Ładowarka MagSafe – czy warto ją kupić?

Vobis.pl, 26-10-2022

Ładowarka MagSafe umożliwia niezwykle proste, bezprzewodowe ładowanie. Wcześniej pod pojęciem tym kryła się magnetyczna wtyczka do ładowania MacBooków, dziś to szersza kategoria produktów. Co warto wiedzieć o ładowarkach MagSafe? Do jakich sprzętów są odpowiednie? Czy warto zainwestować w takie akcesorium? Sprawdźmy!

Spis treści

Ładowarka MagSafe – czy warto ją kupić?

Co to jest ładowarka MagSafe?

Historia ładowarek MagSafe

Ładowarka MagSafe – jak działa?

Jak korzystać z ładowarki MagSafe?

Co to jest Apple MagSafe Duo?

Ładowarka MagSafe do iPhone

Akumulator MagSafe Power Bank – co to takiego?

Akcesoria MagSafe

Czy warto kupić ładowarkę MagSafe?

Czy MagSafe działa przez etui?

Ładowarka MagSafe i inne akcesoria Apple – co wybrać?

Ładowarka MagSafe – podsumowanie informacji

Co to jest ładowarka MagSafe?

MagSafe jest nowoczesnym systemem akcesoriów służących do łatwego podłączania i szybkiego ładowania bezprzewodowego. Co jednak istotne, dla ich skutecznego naładowania niezbędne jest zaopatrzenie się w ładowarkę MagSafe. Jest ona przeznaczona do urządzeń, które zostały wyposażone w specjalny system magnetyczny. Dzięki niej możliwe jest szybkie i bezpieczne ładowanie sprzętów bez konieczności używania kabla. Co więcej, ładowarka MagSafe automatycznie dostosowuje się do warunków i optymalizuje proces ładowania.

Historia ładowarek MagSafe

Technologia Apple MagSafe sięga 2006 roku, kiedy to producent zaprezentował przy okazji premiery MacBooka Pro innowacyjną wtyczkę na zakończeniu przewodu zasilającego. Ładowarka MagSafe miała na celu umożliwienie bezpiecznego połączenia z portem MacBooka oraz proste odłączanie. Dziś jednak ładowarki MagSafe to zupełnie odmienione rozwiązanie technologiczne, które zadebiutowało na rynku w 2020 roku. Wówczas gigant zaprezentował pierwsze iPhone’y z technologią MagSafe, a dokładniej smartfony iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro. Od tego czasu kolejne generacje urządzeń Apple otrzymują zarówno magnetyczny port, jak i dedykowane im akcesoria – m.in. stacje dokujące, specjalne etui MagSafe czy urządzenia zasilające.

Ładowarka MagSafe – jak działa?

Bezprzewodowa ładowarka MagSafe jest bardzo prosta w obsłudze, a sama technologia działania również nie jest skomplikowana. Na powierzchni ładowania umieszczone zostały precyzyjnie dopasowane magnesy, które skutecznie przywierają do urządzeń i pozwalają na ekspresowe ładowanie baterii. System inteligentnie dostosowuje się do warunków i optymalizuje proces ładowania z mocą szczytową do 15 W. Co istotne, rzeczywista moc dostarczana do urządzenia różni się w zależności od mocy zasilacza i stanu systemu.

Warto też wiedzieć, że Apple MagSafe obsługuje standard ładowania Qi, więc sprawdza się do zasilania wszystkich sprzętów, które dysponują tą technologią. W przypadku modeli bez technologii MagSafe (np. iPhone 8, Apple Watch), należy położyć ładowarkę na płasko, a następnie na niej umieścić urządzenie. W tym przypadku proces ładowania bezprzewodowego również rozpocznie się automatycznie.

Chcąc korzystać z ekspresowego ładowania bezprzewodowego z mocą do 15 W, należy wykorzystać odpowiedni zasilacz, czyli złącze USB-C (złącze USB-A nie jest obsługiwane) o parametrach 9 V/2,22 A lub 9 V/2,56 A i więcej. Jeśli do ładowarki MagSafe zostaną podłączone akcesoria Lightning (np. słuchawki) ładowanie zostanie ograniczone do 7,5 W.

Jak korzystać z ładowarki MagSafe?

Apple stworzyło zalecenia co do użytkowania ładowarki MagSafe. Przed umieszczeniem urządzenia na ładowarce należy podłączyć ją do źródła zasilania, czyli wpiąć do kontaktu. Dzięki temu ładowarka będzie mogła zweryfikować, czy możliwe będzie bezpieczne dostarczenie mocy szczytowej dla danego sprzętu.

Bez obaw jednak, gdy zdarzy się sytuacja, że umieścisz swoje urządzenie na MagSafe przed podłączeniem ładowarki do prądu. W takiej sytuacji odepnij je na kilka sekund i po chwili umieść ponownie na ładowarce. Wszystko dlatego, że rzeczywista moc dostarczana do urządzenia jest uzależniona od mocy zasilacza oraz stanu systemu.

Ważne: w trakcie ładowania nie należy umieszczać pomiędzy ładowarką a urządzeniem różnych przedmiotów metalowych – np. kluczy, kart kredytowych, breloczków, ponieważ mogą one uszkodzić magnetyczną cewkę!

Co to jest Apple MagSafe Duo?

Ładowarka MagSafe Duo, czyli inaczej podwójna ładowarka MagSafe, pozwala na wygodne uzupełnianie energii w dwóch sprzętach jednocześnie – m.in. iPhonie, Apple Watch czy bezprzewodowym etui ładującym do AirPods. Można wykorzystać ją właściwie do każdego sprzętu, który jest zgodny ze standardem Qi. Apple MagSafe Duo ma formę niewielkiej, eleganckiej podkładki. Aby naładować wybrane sprzęty, wystarczy umieścić je na podkładce – wówczas natychmiast rozpocznie się ich wydajne ładowanie. Ładowarkę podłącza się za pomocą zasilacza USB-C o mocy 20 W do prądu.

Ładowarka MagSafe do iPhone

Magnetyczne dopasowanie do MagSafe oferują modele iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone'a 14 oraz iPhone'a 14 Pro, niemniej, można ją wykorzystać we wszystkich sprzętach z certyfikatem Qi. Tym samym ładowarka MagSafe jest przeznaczona do uzupełniania energii w następujących modelach smartfonów Apple:

 • seria 14: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max;
 • seria 13: iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 mini, iPhone 13;
 • seria 12: iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 mini, iPhone 12;
 • seria 11: iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11;
 • seria SE: iPhone SE 3 generacji, iPhone SE 2 generacji;
 • seria X: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X;
 • seria 8: iPhone 8, iPhone 8 Plus.

Akumulator MagSafe Power Bank – co to takiego?

Magnetyczny bezprzewodowy power bank przeznaczony do urządzeń Apple to akcesorium, które po prostu warto mieć zawsze ze sobą! Jeśli kiedykolwiek odczułeś dyskomfort z powodu bardzo niskiego stanu baterii urządzenia, na pewno wiesz, jak dobrze sprawdziły się w tej sytuacji mobilny magazyn energii!

Jest on kompatybilny ze wszystkimi modelami wspierającymi MagSafe i pełni funkcję inteligentnego, niebywale wygodnego w użytkowaniu zasilacza. Ładowanie odbywa się automatycznie – nie wymaga włączania czy wyłączania. Wystarczy przyłożyć do akumulatora sprzęt, a natychmiast zacznie napełniać się jego bateria.

Co istotne – MagSafe nie szkodzi kartom płatniczym i nie zakłóca działania pilotów zdalnego sterowania! Power Bank należy ładować z wykorzystaniem zasilacza USB-C o mocy 20 W lub wyższej i przewodu z USB-C na Lightning.

Akcesoria MagSafe

Ładowarki i akumulatory MagSafe to niejedyne magnetyczne sprzęty od Apple. Poza urządzeniami zasilającymi, dostępna jest również seria akcesoriów, wypuszczonych przez producenta. A w niej m.in. skórzane portfele, kolorowe etui czy podstawki. W Vobis.pl dostępne są liczne akcesoria MagSafe. Sprawdź na przykład Etui Apple MagSafe przezroczyste na iPhone 14 Pro czy Etui Apple Leather Wallet MagSafe do iPhone Złocisty brąz. Oczywiście wersji kolorystycznych jest znacznie więcej. Jeśli nie wiesz, na jakie akcesoria się zdecydować, w dalszej części artykułu przybliżymy nieco ich specyfikę i zastosowanie. Podpowiadamy zarazem, że są one świetnym pomysłem na prezent dla posiadaczy urządzeń Apple!

Czy warto kupić ładowarkę MagSafe?

Nowe ładowarki Apple nie są zawarte w zestawach z urządzeniami. Gdy kupisz iPhone i zechcesz ładować go z pomocą MagSafe, musisz zakupić ładowarkę oddzielnie. Wiąże się to zatem z dodatkowym wydatkiem i sprawia, że pojawiają się wątpliwości – czy warto w nią inwestować. Ładowarka MagSafe jest wolniejsza niż połączenie przewodowe przez Lightning. To znaczny minus. Ale są też liczne plusy! Przede wszystkim jest to wygoda. Nie musisz wpinać ładowarki, a wystarczy dosłownie sekunda, by rozpocząć ładowanie sprzętu.

Poza tym, jeśli chodzi o samą technologię MagSafe, wykorzystywaną w najnowszych smartfonach Apple, to dzięki temu, że jest ona zasilana przez cewkę magnesów, może być używana do mocowania rzeczy z tyłu iPhone'a – np. stojaków i uchwytów samochodowych, portfeli czy etui. Działa więc jako świetny sposób na rozszerzenie lub rozszerzenie funkcjonalności iPhone'ów

Czy MagSafe działa przez etui?

Warto wiedzieć, że mając smartfon z technologią MagSafe, możesz bez przeszkód korzystać z akcesoriów czy etui wyprodukowanych przez inne firmy. Musisz mieć jednak na uwadze, że siła przylegania ładowarki do telefonu będzie odpowiednio mniejsza, stąd też większe jest ryzyko rozłączenia ładowania czy tego, że sprzęt zsunie się i spadnie. W związku z tym Apple zaprojektowało etui do smartfonów MagSafe, które sprzyjają bezpiecznemu, szybkiemu i sprawnemu ładowaniu najnowszych modeli iPhone’ów.

Ładowarka MagSafe i inne akcesoria Apple – co wybrać?

 • Etui Apple MagSafe przezroczyste na iPhone 14 Pro Max – absolutna klasyka, którą chętnie wybierają właściciele iPhone’ów. Taki case nie zasłania obudowy urządzenia, przez co ta jest doskonale eksponowana. Odpowiednia konstrukcja umożliwia bezpieczne ładowanie indukcyjne z pomocą ładowarki MagSafe. Dostępna również w wersjach na inne modele iPhone.
 • Etui silikonowe Apple MagSafe sztormowy błękit na iPhone 14 Pro – silikonowe case’y w różnych kolorach cieszą się popularnością od lat. Zarówno te wyprodukowane przez Apple, jak i przez innych producentów. Dla urządzeń z technologią MagSafe polecane są etui dedykowane, które sprzyjają bezpiecznemu i skutecznemu ładowaniu bezprzewodowemu. Sprawdź w Vobis.pl inne kolory, m.in. jagodowy, czerwony czy zielony!
 • Etui Apple MagSafe umber na iPhone 14 Pro Max – efektowny pokrowiec na telefony z technologią Apple MagSafe. Wykonany ze specjalnie garbowanej i barwionej, miękkiej w dotyku skóry, która z czasem pokrywa się naturalną patyną. Zapewnia dodatkową ochronę i stylowy wygląd. Wbudowane magnesy za każdym razem precyzyjnie dopasowują etui do iPhone’a, ale też pozwalają na przyczepianie do sprzętu innych akcesoriów czy wygodne użytkowanie ładowarki MagSafe. Dostępnych jest też sporo innych kolorów skórzanych etui Apple – sprawdź i wybierz ten, który wpadnie Ci w oko najbardziej!
 • Etui Apple Leather Wallet MagSafe do iPhone Zielona sekwoja – skórzany portfel MagSafe, który umieścisz bezpiecznie na swoim smartfonie Apple. Funkcjonalny i estetyczny. Pozwala zawsze mieć pod ręką dokumenty i karty płatnicze, bez obciążania kieszeni! Co ciekawe, etui skórzane działa z funkcją Znajdź mój iPhone, co oznacza, że po jego oddzieleniu od telefonu otrzymasz powiadomienie o ostatniej znanej lokalizacji! Skórzany portfel mieści do trzech kart, a dzięki temu, że jest on ekranowany, Twoje karty kredytowe będą w nim bezpieczne! Dostępny w całej gamie kolorów – m.in. Etui Apple Leather Wallet MagSafe do iPhone Ciemna wiśnia czy Skórzany portfel do iPhone Leather Wallet z funkcją MagSafe - bałtycki błękit.

 

Ładowarka MagSafe – podsumowanie informacji

Mamy nadzieję, że nieco rozwialiśmy Twoje wątpliwości i już wiesz, czym jest ładowarka MagSafe, jak działa i jakie ma zalety. Przybliżyliśmy również nieco informacji na temat innych akcesoriów MagSafe, które doskonale sprawdzą się w zestawieniu z najnowszymi smartfonami Apple. Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty Vobis. W naszym sklepie z elektroniką kupisz mnóstwo akcesoriów do smartfonów – zarówno marki Apple, jak i innych. A jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami!

Podobne artykuły

Blog

Black Friday na Vobis.pl - podpowiadamy co warto kupić do domu

 Kiedy myślimy o Black Friday, naszą wyobraźnię zapełniają liczne banery promocyjne, błyskawiczne oferty oraz tłumy klientów poszukujących okazji. Znajdziecie tutaj atrakcyjne obniżki, ale przede wszystkim skupiamy się na prezentowaniu propozycji, które idealnie wpisują się w potrzeby każdego domu. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest

Vobis.pl, 03-11-2023
Blog

Black Week - podpowiadamy jakie prezenty możecie kupić

Black Friday to wyjątkowe święto dla wszystkich miłośników nowinek technologicznych i tych, którzy pragną odświeżyć swój domowy sprzęt. To okres, kiedy możemy nie tylko dopełnić naszą kolekcję o najnowsze modele, ale również zaskoczyć bliskich prezentami, które naprawdę zrobią wrażenie. Skorzystaj z okazji, aby obdarować

Vobis.pl, 03-11-2023
Blog

Jaki laptop dla nauczyciela?

Współczesna edukacja przeszła daleko idącą transformację w ostatnich latach, a technologia stała się jej integralną częścią. Dzięki laptopom nauczyciele nie tylko mogą wzbogacać swoje lekcje o multimedia, ale także śledzić postępy uczniów w czasie rzeczywistym, korzystając z różnych aplikacji edukacyjnych. W erze, gdy informacja

Vobis.pl, 30-10-2023
Zapisz się do newslettera

Proponowane kategorie

  Proponowane produkty