• AGD

Ranking odkurzaczy bezworkowych – poznaj najlepsze modele

Vobis.pl, 06-02-2023

Chcesz kupić dobry odkurzacz bezworkowy i zastanawiasz się, na jaki model się zdecydować? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze – które parametry mają znaczenie i jakie funkcje są najbardziej przydatne? Nie mogłeś trafić lepiej! W tym artykule znajdziesz zarówno praktyczne wskazówki zakupowe, jak i ranking odkurzaczy bezworkowych – zestawienie najlepszych modeli, przygotowane przez naszych ekspertów. Przeczytaj poradnik i wybierz najlepszy dla siebie sprzęt, dzięki któremu sprzątanie stanie się bajecznie proste!

 

SPIS TREŚCI

Ranking odkurzaczy bezworkowych – poznaj najlepsze modele

Odkurzacze bezworkowe – ranking najlepszych modeli

Zestawienie odkurzaczy bezworkowych – na co zwrócić uwagę?

RODZAJ ODKURZACZA

POJEMNOŚĆ POJEMNIKA

MOC SILNIKA

TYP FILTRA

AKCESORIA

ZASIĘG I CZAS PRACY

POZIOM HAŁASU

DODATKOWE FUNKCJE/OPCJE

KONSTURKCJA

Ranking odkurzaczy bezworkowych – polecane modele

Podsumowanie rankingu odkurzaczy bezworkowych


Odkurzacze bezworkowe – ranking najlepszych modeli

Odkurzacz to urządzenie niezbędne w każdym domu. Jeśli dni Twojego starego sprzętu są już policzone, odkurzacz zdążył już ulec awarii bądź sprzątanie za jego pomocą jest dla Ciebie prawdziwą męczarnią i nie spełnia on Twoich oczekiwań – przychodzimy z pomocą! Ranking odkurzaczy bezworkowych i nasze wskazówki pomogą Ci w znalezieniu jakościowego sprzętu w dobrej cenie, dopasowanego do Twoich oczekiwań i potrzeb. Wybór małego i dużego AGD jest obecnie bardzo szeroki – z pewnością znajdziesz więc odpowiedni dla siebie model.

Odkurzacze bezworkowe mają wiele zalet. Technologia cyklonowa sprawia, że działają bardzo efektywnie, nawet na trudnych powierzchniach. Są też ekonomiczne i wygodne w obsłudze – brud zbierany jest do zbiornika, dzięki czemu nie musisz wydawać pieniędzy na zakup worków, szukać ich po sklepach, ani też w ogóle o nich pamiętać. Sprzęt zawsze gotowy jest do pracy – w razie zapełnienia pojemnika wystarczy po prostu opróżnić jego zawartość do kosza. Szeroki przedział cenowy sprawia, że praktycznie każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie sprzęt w wyznaczonym budżecie. Modele z różnej półki cenowej znalazły się także w naszym rankingu bezworkowych odkurzaczy!

Sprawdź też artykuł: Jaki odkurzacz kupić?


Zestawienie odkurzaczy bezworkowych – na co zwrócić uwagę?

Potrzeby użytkowe i oczekiwania wobec sprzętu mogą być naprawdę różne. Fakt ten uwzględniliśmy oczywiście w naszym rankingu odkurzaczy bezworkowych. W zestawieniu umieściliśmy modele nie tylko z różnej półki cenowej, ale przede wszystkim o różnych parametrach i funkcjach. Wszystkie propozycje łączy jedno – atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Aby pomóc ci w znalezieniu odpowiedniego sprzętu, podpowiadamy, które kwestie mają szczególne znaczenie przy wyborze. Zapoznaj się ze wskazówkami, nim przejdziesz do rankingu bezworkowych odkurzaczy – dzięki temu od razu będziesz wiedzieć, czego szukasz!


RODZAJ ODKURZACZA

W kategorii bezworkowych odkurzaczy dostępne są różne rodzaje urządzeń. Metoda gromadzenia zebranych w trakcie sprzątania zanieczyszczeń – czy do worka, czy pojemnika – to tylko jeden z parametrów, za pomocą którego określa się dostępne na rynku sprzęty. I tak, odkurzacz bezworkowy może być zarówno tradycyjny, poziomy, jak i pionowy. Bez worka mogą także działać kompaktowe odkurzacze ręczne, jak i duże odkurzacze przemysłowe, a ponadto odkurzacze piorące czy z filtrem wodnym. To, jaki rodzaj odkurzacza będzie najlepszy, jest mocno indywidualna kwestią, a wybór powinien być odpowiednio dopasowany do konkretnych potrzeb i oczekiwań.


POJEMNOŚĆ POJEMNIKA

Aby sprzątanie przebiegało efektywnie, ważne jest, by odkurzacz posiadał odpowiednio pojemny zbiornik na zbierane zanieczyszczenia. Warto pamiętać, że jego wielkość przekłada się na gabaryty sprzętu. Pojemność pojemnika najlepiej dobrać do metrażu lokum, w którym sprzęt ma być użytkowany. Nie bez znaczenia jest także częstotliwość odkurzania – przykładowo, jeśli masz w domu zwierzęta lub małe dzieci, prawdopodobnie niezbędny będzie wybór tego większego. Do kawalerki i mniejszych mieszkań z powodzeniem sprawdzić się mogą odkurzacze bezworkowe ze zbiornikiem 1–1,5 l. W przypadku większych powierzchni, warto postawić na model z pojemnikiem 2 l lub większym – zbyt mały szybko się zapełni i będzie trzeba go często opróżniać, nawet w trakcie odkurzania. W naszym rankingu odkurzaczy bezworkowych znajdziesz różne propozycje – zarówno większe, jak i mniejsze modele.


MOC SILNIKA

Jeden z ważniejszych parametrów przy wyborze odkurzacza. Przełoży się na siłę ssania, a tym samym wydajność sprzętu i efektywność sprzątania. Ponadto, wpłynie też czas nieprzerwanej pracy – innymi słowy na to, jak długo, bez ustanku, będzie mógł być użytkowany odkurzacz bez ryzyka przegrzania. Urządzenia mocniejsze są też z reguły mniej awaryjne i bardziej żywotne. Do sprzątania twardych powierzchni, paneli czy płytek, dobrze sprawdzić się może odkurzacz już w granicach mocy 500 W. Wykładziny i dywany, zwłaszcza przy zwierzętach, wymagają mocniejszych urządzeń – minimum 700 W.


TYP FILTRA 

Rodzaj zastosowanego filtra w odkurzaczu przekłada się na skuteczność zatrzymania zanieczyszczeń i jakość wypuszczanego powietrza, a tym samym zdrowie domowników. Parametr ten jest szczególnie istotny zwłaszcza w przypadku osób mających problemy z układem oddechowym – np. alergików czy astmatyków – oraz w przypadku posiadania zwierząt. Różne filtry odznaczają się różną skutecznością w wyłapywaniu zanieczyszczeń. Zdecydowanie najlepiej radzą sobie w tej kwestii filtry HEPA13 i HEPA14 – znajdziesz je także w wielu urządzeniach z naszego rankingu bezworkowych odkurzaczy. Zdolne do przechwytywania nawet mikroskopijnych cząstek, zapewniają niemal doskonałą jakość wypuszczanego powietrza.


AKCESORIA

A przede wszystkim końcówki robocze, jakie znajdziesz w zestawie z odkurzaczem. Temat akcesoriów to kwestia często pomijana – zwykle skupiamy się przede wszystkim na parametrach samego sprzętu. A to właśnie końcówki robocze decydują w dużej mierze o tym, co możesz w ogóle odkurzyć, ile czasu zabierze Ci sprzątanie oraz czy praca z danym sprzętem będzie wygodna. Podstawa to szczotka uniwersalna i do parkietów oraz ssawka szczelinowa.


ZASIĘG I CZAS PRACY

W naszym rankingu odkurzaczy bezworkowych znajdziesz sprzęty o różnych parametrach również pod względem sposobu zasilania – a co za tym idzie, oferowanego zasięgu i czasu pracy. Jeśli decydujesz się na model bezprzewodowy, sprawdź, jak długo sprzęt będzie mógł pracować na jednym ładowaniu. Wybierając model zasilany sieciowo, nie musisz obawiać się, że rozładowany akumulator przerwie Ci sprzątanie. Zerknij jednak na długość przewodu, by nie musieć co chwila przełączać się między gniazdkami.


POZIOM HAŁASU

Parametr mający znaczenie w szczególności w domach z małymi dziećmi i zwierzętami. Poziom hałasu generowany przez sprzęt w trakcie pracy określany jest przy pomocy decybeli. Oczywiście im wyższa wartość, tym głośniej pracuje odkurzacz. Standardowy poziom wynosi w granicach 70–80 dB. Wartość tą można porównać natężeniem do hałasu, jaki generuje przejeżdżający samochód osoby czy oglądanie telewizji. Coraz częściej na rynku pojawiają się tzw. modele silent – głośność pracy niektórych z nich, jak deklarują producenci, wynosi nawet zaledwie 35–40 dB.


DODATKOWE FUNKCJE/OPCJE

Dla większości osób sprzątanie to wątpliwa przyjemność – choć oczywiście znajdą się i osoby, dla których jest to sposób na relaks. Jeśli jednak należysz do tej pierwszej grupy, mamy dobrą informację – wiele modeli wyposażanych jest w dodatkowe funkcje i opcje, dzięki którym odkurzanie staje się zdecydowanie bardziej znośne. Oczywiście tego typu sprzętów nie mogło zabraknąć w naszym rankingu odkurzaczy bezworkowych! Udogodnienia, jakie mogą posiadać odkurzacze to np. funkcja mycia, regulator siły ssania, sterowanie w rączce.


KONSTURKCJA

Aby sprzątanie było możliwie jak najbardziej wygodne, warto również przyjrzeć się konstrukcji odkurzacza. Dobrze, gdyby był on stosunkowo lekki i zwrotny – zwłaszcza, jeśli mieszkanie lub dom jest dwupoziomowe. Dobrej jakości sprzęt odznacza się też szczelną obudową, dzięki czemu potencjał drzemiący w technologii cyklonowej może być w pełni wykorzystany. Wybierając urządzenie do domu warto też zwrócić uwagę na jego kółka – zwłaszcza, jeśli masz w domu drewniane podłogi. Najlepiej, by były pokryte miękkim, nierysującym powierzchnie materiałem – np. wykonane z jakościowej gumy.

Sprawdź też artykuł: Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?


Ranking odkurzaczy bezworkowych – polecane modele


Pierwszą propozycją z naszego rankingu odkurzaczy bezworkowych jest kompaktowy model Clatronic. Niewielkie gabaryty, lekka konstrukcja i ergonomiczna rączka do łatwego przenoszenia sprawia, że sprzęt ten świetnie sprawdzi się zwłaszcza w piętrowych domach i mieszkaniach. Będzie też dobra opcją dla seniorów – sprzątanie przy jego pomocy nie wymaga dużego wysiłku.

Praca urządzenia opiera się na technologii cyklonowej Eko-Cyklo, a zasysane zanieczyszczenia zbierane do łatwo wyjmowanego pojemnika. Dużym atutem jest aż 4-stopniowy system filtracji. Sprzęt zasilany jest sieciowo, a długość przewodu wynosi 8,3 m.


Kolejną propozycją z zestawienia odkurzaczy bezworkowych powinny zainteresować się przede wszystkim osoby poszukujące wydajnego, mocnego sprzętu o dużej pojemności. Model ten idealnie odnajdzie się na wielkopowierzchniowych przestrzeniach – w przestronnych domach, mieszkaniach, ale również biurach czy innych lokalach. 2,5 litrowy pojemnik pozwala na dokładne i wygodne odkurzenie nawet dużych metraży – bez konieczności przerywania pracy i opróżniania zbiornika. Podobnie jak w poprzednim modelu znajdziemy tu praktyczną rączkę do przenoszenia. Dodatkową zaletą jest możliwość przechowywania sprzętu w pionie, co pozwala zaoszczędzić miejsce.

Odkurzacz został wyposażony w mocny silnik 800 W z regulatorem oraz wydajny mechanizm filtracji powietrza. Na jego korzyść przemawia także bogaty zestaw akcesoriów – wśród nich m.in. ssawka szczelinowa, szczotka do parkietu, dywanów/twardych podłóg czy ssawka tapicerska.


Odkurzacz pionowy chętnie wybierany jest w szczególności do małych mieszkań. Sięgają po niego również osoby borykające się z bólem pleców czy sztywnością, ale także wszyscy inni, dla których wygoda ma pierwszorzędne znaczenie. Pionowego sprzętu nie mogło zabraknąć oczywiście w naszym rankingu bezworkowych odkurzaczy – w tym przypadku jest to model z absolutnie najwyższej półki. Jeśli możesz pozwolić sobie na większy wydatek, koniecznie zwróć na niego uwagę!

Urządzenie znakomicie sprawdzi się do czyszczenia rozmaitych powierzchni – duża moc ssania oraz aerodynamiczny system powietrzny sprawiają, że wszelkie zanieczyszczenia, także te o mikro wielkości, zbierane są bez wysiłku, również z bardziej wymagających powierzchni. O znakomity efekt odkurzania dba aż 9 cyklonów i 27 wlotów powietrza. Warto przy tym zaznaczyć, że odkurzacz będzie świetnym rozwiązaniem w domach, w których mieszkają alergicy czy astmatycy – multicyklonowa filtracja zapewnia wysoką skuteczność wyłapywania nawet niewielkich drobinek kurzu i innych zanieczyszczeń.


Szukasz bezworkowego odkurzacza przemysłowego do tzw. „brudnej” pracy – odkurzania w samochodzie, garażu, warsztacie, na podjeździe czy przy robotach wykończeniowych? Bosch to jakość sama w sobie, która nie zawodzi – nie inaczej jest w przypadku tego sprzętu.

700 W mocy, 2-litrowy zbiornik i dopracowana, ergonomiczna obudowa – szczelna, by zapewniać wysoką siłę ssania, a ponadto niesłychanie praktyczna – aby ułatwiać pracę i sam transport. Dzięki specjalnym zaczepom, wszystkie niezbędne akcesoria możesz mieć zawsze przy sobie, dzięki czemu nie musisz przerywać wykonywanej pracy. Na uwagę zasługuje także specjalny, stożkowy adapter, pozwalający na zachowanie czystości już podczas pracy – bezpośrednie złączenie odkurzacza z dowolnym narzędziem z linii Bosch Home & Garden sprawia, że zanieczyszczenia zasysane są bezpośrednio do pojemnika na brud. Specjalny filtr wstępny minimalizuje ryzyko zatykania, a ponadto ułatwia czyszczenie sprzętu.


Ostatnią propozycją z naszego rankingu odkurzaczy bezworkowych jest ręczny odkurzacz akumulatorowy. Niech nie zmylą Cię jednak jego kompaktowe rozmiary – choć sprzęt jest niewielki, zapewnia wysoką prędkość obrotową, a tym samym imponującą siłę ssania, dzięki czemu błyskawicznie zbiera brud.

Odkurzacz doskonale sprawdzi się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc czy wymagających powierzchni – gęstych dywaników czy samochodowej tapicerki. Kompaktowe gabaryty i brak konieczności składania części sprawiają, że w razie potrzeby sprzęt zawsze jest pod ręką i od razu gotowy jest do pracy. Będzie nieceniony zwłaszcza w domach z małymi dziećmi czy zwierzętami.


Podsumowanie rankingu odkurzaczy bezworkowych

Najlepszy odkurzacz bezworkowy to odkurzacz dopasowany przede wszystkim do Twoich potrzeb. I to właśnie z tego powodu, w artykule, znalazł się nie tylko sam ranking bezworkowych odkurzaczy z oceną, ale także praktyczne wskazówki zakupowe.

Warto pamiętać, że droższe nie zawsze oznacza lepsze – choć oczywiście za wyższą ceną produktu idzie z reguły lepsza jakość czy szersze możliwości urządzenia. Niekiedy jednak niektóre funkcje zwyczajnie nie są potrzebne – a czy jest sens płacić większą kwotę za opcje, które nie do końca są aż tak nam niezbędne lub co gorsza – z których w ogóle nie będziemy korzystać?

Przykładowo, jeśli nie masz w domu gęstych, puchatych dywanów, nie musisz sięgać po sprzęt kosztujący kilka tysięcy z wyśrubowanymi parametrami w zakresie siły ssania – do odkurzania z powodzeniem wystarczy Ci dobry, standardowy model. Turboszczotka najpewniej wyląduje na dnie szafy, jeśli nie masz w domu zwierząt – a jeśli będzie obecna w zestawie akcesoriów może podnieść cenę za sprzęt. Podobnie sprawa ma się z dodatkowymi funkcjami, przykładowo opcją mycia – jeśli już teraz wiesz, że raczej nie będzie Ci się chciało opróżniać i myć zbiorników po wodzie z brudem, wybierz model do podstawowego użytku – np. jeden z naszego rankingu odkurzaczy bezworkowych. Cena dobrego, sprzątającego wyłącznie na sucho urządzenia najpewniej będzie porównywalna do przeciętnego modelu z funkcją mycia – lub nawet od niego niższa. Oczywiście, jeśli pozwala Ci na to budżet, nic nie stoi na przeszkodzie zakupu sprzętu z wysokiej półki z najnowszymi bajerami – w końcu też zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że kiedyś będziesz miał okazję z nich skorzystać. Jak już wspomnieliśmy, kluczowa sprawa przy wyborze sprzętu to kierowanie się własnymi potrzebami.

Dzisiejsza oferta producentów małego i dużego AGD jest bardzo obszerna. Urządzeń nie brakuje, a ponadto są bardzo zróżnicowane, co pozwala na znalezienie modelu wręcz skrojonego na miarę. Szeroki wybór rodzi jednak niemałe wątpliwości. Mamy więc nadzieję, że z pomocą tego wpisu oraz zamieszczonych w nim wskazówek, odnalezienie się w gąszczu produktów przyjdzie Ci o wiele łatwiej – bądź też w ogóle zakończy poszukiwania, jeśli zdecydujesz się na jeden z modeli z rankingu bezworkowych odkurzaczy. Pamiętaj jednak, że powyższe zestawienie stanowi jedynie namiastkę naszej pełnej oferty. Jeśli więc masz ochotę zapoznać się z innymi produktami lub nie widzisz tu rozwiązania odpowiadającego w 100% Twoim oczekiwaniom – już teraz zachęcamy Cię serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu online. Na vobis.pl czeka na Ciebie mnóstwo propozycji – jak zawsze w niezwykle atrakcyjnych cenach!

Podobne artykuły

AGD

Pralki ładowane od góry – ranking 2023

Pralki ładowane od góry mają wiele zalet. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością – i to nie tylko wśród właścicieli kawalerek. Przymierzasz się do zakupu tego typu sprzętu? Jeśli nie wiesz, jak znaleźć najlepszą pralkę ładowaną od góry do swojego domu, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim nie tylko praktyczne wskazówki zakupowe, ale też zestawienie rekomendowanych modeli. Sprawdź ranking pralek ładowanych od góry 2023 przygotowany przez ekspertów Vobis i wybierz najlepszy sprzęt do swojego domu!

Vobis.pl, 20-04-2023
AGD

Jak wybrać pralkę do małej łazienki?

W wielu domach pomieszczenie przeznaczone na łazienkę ma dość niewielki metraż. Wtedy musi być szczególnie dobrze zorganizowane, ponieważ jest niezwykle ważnym miejscem w domu. Mieszkańcy dbają w nim nie tylko o higienę i urodę, ale też piorą swoje ubrania oraz pościele, zasłony i inne tekstylia użytkowe. Przez to przy kompletowaniu wyposażenia trzeba szczególnie zwrócić uwagę na ergonomię. Podpowiadamy, jak wybrać pralkę do małej łazienki!

Vobis.pl, 06-02-2023
AGD

Czym się kierować przy wyborze płyty gazowej do zabudowy?

Płyty gazowe goszczą w wielu kuchniach. Można dzięki nim gotować, smażyć, podgrzewać. Wybór odpowiedniej nie jest jednak prostym zadaniem, ponieważ w ofercie znajdziemy wiele różnych wariantów. Czym się kierować przy wyborze płyty gazowej do zabudowy? Jaka będzie odpowiednia do Twojej kuchni? Jakie modele są najchętniej wybierane przez Klientów? Sprawdź!

Vobis.pl, 03-02-2023
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

    Proponowane produkty