegliwości w czasie dłuższego użytkowania. Jej rozdzielczość wynosi 1000 DPI, z kolei pole widzenia aż 10 metrów. Mysz została wyposażona w 5 przycisków – w tym również tych z funkcją programowania.


Mysz bezprzewodowa – jak wybrać: podsumowanie

Choć obsługiwany dotykowo sprzęt komputerowy stanowi pokaźną część rynku, tradycyjne rozwiązania nie odchodzą w niepamięć.  Elektroniczne gryzonie wciąż zdają się być nie do wygryzienia – korzystają z nich zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i laptopów. Myszy bezprzewodowe to rozwiązanie cieszące się szczególną popularnością wśród tzw. akcesoriów wskazujących. Trudno się dziwić – brak konieczności łączenia ze sobą dwóch urządzeń przy pomocy długiego kabla zapewnia zdecydowanie większą wygodę i mobilność. Ponadto, pozwala na zdalną obsługę komputera – nawet ze znacznej odległości dochodzącej do kilku metrów. Jednocześnie, bezprzewodowe myszy w zasadzie zupełnie nie odstają swoimi możliwościami od tradycyjnych gryzoni z przewodem. Najlepszym tego dowodem może być fakt, że znajdują one swoje zastosowanie również tam, gdzie kwestie techniczne mają szczególne znaczenie – między innymi w gamingu czy grafice komputerowej.


Decyzja o tym, jaką mysz bezprzewodową wybrać, powinna być podyktowana nie tylko ceną, marką czy wyglądem. Rynek peryferii komputerowych jest bardzo obszerny i zróżnicowany przede wszystkim pod kątem parametrów technicznych. Oczywiście nie bez powodu – różne zastosowania, ale też potrzeby czy preferencje, wymagają nierzadko odmiennego zestawu cech myszy bezprzewodowej – innego sensora, rozdzielczości czy rodzaju i liczby przycisków. To w końcu one przekładają się na użytkowanie, komfort pracy ze sprzętem, a co za tym idzie ogólne zadowolenie. Szeroki wybór daje możliwość znalezienia rozwiązania dopasowanego do różnych potrzeb użytkowych. Należy jednak wiedzieć, jak wybrać mysz bezprzewodową – na co zwrócić uwagę przy zakupie i które parametry są najbardziej istotne. Biorąc pod uwagę powyższe, mamy więc nadzieję, że z pomocą naszego poradnika wybór nowego sprzętu nie sprawi Ci żadnego problemu, a przede wszystkim spełni Twoje oczekiwania.


Wszystkie myszy bezprzewodowe, jakie znalazły się w artykule, znajdziesz oczywiście w internetowym sklepie Vobis.pl. Jeśli któraś z naszych rekomendacji przypadła Ci do gustu, już teraz serdecznie zapraszamy Cię na zakupy. Miej też na uwadze, że produkty z zestawienia stanowią zaledwie wycinek naszej pełnej oferty. Jeśli zatem żaden z nich nie trafił w 100% w Twoje oczekiwania, koniecznie zerknij na pozostałe propozycje z asortymentu – czeka na Ciebie mnóstwo znakomitych urządzeń w atrakcyjnych cenach, między innymi od takich producentów, jak  Logitech, Trust, Natec, Microsoft, Dell, Apple, Tracer, Lenovo, HP, Razer, Corsair, Hama, Roccat, Acer, Xiaomi, Genesis i wielu innych.

 

Masz pytania odnośnie zakupów w naszym sklepie lub konkretnego produktu? Wahasz się między modelami i nie wiesz, na co się zdecydować? Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza, maila lub telefonu – z przyjemnością doradzimy i pomożemy przy wyborze najlepszej myszki bezprzewodowej!

Podobne artykuły

Komputery

Jaki wpływ na gry ma dysk SSD?

Współczesne tytuły gier są niesamowicie rozbudowane i zaawansowane, przez co zajmują wiele miejsca na dysku i mają wysokie wymagania sprzętowe. Niektóre gry mogą nie działać w pełni lub w ogóle nie włączać się na urządzeniach, które są za słabe. Spore znaczenie ma tutaj zastosowany dysk. W tym artykule podpowiadamy, jaki wpływ na gry ma dysk SSD. Omawiamy, jak działa dysk SSD i jaki model kupić, gdy chcesz go wykorzystywać do gier. Sprawdź nasz poradnik!

Vobis.pl, 06-02-2023
Komputery

Skanery - jaki wybrać?

Skaner to dziś nie tylko urządzenie biurowe - wiele osób posiada ten sprzęt również w domu, dzięki czemu wszystkie dokumenty czy zdjęcia może trzymać także na dysku swojego komputera. Pomimo tego, że smartfony robią dobre jakościowo zdjęcia i mogą posłużyć, w celu wysłania na przykład papierowej faktury pocztą e - mail, nie zastąpią jakości i możliwości prawdziwego skanera. W jaki sposób wybrać najodpowiedniejsze urządzenie tego typu? Jakie będzie lepsze do domu, a jakie do biura?

Vobis.pl, 21-05-2021
Komputery

Która matryca w monitorze będzie najlepsza?

Wybór monitora, jak każdego innego urządzenia, powinien być podyktowany przede wszystkim osobistymi potrzebami i preferencjami jego użytkownika. W pierwszej chwili zwracamy zazwyczaj uwagę na jego rozmiar i rozdzielczość, cenę oraz wygląd zewnętrzny. To, czemu jeszcze powinniśmy się przyjrzeć, zwłaszcza, gdy szukamy profesjonalnego sprzętu, to z pewnością odwzorowanie kolorów, wyrazisty kontrast, czas reakcji oraz kąty widzenia. Te parametry zależą od zastosowanej matrycy - zwykle jest to VA, IPS bądź też TN. Każdy z wymienionych rodzajów ma inne cechy, dlatego też dobrze sprawdzają się przy różnego typu zastosowaniach.

Vobis.pl, 21-04-2021
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

  Proponowane produkty